اخبار صنعت / پیام توئیتری حاکم دبی، پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در اجلاس بغداد

پیام توئیتری حاکم دبی، پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در اجلاس بغداد

«شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر امارات و حاکم دبی، عصر شنبه ششم شهریور ماه در پیامی در توییتر به دیدار خود با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران اشاره نمود.

نخست وزیر امارات و حاکم دبی در این پیام توییتری نوشت: امروز در حاشیه نشست همکاری بغداد، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جدید ایران دیدار کردم.

نخست وزیر امارات و حاکم دبی اضافه کرد: «برای وی در مسئولیت جدیدش در توسعه روابط مثبت با کشورهای همجوار و تقویت روابط بر اساس حکمت و منافع ملت‌ها، آرزوی موفقیت می‌کنم و بر مردم ایران که دوست و همسایه همیشگی ما هستند، درود می فرستم».

جناب آقای امیر عبداللهیان عصر چهارشنبه با ۲۷۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع به عنوان وزیر امور خارجه جدید ایران انتخاب شد.

نشست یک روزه حمایت از عراق ششم شهریورماه در بغداد با حضور«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، «عبدالله دوم» شاه اردن، «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، «صباح خالد الصباح» نخست‌وزیر کویت، «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه و «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رئیس امارات متحده عربی و «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی که از جمله شرکت کنندگان در این اجلاس بودند، برگزار گردید.

در بیانیه پایانی اجلاس عراق بر لزوم ادامه همکاری برای مقابله با کرونا از طریق تبادل کارشناسی‌ها و انتقال تجارب موفق در زمینه سازوکارهای واکسیناسیون و حمایت از بخش‌های درمانی و ایجاد همکاری کارساز برای مقابله با این چالش مشترک و تاثیرات بهداشتی و اجتماعی و اقتصادی بزرگ آن تاکید شد.

عراق نیز از حضور فعال رهبران و مقامات کشورهای دوست و برادر، وزرای خارجه و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در این کنفرانس تقدیر و تشکر کرد.

مطالب مشابه