اخبار صنعت / سرمایه گذاران املاک دبی، هنگامی که قیمت ها افزایش می یابد، از فروش دارایی ها جلوگیری می کنند.

سرمایه گذاران املاک دبی، هنگامی که قیمت ها افزایش می یابد، از فروش دارایی ها جلوگیری می کنند.

با بهبود قیمت ملک در دبی، سرمایه گذاران از فروش دارایی های خود جلوگیری می کنند تا با قیمت بهتری معامله کنند. به گفته ی تحلیل گران، عنصری از طمع، آغاز شده است. آنها گفته اند که علائم بهبود در بخش املاک و مستغلات در جریان است و معیارهای نظارتی به تازگی اعلام شده است. دسترسی محلی به واکسن و جشن های ۲۰۲۰ نمایشگاه اکسپو، به احیای بیشتر بخش املاک در این سال مالی کمک می کنند.

مشاوران کالیرز املاک و مستغلات در آخرین گزارش خود گفته اند: در سه ماه اول سال مالی ۲۰۲۱، مشخص شده است که به دلیل تعداد زیاد خریداران در بازار، ما شاهد گذار به فروشندگان بازار هستیم. ما شناسایی کرده ایم که در این دوره، بسیاری از صاحبان خانه ها به دلیل دسترسی به قیمت بهتر دست نگه داشته اند و عنصری از طمع مطابق با انتظارات مالکان شروع می شود.

تحلیل گران در گزارش سه ماه اول سال گفته اند: این انتظار بزرگ مالکان علی رغم فرض کمبود عرضه، باعث افزایش قیمت ها در مدت زمان نسبتاً کوتاهی می شود.

نظر سنجی کالیرز نشان داد که اکثر شرکت کنندگان در این نظر سنجی، توافق کردند که‌ در حال حاضر تعداد خریداران ثبت شده بیش از میزان عرضه در مناطق محبوب شهر دبی است. آنطور که نمایندگان به شرکت اطلاع دادند، موجودی آنها کم است.

بازیابی در حال انجام است

مشاور (JLL)در زمینه ی املاک و مستغلات گفت که پایین تر آمدن قیمت فروش در سه ماه اول سال ۲۰۲۱، در مقایسه با سه ماه اول سال گذشته، باعث افزایش ۱۵ درصدی حجم فروش در شهر دبی شده است.

بیشتر کاربران نهایی از این فرصت استفاده کرده اند و به دلیل فاکتور مقرون به صرفه بودن، وارد بازار شدند.

دانا سالبک، سرپرست تحقیق در JLL Mena گفت: سرمایه گذاران در معاملات قابل توجه ویلا و خانه های شهری، در مقایسه با سه ماه قبلی، منجر به بازپرداخت کمی در قیمت های فروش ۲ تا ۳ درصدی شده اند.

به نقل از (JLL)،  سهام بازار مسکونی دبی پس از افزودن ۱۰٫۰۰۰ واحد در ۳ ماه اول سال ۲۰۲۱، به  ۶۰۷٫۰۰۰ واحد افزایش یافت.

این شرکت افزود که برای باقی سال مالی ۲۰۲۱، ۴۶٫۰۰۰ واحد اضافی پیش بینی می شود.

در ابوظبی، حدود ۲۰۰ واحد مسکونی تحویل داده شد که مجموع سهام را به حدود ۲۶۵٫۳۰۰ واحد رساند.

طبق گفته JLL، تا پایان سال مالی ۲۰۲۱، تقریبا ۱۱٫۷۰۰ واحد برای ورود به بازار برنامه ریزی شده اند.

تقاضای بالا برای ویلاها

در بخش مسکونی، قیمت فروش ویلا در دبی و ابوظبی در مقایسه با همین دوره در سال گذشته، به ترتیب 3.5% و 2% افزایش یافته است.

 دور کاری پس از پاندمی کوید ۱۹، به یکی از جنبه های اصلی زندگی تبدیل شده است. JLL متوجه شد که تقاضای زیادی برای ویلاها و خانه های شهر با کیفیت عالی، توسط کاربران نهایی، با استفاده از برنامه های پرداخت مطلوب، قیمت پایین تر و فرصت های مناسب برای ارتقای فضا وجود دارد.

به گفته ی تحلیل گران، بازار املاک، مطابق با تغییر تقاضای مصرف کننده، بازتابی از بازار داخلی می باشد.

در این‌ گزارش گفته شده است که تأکید زیاد بر سال مالی میتواند تجدید نظری بر روی  اجاره نشینی باشد و در این صورت کاربران نهایی، امکانات جامعه را مطلوب تر می دانند.

همراه با تغییر نقش املاک های مختلف، مدیران املاک نیز باید روشی بهینه برای زندگی و کار با حرکتی پویا و چند منظوره به ساکنان ارائه دهند. موفقیت ها و شکست های این روش های چند منظوره، فرصت و بینشی را ایجاد می کند که دریابیم امروزه چگونه اجاره نشینی تعامل یافته است ;همچنین این اجازه را به املاک و مستغلات میدهد که در جهت ایجاد املاکی مطابق با نیازهای افراد، در آینده گامی به جلو بردارند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه