اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / انتظار می‌رود بازار املاک دبی، با آغاز نمایشگاه Expo 2020، شاهد جهش بزرگی باشد

انتظار می‌رود بازار املاک دبی، با آغاز نمایشگاه Expo 2020، شاهد جهش بزرگی باشد

به گفته رضوان ساجان، رئیس و بنیانگذار گروه Danube، نرخ مناسب سود بانکی و رهن، کمپین موفق واکسیناسیون Covid-19 و قوانین جدید ویزا برای سرمایه‌گذاران، باعث می‌شود بازار املاک دبی شاهد “رونق بزرگی” باشد؛ این شهر به ویژه هنگاهی که این شهر از نمایشگاه Expo 2020 استقبال خواهد کرد.

ساجان در مصاحبه اختصاصی خود با Khaleej Times، در حاشیه نمایشگاه 2021 INDEX  دبی، اظهار داشت: از آنجا که امارات تا به حال چندین بار با موفقیت از بحران‌های اقتصادی جهانی عبور کرده است، سرمایه گذاران خارجی، اعتماد خود را نسبت به بازار دبی از دست نخواهند داد.

وی اظهار داشت: «نمایشگاه Expo 2020 رونق بزرگی برای دبی خواهد بود. اگر به آنچه که در طی دو سه ماه اخیر اتفاق افتاده توجه کنید، مشاهده خواهید کرد قیمت املاک و مستغلات مجدداً افزایش یافته است. این نکته ساختمان‌سازان را تشویق کرده تا شروع به احداث آپارتمان و ویلاهای جدید نمایند. ما بسیار خرسندیم، مخصوصاً هنگامی که به تمام سیاست های دولت، مانند ویزای طلایی و قوانین مالکیت 100 درصد می‌نگریم و این امر باعث می‌شود مهاجران احساس کنند در خانه خود هستند. همه این سیاست‌ها براستی باعث می‌شوند سرمایه گذاران خارجی، با اعتمادی بیشتر تصمیم به راه‌اندازی کسب و کار خود در دبی بگیرند».

ساجان همچنین افزود: «علاوه بر این، نحوه کنترل بحران Covid-19 نیز این پیام مهم را به جهانیان می‌رساند که دبی آماده تجارت است.  ما در حال حاضر شاهد هستیم كه بسیاری از سرمایه گذاران هندی علاقه دارند كه به دبی آمده و کسب و کار خود را در این شهر راه اندازی نمایند. نه تنها آنها، بلكه بسیاری از مهاجران اروپایی و چینی نیز به دنبال خرید ملك در دبی هستند».

وی همچنین بار دیگر تاکید نمود که اکنون بهترین زمان برای خرید ملک در دبی می‌باشد: «می توانم بگویم که در آینده‌ای نزدیک شاهد رونقی بزرگ در بازار املاک و مستغلات خواهیم بود. من دائما به مردم می گویم که اگر قصد خرید ملک در دبی را دارید، اکنون بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری است، به این دلیل که در آینده، قیمت‌ها مانند  امروز مناسب نخواهند بود. نرخ بهره بانکی و قیمت ملک در حال حاضر بسیار پایین بوده و حتی نرخ رهن ملک نیز در حال حاضر بسیار مناسب است».

وی بار دیگر یادآور این نکته شد كه قیمت متوسط ملک، طی شش ماه اخیر 30 تا 35 درصد افزایش یافته و نشان دهنده این است که بازار املاک همچنان رو به رشد است.  وی همچنین اظهار داشت که املاک در دبی همواره در مقایسه با بسیاری از مراکز مهم بین‌المللی مانند هنگ کنگ و لندن ارزان تر است. در حالی که قیمت ویلاها افزایش یافته و در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت، قیمت آپارتمان‌ها همچنان پایین بوده و این یعنی سرمایه‌گذاری در آپارتمان‌های دبی، سود‌آور خواهد بود.

ساجان افزود: «بازار املاک لوکس به تازگی شروع به رشد نموده و وضعیت بازار املاک مقرون ‌‌به‌ صرفه نیز،مانند املاک لوکس بهبود خواهد یافت. بسیاری از شرکت‌هایی که کارمندان خود را تعدیل کرده‌اند، به دنبال استخدام مجدد آنها می‌باشند. بنابراین تجارت به روال عادی خود باز می‌گردد. همچنین معتقد هستم روند عرضه واحدهای جدید نیز، متعادل خواهند بود(یعنی عرضه بیش از حد که باعث تضعیف بازار می شود نخواهیم داشت) ».

وی در پاسخ به این سؤال که همه گیری Covid-19 چه تاثیری بر بازار مصالح ساختمانی داشته است، بیان کرد قیمت‎ها بسیار افزایش داشته‌اند.

وی دلیل اصلی این امر را  دشواری پروسه واردات و در نتیجه کمیاب شدن مصالح در بازار عنوان نمود.

ساجان گفت: « تقاضا برای مصالح ساختمانی در بازار بین‌المللی، بخاطر افزایش مصرف در آمریکا و اروپا، رو به افزایش بوده و این امر باعث  افزایش قیمت مصالح ساختمانی، تا 50 درصد شده است. این اتفاق برای اولین بار پس از سال‌ها رخ داده و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که مصالح کافی را  وارد کشور کرده تا بتوانیم نیازهای بازار را رفع کنیم، بخصوص که تقاضا برای مصالح ساختمانی، به علت نزدیک بودن تاریخ شروع نمایشگاه Expo 2020 ، بیشتر شده است. همچنین پروژه‌های نیمه کاره زیادی وجود دارند که لازم است تا قبل از آغاز این نمایشگاه، تکمیل شوند اما اطمینان دارم که هیچ خطر جدی، صنعت ساخت و ساز ملک دبی را تهدید نخواهد کرد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";