اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / قیمت املاک دبی در ماه آپریل، بیشترین میزان رشد ماهانه را از سال 2014 تا کنون ثبت کرد

قیمت املاک دبی در ماه آپریل، بیشترین میزان رشد ماهانه را از سال 2014 تا کنون ثبت کرد

طبق گزارش شرکت مشاوره املاک ValuStrat، ارزش املاک مسکونی در سطح شهر رو به افزایش بوده و این امر نکته‌ای مثبت می‌باشد، زیرا نشان می دهد که بازار املاک به نقطه عطف رسیده است.

همچنین این شرکت در گزارش خود افزود که در 96 درصد مناطقی که مورد بررسی قرارگرفتند، شاهد افزایش قیمت ملک بوده‌ایم.

امسال،شاخص ValuStrat(نوعی امتیاز است که شرکت ValuStrat به عملکرد بازار املاک یک منطقه می دهد.این امتیاز ارزش خالص ملک در یک شهر یا کشور را نشان می دهد) نسبت به سال گذشته فقط 6.5 درصد کاهش یافته در حالی که در سال‌های اخیر، این شاخص افت دو رقمی داشته و این امر نشان دهنده این است که وضعیت بازار رو به بهبود پیش می‌رود.

ValuStrat به این نکته اشاره نمود که در ماه آپریل، روند صعودی رشد بازار ادامه داشته و حجم معاملات املاک مسکونی 16.9 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

طبق تحقیقات این شرکت، حجم معاملات ماهانه خانه‌های آماده  تحویل وهمچنین خانه‌های پیشفروش شده به ترتیب  30.1 درصد و 8.7 درصد افزایش داشته‌اند.

این شرکت همچنین اعلام کرد که در مناطقی که املاک Freehold وجود دارند (به املاکی گفته می شود که هم خودشان و هم زمینی که روی آن قرار دارند به فروش می روند،در ایران چون موقع خرید ملک،به صورت پیشفرض زمین ملک را هم می فروشند،اصطلاح مجزایی برای Freehold نداریم اما در دبی فقط در بعضی مناطق خاص می شود زمین و ملک را با هم خرید) قیمت ویلاها و آپارتمان‌ها رشد متوسط ماهانه 1.1درصدی داشته است.

طبق این گزارش در مناطق Jumeirah Beach Residence و  Palm Jumeirah وJumeirah Lake Towers، رشد متوسط ماهانه قیمت‌ها،1.5 درصد بوده است.

ویلاهای Freehold، در ماه آپریل رشد متوسط ماهانه 2.1 درصدی ثبت کرده و همچنین در Jumeirah Islands شاهد رشد 3 درصدی قیمت‌ها بوده‌ایم که این مسئله خود رکوردی جدید است.

به گفته ValuStrat  فروش املاک آماده تحویل تنها در ماه آپریل، از میزان فروش کل سه ماه دوم سال 2020 بیشتر بوده است،لازم به ذکر است که محدودیت‌های کرونایی نیز در این برهه زمانی آغاز شده‌اند.

این گزارش همچنین افزود ویلاهایی که در مناطق Dubai Hills Estate و Palm Jumeirah واقع شده‌اند، بالاترین حجم فروش ماهانه خود را ثبت کرده‌اند.

طبق این گزارش، شرکت‌های ساختمانی Emaar, Nakheel, DAMAC, Dubai Properties, MAG Property Development بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه آپریل، مناطقی که بیشترین حجم پیش‌فروش را ثبت کرده‌اند، Dubai Harbour،ناحیه هفت شهر Mohammed Bin Rashid، Jumeirah Lake Towers، Jumeirah Village و Arjan بوده‌ و همچنین بیشترین حجم فروش خانه‌های آماده تحویل در این مناطق ثبت شده است: Dubai Marina, Jumeirah Village, Dubai Sports City, Palm Jumeirah, و Town Square

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";