اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / دبی در میان برترین شهرهای جهان، رتبه پنجم را کسب کرد

دبی در میان برترین شهرهای جهان، رتبه پنجم را کسب کرد

دبی بر اساس یک گزارش جهانی، رتبه پنجمین شهر برتر جهان را کسب کرده است. طبق گزارش شرکت مشاوره Resonance، در خصوص  بهترین شهرهای جهان در سال 2021، این امارت بالاتر از شهرهایی همچون توکیو، سنگاپور و لس‌آنجلس قرار گرفته است.

بر اساس توئیت دفتر رسانه‌ای دولت دبی در روز یکشنبه، این لیست اطلاعات مربوط به مراکز شهری را که شامل ایمنی شهر، مناطق، جاذبه‌ها و نقاط دیدنی می‌شود، مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

این گزارش، دبی را در “ترکیبی جذاب از تجارب فوق‌العاده، میراث قوم عرب و مراکز خرید لوکس” خلاصه می‌کند.

این گزارش می‌افزاید:  « شما می‌توانید با آسانسور به بالای بلندترین برج جهان بروید تا مناظر اطراف را از منظر چشم پرندگان ببینید. در جذاب‌ترین مسابقه اسب سواری، بر روی اسب‌های کوچک شرط‌بندی کنید و در مقابل بلندترین آبنمای موزیکال، عکس بگیرید ».

« این تجربیات تصادفی نیستند، این شهر در طول دهه 2010، خود را به عنوان یک مقصد تجاری و گردشگری بین‌المللی بازسازی کرد. این امر موجب کمک به جذب افراد خارجی از شهرهای مختلف سراسر جهان شده و جمعیت قابل ملاحظه آنها منجر به کسب رتبه بیست و سوم این شهر در سطح جهان از نظر پیشرفت تحصیلی گردیده است ».

به گفته این گزارش با وجود”این همه توسعه اقتصادی و ورود ساکنان جدید”، رتبه‌بندی دبی به عنوان امن‌ترین شهر جهان، “واقعاً حیرت انگیز است”.

همچنین این گزارش جاذبه‌های در دست احداث مانند موزه مشهور آینده، Ain Dubai (بزرگ‌ترین چرخ و فلک جهان) و ترن هوایی جدید John Wick بعنوان بخشی از پارک تفریحی Motiongate در دبی را ذکر کرده است.

نتیجه‌گیری

شرکت مشاوره Resonance، بهترین شهرهای جهان را با جمعیت بیش از یک میلیون، رتبه‌بندی می‌کند. برای این منظور، این شرکت از ترکیب عملکرد آماری و ارزیابی کیفی توسط افراد محلی و توریست ها در 24 منطقه استفاده می‌کند. 

شهرهای لندن، پاریس، نیویورک و مسکو، رتبه‌های اول تا چهارم برترین شهرهای جهان را در این لیست در اختیار دارند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";