اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / حجم معاملات ملک در دبی به بالاترین میزان خود در 7 سال گذشته رسید، این روند در سال 2021 نیز ادامه خواهد داشت

حجم معاملات ملک در دبی به بالاترین میزان خود در 7 سال گذشته رسید، این روند در سال 2021 نیز ادامه خواهد داشت

بازار املاک و مستغلات دبی، به لطف اقدامات پیشگیرانه و بسته‌های تشویقی ارائه شده توسط دولت برای مقابله با اثرات و پیامدهای شیوع کووید-19، به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد.

در ماه ژانویه سال 2021 مجموعاً 3300 معامله فروش ملک به ارزش 6.74 میلیارد درهم ثبت شده است.

به گفته مدیران و فعالان حاضر در صنعت ساخت‌وساز، بازار املاک و مستغلات دبی در ابتدای سال شاهد فعالیت‌های گسترده‌ای بود زیرا معاملات املاک ثانویه (املاکی که از مالک قبلی خریداری می‌شوند) و آماده تحویل به بالاترین میزان در هفت سال گذشته رسید و این روند افزایشی معاملات در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش منتشره توسط اداره اراضی دبی (Dubai Land Department) در چاپ  یازدهم مجله Ma’asher و همچنین نظر به شاخص رسمی فروش دبی (Dubai’s official sales price index) که توسط سایت Property Finder محاسبه گردیده، در ژانویه سال 2021 در مجموع 3300 معامله فروش به ارزش 6.74 میلیارد درهم ثبت شد که از نظر تعداد معاملات 15.5 درصد و از نظر ارزش آنها، 37 درصد نسبت به حجم معاملات ثبت شده در ماه ژانویه سال 2020 رشد داشته‌اند. از مارس سال 2014، این حجم معامله ملک در طول یک ماه بی‌سابقه بوده است.

داده‌ها نشان می‌دهند که بازار املاک و مستغلات دبی، به لطف اقدامات پیشگیرانه و بسته‌های تشویقی ارائه شده توسط دولت برای مقابله با اثرات و پیامدهای شیوع کووید-19، به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد. افزایش حجم معاملات در بازار املاک و همچنین اقدامات حمایتی انجام شده، باعث افزایش اعتماد و رضایت مشتریان و در نتیجه بازگشت این بازار به شرایط سابق خود و علاوه بر آن، باعث بالا رفتن سرعت انطباق بازار با شرایط جدید خواهد شد.

به گفته اداره اراضی دبی (DLD):

در طول سال 2020 شاهد رشد حجم معاملات ملک بوده‌ایم، و این روند در سال جدید «2021» نیز ادامه دارد.72 درصد کل معاملات ثبت شده در ژانویه سال 2021 متعلق به املاک ثانویه (املاکی که از مالک قبلی خریداری می‌شوند) و آماده تحویل، همچنین 28 درصد از آنها متعلق به خانه‌های پیش‎فروش شده است. با توجه به آمار، حجم معاملات می‌توان نتیجه گرفت در بازار املاک ثانویه 2373 ملک به ارزش 5.43 میلیارد درهم در این ماه معامله شده‌ که بالاترین تعداد معاملات املاک ثانویه و آماده تحویل در یک ماه، از مارس 2014 تاکنون بوده است. لازم به ذکراست که 70 درصد این املاک، آپارتمان‌ها و 30 درصد ویلا و خانه ویلایی بوده‌اند.

جان استیونز (John Stevens)، مدیرعامل Asteco، بیان کرد کاهش سرعت ساخت پروژه‌های جدید و افزایش قیمت تمام شده املاک منجر به بالا رفتن حجم معاملات در پایان سال 2020 و در نتیجه افزایش تعداد خریدارانی که قصد سکونت در این املاک و یا برای اولین بار قصد خرید ملک در دبی را دارند.

طبق گفته Stevens:

تعداد خریدارانی که قصد خرید املاک مقرون به‌صرفه را دارند و به دنبال آن حجم معاملات در بازار املاک دبی افزایش یافته زیرا ساکنین این شهر اغلب به دنبال پیدا کردن مکانی برای اقامت طولانی مدت هستند.

 به گفته اداره اراضی دبی (DLD)، سه ماه چهارم 2020 برترین سه ماه سال 2020 از نظر حجم معاملات ملکی و ارزش آنها بود و در این مدت فروش 11,065 ملک به ارزش 22.07 میلیارد درهم به ثبت رسید.

سه ماه نخست امسال شروع بسیار خوبی بود و به احتمال زیاد، روند رو به رشد بازار در ماه فوریه نیز ادامه خواهد داشت زیرا طی هفته اول این ماه، شاهد حجم 3.3 میلیارد درهمی خرید و فروش املاک بوده‌ایم. این رقم شامل یک ویلای 38 میلیون درهمی در منطقه Emirates Hills و یک ویلای 25.2 میلیون درهمی در Jumeirah Golf Estates می‎باشد.

حدود 11.5 درصد از کل خرید و فروش‌های ویلا و خانه‌های ویلایی در ماه ژانویه سال 2021، در منطقه Nad Al Sheba صورت گرفته و پس از آن منطقه Dubailand با ثبت 11.4 درصد از معاملات در مقام دوم قرار گرفت. مناطق Meydan، Dubai Hills Estate و Tilal al Ghaf به ترتیب 7.5،6 و 4.8 درصد از این معاملات را به خود اختصاص دادند.

از نظر تعداد آپارتمان‌های معامله شده،12.4 درصد تمام معاملات در بیزینس بی (Business Bay) ثبت شدند و پس از آن منطقه دبی مارینا (Dubai Marina) 9.7 درصد، جمیرا ویلج سیرکل (Jumeirah Village Circle) 9.3 درصد، داون‌تاون (Downtown)5.6 درصد و پالم جمیرا (Palm Jumeirah)5.4 درصد ازمعاملات را ثبت کردند.

داده‌های مربوط به تقاضا که توسط وب‌سایت Property Finder منتشر شده‌ است، نشان می‌دهد در ماه ژانویه 2021 بیشترین تقاضا برای ویلا و خانه‌های ویلایی در مناطق Dubai Hills Estate، Arabian Ranches، Palm Jumeirah، شهر محمد بن راشد (Mohamed bin Rashid City) و داماک هیلز (Damac Hills) بوده اند. در مورد آپارتمان‌های مربوط به همان دوره، مناطق دبی مارینا (Dubai Marina)، داون‌تاون دبی (Downtown Dubai)، پالم جمیرا (Palm Jumeirah)، بیزینس بی (Business Bay) و جمیرا بیچ رزیدنس (Jumeirah Beach Residence) بیشترین محبوبیت را در میان کاربران این وب‌سایت داشتند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";