اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / در نیمه اول سال ، 62% هتل های دبی رزرو شده اند که نشان می‌دهد وضعیت صنعت گردشگری رو به بهبود است

در نیمه اول سال ، 62% هتل های دبی رزرو شده اند که نشان می‌دهد وضعیت صنعت گردشگری رو به بهبود است

در نیمه اول سال 2021 تعداد هتل‌های رزرو شده در امارات شاهد رشد 31 درصدی بوده که به نظر می رسد دلیل آن روند سریع واکسیناسیون کووید – 19 در این کشور است.

طبق آمار دولتی پیش بینی می شود که همزمان  با برگزاری نمایشگاه Expo 2020 Dubai که شش ماه به طول می انجامد و در ماه اکتبر آغاز خواهد شد، صنعت گردشگری همچنان شاهد رشد بیشتری باشد، زیرا انتظار می رود که بازدید کنندگان بیشماری از 191 کشور مختلف جهان به منظور شرکت در این نمایشگاه به دبی بیایند.

به گزارش روز شنبه  شورای گردشگری امارات، تعداد هتل های رزرو شده، در شش ماه اول سال 2021 به 62 درصد رسید.این میزان در شش ماه اول  سال گذشته 53.6 درصد بوده، همچنین مجموع درآمد هتل‌های دبی در شش ماه اول سال 11.3 میلیارد درهم (3.08 میلیارد دلار آمریکا) بوده است، در حالی که سال گذشته و در زمان مشابه، این رقم 8.6 میلیارد درهم بود.

به گفته Ahmad Al Falasi وزیر کارآفرینی، بنگاه‌های کوچک، متوسط و همچنین رئیس شورای گردشگری امارات:

“صنعت گردشگری عملکرد بسیار مناسبی داشته است و توانسته بخشی از آسیب های ناشی از بیماری کووید-19 را جبران نموده و به سمت مرحله جدیدی از رشد و توسعه حرکت کند تا سهم خود را در رشد اقتصاد ملی بیشتر کند.”

مقامات بهداشت و درمان در ماه جون بیان کردند امارات متحده عربی بیش از 80 درصد از جمعیت واجد شرایط را واکسینه کرده است. این کشور یکی از سریعترین کمپین‌های واکسیناسیون در جهان را دارا است که این امر باعث بهبود اقتصاد کشور و همچنین افزایش تعداد توریست‌ها  شده است.

اقتصاد دبی که  یک قطب بزرگ گردشگری و کسب و کار در خاورمیانه است، نیز از رکود موجود در بازار که مسبب آن بیماری کووید-19می باشد، عبور کرده است.

داده های موجود در  Purchasing Managers’ Index وبسایت IHS Markit نشان می دهند که بهبود وضعیت بخش‌های گردشگری و خرده فروشی، باعث رشد اقتصاد دبی در ماه جولای شده است.

در نیمه اول سال 2021، هتل‌های امارات میزبان حدود 8.3 میلیون مهمان بودند که براساس اطلاعات  منتشر شده توسط شورای گردشگری، نسبت به سال قبل 15 درصد بیشتر بوده است.

گردشگری داخلی، امسال هم به رشد هتل‌ها کمک شایانی کرده است، از آنجا که اماراتی‌ها به سمت گردشگری داخلی روی آورده اند، تعداد مهمانان اماراتی در هتل های این کشور 77 درصد افزایش داشته است و در نیمه اول سال به 2.3 میلیون نفر رسید در حالی که در نیمه اول سال گذشته، این تعداد 1.3 میلیون نفر بود.

از آنجا که مرزها به خاطر جلوگیری از شیوع بیماری بسته شدند، بخش گردشگری در تمام دنیا، بیشترین آسیب ناشی از کووید-19 را متحمل شد.

به گزارش ماه می World Travel and Tourism Council (شورای بین المللی گردشگری) سال گذشته بیش از 4.5 تریلیون دلار سود این صنعت از دست رفته است چرا که سهم این صنعت در تولید ناخالص داخلی جهانی از 10.4 درصد در سال 2019 به 5.5 درصد کاهش یافت.

 همچنین تعداد افراد شاغل در این صنعت در سطح جهان 18.5 درصد کاهش یافته است که منجر به بیکار شدن 62  میلیون  نفر شده است. سهم سفر و گردشگری در تولید ناخالص داخلی در خاورمیانه در سال گذشته 51.1 درصد کاهش یافت.

حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی در ماه جولای و یک سال پس از  باز شدن مرز های امارات گفت:

“با وجود چالش هایی که بازار های بین المللی با آنها مواجه اند، سرعت بهبود صنعت گردشگری امارات رو به افزایش است “

شورای گردشگری امارات نیز روز شنبه بیان کرد یک طرح عملیاتی مشترک میان وزارت اقتصاد و ادارات گردشگری محلی را تصویب کرده است که هدف آن افزایش ورود گردشگران بین المللی به امارات متحده عربی و همچنین جذب گردشگر از کشورهای جدید برای جذب توریست است.

کمپین های بزرگ تبلیغاتی برای اطلاع رسانی در مورد مکان هایی “که پتانسیل توریستی شدن دارند”، تصویب شدن انواع جدید ویزاهای بلند مدت و چند بار ورود توسط دولت و همچنین تبلیغ در مورد مکان های توریستی شناخته شده، همگی بخشی از این طرح هستند.

آقای Al Falasi بیان کرد عملکرد بخش گردشگری امارات متحده عربی طی 12 ماه گذشته “بنیانی قوی” برای افزایش تعداد گردشگران ورودی به کشور در طول Expo 2020  فراهم کرده است.

این شورا همچنین در نظر دارد که نوع جدیدی از ویزا را تصویب کند که پنج ساله بوده و به دارنده این اجازه  را می دهد که چند مرتبه  وارد کشور شود و تا 180 روز در امارات متحده عربی اقامت داشته باشد.

همچنین جزئیات قانون اقامت برای افرادی که قصد انجام دورکاری در امارات را دارند و شرایط اخذ و استفاده از آن  نیز در این شورا مطرح شد اما نتایج آن مطبوعاتی نشد.

این شورا همچنین یک سیستم برای ایجاد هماهنگی میان بخش‌های دولتی و محلی بین تمام امارات ایجاد کرده که کمک می کند تا تمامی اعضا بتوانند از نمایشگاه Expo 2020 دبی سود ببرند.

شورای گردشگری امارات همچنین برنامه ای را برای برنامه ریزی مشترک یک کمپین گردشگری داخلی در فصل  زمستان مطرح کرد و طرح جمع آوردی داده های توریست‌ها را نیز تصویب نمود. به دنبال موفقیت کمپین “جذاب‌ترین زمستان جهان”، این شورا پیشنهاد کرد که بر فعالیت‌ها و ابتکارات جدیدی که به تقویت گردشگری داخلی کمک می‌کند، تمرکز گردد تا سهم این بخش از کل درآمد گردشگری در سطح ملی افزایش یابد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه