اطلاعیه ها / اخبار موثق درباره اعطای پاسپورت

اخبار موثق درباره اعطای پاسپورت

برای اولین بار، کشور امارات متحده عربی از اعطای شهروندی به اتباع خارجی، با هدف اعتبار بخشی به کشور های حوزه خلیج فارس خبر داد.

نائب رئیس امارات متحده عربی و حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم این گونه گفت؛ سرمایه گذاران، استعدادهای درخشان، پزشکان، مهندسان و هنرمندان در لیست واجدین شرایط این امر قرار دارند. این دسته از متقاضیان و خانواده هایشان میتوانند تابعیت دبی را داشته باشند.

امارات متحده عربی برای تضمین ثبات اجتماعی به افراد دارای اقامت بلند مدت و افرادی که برای سلامت و رشد جامعه مفید هستند، اقدامات بسیاری انجام داده است.

جذب سرمایه و ایجاد تنوع، دو عامل اساسی هستند که کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس را وادار به در نظر گرفتن اقامت طولانی مدت و شهروندی محدود برای اتباع خارجی کرده است.

بر اساس این بیانیه، فرد در صورت نقض شرایط و مقررات، سلب تابعیت خواهد شد. هنوز مشخص نیست آیا افرادی که این تابعیت به آن ها تعلق می گیرد، از حقوق کامل متولدین امارات برخوردار هستند یا خیر.

منابع خبر

وبسایت بی بی سی:
https://www.bbc.com/news/world-middle-east-55869674

ترجمه خبر در وبسایت فارسی داماک:


وب سایت نشریه بلومبرگ :

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-30/uae-plans-to-offer-citizenship-to-select-group-of-foreigners

ترجمه خبر در وبسایت فارسی داماک:


گلف نیوز :
https://gulfnews.com/uae/government/uae-announces-citizenship-for-investors-medical-doctors-skilled-professionals-scientists-and-talented-people-1.1611990919313

ترجمه خبر در وبسایت فارسی داماک:

مطالب مشابه