اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / به گزارش Property Finder، بازار املاک دبی با نزدیک شدن میزان فروش به 100 میلیارد درهم، به روند احیای خود ادامه می‌دهد

به گزارش Property Finder، بازار املاک دبی با نزدیک شدن میزان فروش به 100 میلیارد درهم، به روند احیای خود ادامه می‌دهد

با توجه به اینکه حجم معاملات روزانه در حال حاضر غالباً از مرز 1 میلیارد درهم گذشته است ، بازار املاک دبی با ثبت رقم 14.97 میلیارد درهم در ماه آگوست جاری، عملکرد بسیار خوبی داشته زیرا این بالاترین میزان فروش ملک در دبی در ماه آگوست در 12 سال اخیر است. بر اساس گزارش شرکت  Property Finder که یک شرکت مشاوره املاک است، میزان فروش املاک در دبی تا پایان هشت ماه اول سال، 88.12 میلیارد درهم بوده که  فاصله بسیار کمی با ثبت رکورد 100 میلیارد درهم در سال را دارد.

جدا از تقاضا برای خانه‌های آماده تحویل یا در شرف تکمیل، سرمایه‌گذاران عمده دبی در پروژه هایی که ساخت آنها هنوز شروع نشده نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند. بطور مثال بزودی پروژه احداث یک آسمان‌خراش در Business Bay توسط یکی از بزرگ‌ترین سازنده‌های منطقه شروع خواهد شد ولی تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران از همین حالا  تمایل به سرمایه‌گذاری در این پروژه نشان داده‌اند.

در ماه آگوست، تعداد خانه های پیش فروش شده در دبی به رقم 2.599 رسیده است  که ارزش آنها 4.95 میلیارد درهم تخمین زده می‌شود که این میزان، بالاترین حجم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های پیش فروش شده در بیش از 11 سال گذشته محسوب می‌شود. Property Finder در بیانیه‌ای اظهار داشت: « آخرین باری که شاهد تزریق این حجم از سرمایه در بازار پیش فروش املاک دبی بودیم، اوایل سال های 2009 و 2010 بوده است ».

Lynnette Sacchetto، مدیر بخش تحقیقات و داده‌ها در Property Finder گفت: این ارقام نشان دهنده قدرت بازار، بخصوص بازار املاک مسکونی در دبی هستند.

وی همچنین اضافه کرد که «میزان رضایت سرمایه‌گذاران و خریداران رو به پیشرفت است که نشان دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران و مصرف کنندگان به بازار دبی بوده و همچنین انتظار می‌رود که حجم سرمایه‌گذاری خارجی در دبی افزایش پیدا کند».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";