اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / بازار املاک دبی، از لحاظ آمار فروش، بهترین نوامبر خود را از سال 2014 تاکنون تجربه کرده و امکان بهتر شدن وضعیت آن نیز وجود دارد

بازار املاک دبی، از لحاظ آمار فروش، بهترین نوامبر خود را از سال 2014 تاکنون تجربه کرده و امکان بهتر شدن وضعیت آن نیز وجود دارد

براساس آمار سازمان املاک و اراضی دبی، بازار املاک این شهر، از لحاظ معاملات ملک، بهترین نوامبر خود را از سال 2014 تاکنون تجربه کرد. مقامات کشور امارات، از انجام 6989 معامله فروش ملک به ارزش تقریبی 18 میلیارد درهم در این ماه خبر دادند.

با احتساب ماه نوامبر، از ابتدای سال تاکنون، 55640 معامله فروش ملک به ارزش 135.4 میلیارد درهم در این کشور صورت گرفته است. در 11 ماه نخست سال جاری، ارزش معاملات فروش، نسبت به کل سال 2020 حدود 88 درصد افزایش یافت که بیشترین میزان از سال 2014 تاکنون می‌باشد. براساس گزارش سازمان املاک و اراضی دبی، «گزارش‌هایی که وضعیت بازار املاک دبی را رصد می‌کنند، حاکی از اثرات مثبت نمایشگاه Expo 2020 بر روند بازار می‌باشد؛ بخصوص که پس از افتتاح این نمایشگاه در ماه اکتبر، تبلیغات بی‌سابقه‌ای در مورد کشور امارات انجام شده است. تأثیر مثبت فعالیت‌های این نمایشگاه را می‌توان مستقیماً در عملکرد بازار مشاهده نمود. گرایشی که در بازار دیده می‌شود، روندی صعودی داشته و به احتمال زیاد در سال آینده نیز تداوم خواهد یافت».

جزئیات آمار فروش

در ماه نوامبر، حدود 54 درصد کل معاملات، مربوط به ملک‌های ثانویه بوده (املاکی که برخلاف ملک‌های نو و کلید نخورده، از مالک قبلی خریداری می‌شوند) و 46 درصد معاملات را خانه‌های پیش فروش شده به خود اختصاص دادند. از نظر حجم معاملات، 3217 معامله به ارزش 6.84 میلیارد به بازار املاک پیش‌فروش شده اختصاص یافت.

همچنین، در بازار املاک آماده تحویل، 3772 معامله به ارزش 11.11 میلیارد درهم به ثبت رسید. در ماه نوامبر در مقایسه با اکتبر، ارزش و حجم معاملات پیش‌فروش املاک بیش از 50 درصد افزایش یافت. حجم و ارزش معاملات ملک‌های ثانویه نیز با افزایشی به ترتیب 17 و 27.43 درصدی همراه بود. همچنین، در مقایسه با ماه اکتبر، ارزش کل معاملات فروش، 36.82 درصد و حجم این معاملات، 30.59 درصد افزایش یافت.

به گفته سازمان املاک و اراضی دبی، «بیش از 70 روز از آغاز Expo 2020 گذشته و این رویداد که در سطح جهانی، بزرگترین نمایشگاه در نوع خود محسوب می‌شود، ممکن است تأثیراتی پیاپی بر بازار املاک و مستغلات دبی بگذارد».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";