اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / بازار املاک دبی در ماه می، شاهد بیشترین ارزش معاملات ماهانه خود در 4 سال گذشته، یعنی 11.11 میلیارد درهم بوده است

بازار املاک دبی در ماه می، شاهد بیشترین ارزش معاملات ماهانه خود در 4 سال گذشته، یعنی 11.11 میلیارد درهم بوده است

بنا به گزارش شرکت Property Finder، ارزش خالص ( یعنی قیمت تخمین زده شده، بدون محاسبه مالیات و هزینه‌های جانبی ) املاک دبی در ماه می، به بالاترین میزان خود در 4 سال گذشته و به میزان 11.11 میلیارد درهم( مساوی با 3.02 میلیارد دلار )رسید. این امر نشان دهنده این است که اقتصاد دبی در حال عبور از بحران ناشی از بیماری کرونا است.

بنا به گزارش روز سه شنبه این شرکت، بالاترین میزان ارزش معاملات ماهانه املاک در امارات از ماه مارچ سال 2017 است.

به گفته خانم Lynnette Sacchetto: یکی از نشانه های اینکه شرایط بازار املاک دبی رو به بهبود می‌رود، این است که قیمت متوسط ویلاها و خانه ‌های ویلایی، رشد 16.77 درصدی داشته و قیمت آپارتمان‌ها نیز به طور متوسط در یک سال 17.18 درصد رشد داشته است.

بازار املاک امارات، به دلیل روند نزولی قیمت نفت که در سال 2014 شروع شد و 3 سال به طول انجامید و همچنین نگرانی از مازاد عرضه در این بازار تضعیف شده بود، به نقطه عطف رسیده و رو به بهبود می رود و دلیل آن این است که ساکنین دبی، به علت شرایط دورکاری و تحصیل آنلاین که به دلیل وجود بیماری به امری عادی تبدیل شده‌اند، ترجیح می دهند به خانه های بزرگتر نقل مکان کنند.

همچنین حمایت‌ها و طرح های دولتی مانند صدور ویزا برای مهاجرین بازنشسته و کارمندان دورکار و توسعه طرح ویزای طلایی 10 ساله (Golden Visa) به بهبود چشم انداز اقتصادی،کمک بزرگی کرده‌اند.

به گفته Property Finder، حجم کلی معاملات در ماه می، نسبت به سال گذشته 205 درصد افزایش داشته و به میزان 4429 رسیده است، همچنین درآمد خالص ( یعنی بدون محاسبه مالیات و مخارج جانبی) شرکت‌‎های ساختمانی نیز در سال اخیر رشد 324 درصدی داشته‌اند.

خانم سچتو(Sacchetto) بیان کرد:وقتی به آمار سال‌های گذشته می‌نگریم، به این نتیجه می‌رسیم که شرایط بازار، نه تنها نسبت به سال 2020 بلکه نسبت به سال 2019 نیز بهبود یافته است.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، حجم معاملات 36.5 درصد افزایش داشته و ارزش کلی معاملات نیز نسبت به ماه می در سال‌‎های 2021 و 2019  رشدی حیرت انگیز 83.8 درصدی داشته است.

به نقل از Property Finder در ماه می سال 2021 مقدار 62 درصد از کل معاملات مربوط به خانه‌های نوساز آماده‌ی تحویل  و ویلاها و 38 درصد نیز مربوط به پیشفروش املاک مربوط می شد. تعداد کل املاک پیشفروش شده در این ماه 1674 ملک به ارزش 2.58 میلیارد درهم بوده و بازار ویلاها نیز شاهد فروش 2755 ملک به ارزش 8.53 میلیارد درهم بوده است.

در ماه می 2021 افرادی که به دنبال خرید ویلا و خانه های ویلایی در دبی بودند بیشترین تمایل را به مناطق Dubai Hills Estate، Arabian Ranches، Palm Jumeirah، Damac Hills و Mohammed bin Rashid City داشته اند. همچنین مشتریانی که به دنبال خرید آپارتمان بودند، بیشترین تمایل را به مناطق Dubai Marina، Downtown Dubai، Palm Jumeirah، Business Bay و Jumeirah Village Circle نشان دادند.

همچنین شرکت Emaar Properties که بزرگ‌ترین توسعه دهنده املاک در دبی است، در گزارش این هفته خود اعلام کرد: در پنج ماه اول سال 2021 شاهد رشد250 درصدی ارزش معاملات خود بوده که یعنی ارزش خالص معاملات این شرکت در این مدت برابر با 10.5 میلیارد درهم بوده است.

 به نقل از گزارش شرکت Asteco در سه ماه اول سال، قیمت آپارتمان‌ها در دبی رشد 3 درصدی نسبت به سه ماه اول سال قبل داشته است، همچنین قیمت ویلاها شاهد رشد 6 درصدی بوده‌اند. اگر آمار کل را با سال قبل مقایسه کنیم شاهد کاهش 2 درصدی قیمت کل املاک و افزایش 3 درصدی قیمت ویلاها خواهیم بود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";