اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / چرا اجاره کوتاه مدت در میان مهاجرین جدید دبی محبوبیت پیدا کرده است؟

چرا اجاره کوتاه مدت در میان مهاجرین جدید دبی محبوبیت پیدا کرده است؟

سود اجاره‌های کوتاه مدت بین 20 تا 40 درصد بیشتر از سود اجاره‌‎های بلند مدت است.

به گفته Lewis Allsopp، مدیر ارشد بنگاه املاک و مستغلات  Allsopp & Allsopp  که در دبی مستقر است، محبوبیت اجاره کوتاه مدت ملک، رشد 107 درصدی داشته که دلیل آن محبوبیت این نوع اجاره در میان مهاجرین بریتانیایی است.

به گفته او این رشد، سه ماه پس از این رخ داد که دولت بریتانیا اعلام کرد که شدت شیوع بیماری کرونا در کشور امارات کاهش یافته و  از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تبدیل شده است و در نتیجه مسافرانی که از بریتانیا به امارات می‌روند دیگر نیاز نیست که دو هفته در یک هتل خود را قرنطینه کنند.

Allsopp همچنین اضافه کرد:”ما شاهد این هستیم که تعداد زیادی از اتباع بریتانیا به دنبال آپارتمان با امکان اجاره کوتاه مدت، (حداکثر دو ماهه) هستند. دلیل اصلی آن این است که آنها هنوز مطمئن نیستند که قصد دریافت اقامت بلند مدت در کدامیک از مناطق امارات را دارند و یا اینکه هنوز منتظر صادر شدن ویزا و یا کارت اقامت خود هستند”

اجاره‌های کوتاه‌ مدت در میان مهاجرین، به ‌ویژه در میان کسانی که در آینده قصد اقامت بلند مدت و زندگی دائم در امارات را دارند، رو به افزایش است. اکثر مشتریان ما کسانی هستند که می‌خواهند طی یک مدت کوتاه به صورت آزمایشی زندگی در دبی را تجربه کرده و به همین جهت دنبال اجاره کردن املاکی که برای زندگی خانوادگی طراحی شده‌اند هستند و یا برای مصاحبه کاری به دبی آمده‌اند.”

تقاضا برای خانه هایی که دارای امکان اجاره کوتاه مدت هستند، در 12 ماه گذشته رشد چشمگیری داشته است. این خانه‌ها  بیشتر برای افرادی جذاب هستند که به قصد کار یا فرار از شرایط سخت قرنطینه در کشورهای خود به دبی آمده‌اند.

پندمی کووید-19 زندگی بسیاری از مردم را زیر و رو کرد و متاسفانه باعث شد که برخی ساکنین امارات نسبت به آینده خود دچار تردید شوند. اجاره کوتاه مدت بهترین فرصت برای این دسته از افراد  است، زیرا به آنها این اجازه را می‌دهد تا زمانی که از آینده خود مطمئن نشدند اجاره بهای خود را به صورت ماهیانه بپردازند، Allsopp می‌گوید: “در شرایط بحرانی، مردم کمتر به اجاره‌های طولانی مدت تمایل نشان می‌دهند و بیشتر به فکر اجاره هر ماه خود هستند زیرا از آینده خود مطمئن نیستند.”

” این بیماری همه‌گیر همچنین باعث شد که گردشگران تمایل کمتری به رزرو هتل داشته و در عوض به فکر اجاره یک آپارتمان یا ویلا خصوصی باشند و بدین شکل فقط با اعضای خانواده خود در تماس باشند و در نتیجه خود را در برابر این بیماری ایمن نگه دارند. این امر باعث شده که اجاره کوتاه مدت ابتدا به صورت مقطعی و سپس به صورت دائم بسیار محبوب شود. “

سود اجاره های کوتاه مدت بین 20 تا 40 درصد بیشتر از سود اجاره بلندمدت است، حتی با وجود نوسانات هفتگی که در قیمت اجاره بهای دبی وجود دارد.

Allsopp گفت: “اکنون که دو هفته از منتقل شدن کشور امارات از لیست قرمز بریتانیا به لیست نارنجی می‌گذرد، تعداد صاحب‌خانه هایی که می خواهند خانه خود را برای مدت کوتاه اجاره دهند نسبت به دو هفته قبل از این اتفاق،75 درصد افزایش پیدا کرده است”

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه