اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / شیخ محمد طی اظهاراتی رسمی ، مقررات استفاده از چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز دبی را بیان کرد

شیخ محمد طی اظهاراتی رسمی ، مقررات استفاده از چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز دبی را بیان کرد

دبی؛ عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی طی اظهاراتی رسمی، مقررات استفاده از چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز دبی را بیان کرد.

این قانون جدید از هدف استراتژیک امارات مبنی بر اطمینان از ساخت‌وساز 25 درصد از ساختمان‌های کشور با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تا سال 2030 حمایت می‌کند.

گامی به سوی بهره‌وری

قانون جدید به دنبال دستیابی به بهره‌وری در پروژه‌های ساختمانی، رقابت صنعت محلی، کاهش ضایعات و جذب شرکت‌های پیشرو در این بخش به دبی است.

مراحل دریافت تأییدیه چاپ سه بعدی

تمامی موسساتی که به دنبال انجام فعالیت‌های چاپ سه بعدی در این بخش هستند، ابتدا باید در شهرداری دبی ثبت‌نام کرده و قبل از اخذ تأییدیه‌های بعدی از سایر مقامات، مجوز اولیه را دریافت کنند. سرمایه‌گذاران عمده املاک همچنین باید اطمینان حاصل کنند که پروژه‌های مرتبط با چاپ سه بعدی، فقط توسط پیمانکاران دارای مجوز برای این نوع فعالیت از طرف شهرداری دبی اجرا می‌شود.

شهرداری دبی استفاده از چاپ سه بعدی را با همکاری نهادهای دولتی و غیر دولتی اشاعه می‌دهد. برای تشویق استفاده از چاپ سه بعدی در بخش ساختمان، شهرداری فهرستی متشکل از مشوق ها و تسهیلات ترکیبی که توسط موسسات دولتی و غیر دولتی فراهم شده را ارائه می‌کند.

مدیراجرائی شهرداری دبی تمام تصمیمات لازم برای اجرائی شدن این فرمان را اعلام می‌کند. این فرمان جدید، هرگونه قانون دیگری را که با مفاد آن مغایرت داشته باشد، لغو می کند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه