اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / بررسی تبدیل شدن اماکن با اجاره‌های کوتاه مدت، به عاملی برای مهاجران جدید برای رفتن به دبی

بررسی تبدیل شدن اماکن با اجاره‌های کوتاه مدت، به عاملی برای مهاجران جدید برای رفتن به دبی

بازگشت سرمایه در اجاره کوتاه مدت به میزان بین 20 تا 40 درصد بیشتر از سود اجاره بلند مدت معمول، هر مکانی را به این امر متمایل می‌کند.

به گفته لوئیس آلسوپ مدیرعامل کارگزاری مشاورین املاک Allsopp & Allsopp، مستقر در دبی، این کارگزاری افشا کرد که درخواست‌ها  برای اجاره‌های کوتاه مدت در پی تقاضای مهاجران بریتانیایی، 107 درصد افزایش داشته است.

او فاش کرد عامل اصلی این علاقه‌مندی به دو هفته پس از حذف امارات از لیست قرمز بحث برانگیز بریتانیا برای سفرهای بین‌المللی و کاهش آن به رنگ زرد باز می‌گردد.

آلسوپ گفت: « ما بسیاری از اتباع بریتانیایی را می‌بینیم که درخواست اقامت حداکثر دو ماهه در واحدهای اجاره‌ای کوتاه مدت ما را دارند. این امر عمدتاً به این دلیل است که آنها مطمئن نیستند که هنگام انجام تعهد کاری خود در دراز مدت، یا زمانی که منتظر دریافت ویزا و کارت شناسائی اماراتی خود هستند، در کدام منطقه باید ساکن شوند تا این فرآیند طولانی مدت را از سر بگذرانند ».

« تقاضا برای اجاره‌های کوتاه مدت در جامعه مهاجران، به ویژه در مورد افرادی که به دنبال زندگی به عنوان مهاجر در دبی هستند رو به افزایش است. درخواست‌های دریافتی برای آزمودن محیط به عنوان  “خانه” از جانب افرادی است که برای مصاحبه شغلی می‌آیند و به دنبال کار می‌گردند ».

اجاره‌های کوتاه مدت در 12 ماه گذشته رشد قارچ‌گونه داشته‌اند و به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که بتوانند به کسانی که برای فرصت‌های شغلی به منظور  فرار از محدودیت‌های موجود در کشور خود به اینجا می‌آیند و در بسیاری از موارد، صرفاً در صورت عدم وجود هرگونه گزینه مناسب دیگر، خدمات رسانی کنند.

آلسوپ گفت: « همه‌گیری کووید -19، زندگی بسیاری از مردم را زیر و رو کرد و متأسفانه برخی از ساکنان امارات متحده عربی در کمال شگفتی از شغل و زندگی آینده خود در شهر بازماندند. اجاره کوتاه مدت برای این ساکنان، در حالی‌که در دوران نامطمئنی بسر می‌بردند، یک گزینه عالی بود. مردم طی یک تصمیم‌گیری بزرگ، تمایل کمتری به متعهد شدن به اجاره سالانه در زمانهای آشفته از خود نشان داده و علاقه بیشتری به اجاره ماهیانه داشتند ».

وی افزود: « این همه گیری همچنین منجر به کاهش  تمایل گردشگران برای رزرو هتل و ترجیح آنها به گذراندن تعطیلات در آپارتمان یا ویلای خصوصی با خانواده خود گردید تا خود را ایمن نگه دارند و کنترل بیشتری در مواجهه با دیگران داشته باشند. این امر موجب محبوبیت اجاره‌های کوتاه مدت بطور روزافزون شد که همچنان ادامه دارد ».

بازگشت سرمایه در اجاره کوتاه مدت به میزان بین 20 تا 40 درصد بیشتر از سود اجاره بلند مدت معمول، حتی با وجود عدم تطابق‌های هفتگی و فصل‌های کاری پرتراکم و کم‌تراکم دبی، هر مکانی را به این امر متمایل می‌کند.

آلسوپ گفت: « بخش اجاره کوتاه مدت ما، 75 درصد افزایش را در مقایسه با دو هفته پیش از اضافه شدن امارات به لیست زرد در بریتانیا تا دو هفته پس از آن، مشاهده کرده است ».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه