اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / به گفته کارشناسان، افزایش اجاره‌بهای مسکن شهر دبی در سال 2022 نیز تداوم خواهد یافت

به گفته کارشناسان، افزایش اجاره‌بهای مسکن شهر دبی در سال 2022 نیز تداوم خواهد یافت

به گفته کارشناسان صنعت املاک و مستغلات، به دلیل تقاضای قابل توجهی که برای املاک مجلل و ساحلی وجود دارد، افزایش اجاره‌بهای مسکن شهر دبی در سال 2022 نیز تداوم خواهد یافت.

به گفته فراس المسدی (Firas Al Msaddi)، مدیرعامل شرکت املاک و مستغلات FAM، در سال 2022 پروژه‌هایی که اخیراً به مشتریان تحویل داده شده، به‌خصوص ویلاها و آپارتمان‌های ساحلی، از لحاظ نرخ اجاره و فروش مورد توجه بسیاری از افراد قرار خواهند گرفت.

وی افزود: «در این سال، همچنان تقاضای چشمگیری برای ویلا، خانه و آپارتمان‌های ساحلی وجود خواهد داشت و به دلیل اتمام عرضه ملک، نرخ اجاره‌بها نیز افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، اتفاق دیگری که در سال 2022 توجه بسیاری از افراد را به خود جلب خواهد کرد، تحویل برخی از املاک فوق لوکس واقع در مجتمع Bvlgari Resort & Residence و جزیره‌های The Palm به مشتریان می‌باشد. همچنین در این سال، به دلیل متداول‌تر شدن گرایش افراد به خرید خانه در دبی برای گذراندن تعطیلات، همچنان شاهد افزایشی ناچیز در اجاره‌بهای آپارتمان‌های این شهر خواهیم بود».

بر اساس یافته‌های موسسه مشاوره املاک و مستغلات Asteco، نرخ اجاره آپارتمان و ویلا در سه ماه سوم سال 2021، روندی افزایشی و قابل توجه داشت. در این دوره زمانی، اجاره‌بهای آپارتمان و ویلاها نسبت به سه ماهه قبل به ترتیب، 3 و 6 درصد افزایش یافت.

در سال 2021، افزایش 19 درصدی نرخ سالیانه اجاره‌بهای ویلاهای دبی بسیار قابل توجه بود. درعین‌حال، اجاره‌بهای آپارتمان‌های این شهر تنها با 3 درصد افزایش همراه بود.

ایمن یوسف (Ayman Youssef)، نایب‌رئیس شرکت املاک و مستغلات Coldwell Banker گفت: «پیش‌بینی می‌شود در سال 2022 وضعیت کلی بازار، بخصوص در مجتمع‌های آپارتمانی برتر دبی که واحدهای مجلل و امکانات و خدمات رفاهی مدرن و پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند، با پیشرفت همراه باشد.

همچنین در سال 2021، نرخ اجاره‌بهای ویلاها و شهرک‌های محصور نیز، به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد؛ اما آپارتمان‌های مسکونی عمدتاً قدیمی‌ساز که در شهرک‌ها واقع نبوده و در مناطق قدیمی دبی قرار دارند، ممکن است وضعیت مشابهی نداشته و در سال جدید با کاهش اجاره‌بها مواجه شوند».

وی افزود، اجاره‌بهای آپارتمان‌ها و خانه‌های نوساز در مرکز شهر دبی، Creek Harbour و همچنین ساختمان‌های مجلل واقع در Dubai Marina به‌سرعت افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: «در سه ماهه پایانی سال 2021، اجاره‌بهای ویلاها و شهرک‌های محصور دبی افزایش یافت و پیش‌بینی می‌کنیم در سال 2022 نیز خصوصاً در مناطقی مانند Dubai Hills، Emirates Living و Reem Community این افزایش تداوم یابد. با این حال، ممکن است نرخ اجاره آپارتمان‌های واقع در مناطق قدیمی دبی در سال 2022 نیز روند کاهشی داشته باشد».

یوسف افزود: «به دلیل بهبود شرایط و بازگشت زندگی به وضع عادی، مجدداً تمایل افراد نسبت به زندگی در حومه شهر در حال تغییر بوده و شاهد بازگشت آنها به مناطقی مانند مرکز شهر هستیم که با فضای شلوغ و پر جنب و جوش خود، امکانات رفاهی گوناگون، تفریحات شبانه و مراکز خرید متعددی را در اختیار ساکنین قرار می‌دهند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";