اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / با افزایش ارزش ویلا در سه ماه دوم سال ، بازار املاک و مستغلات دبی به احیاء شرایط خود ادامه می دهد

با افزایش ارزش ویلا در سه ماه دوم سال ، بازار املاک و مستغلات دبی به احیاء شرایط خود ادامه می دهد

به نقل از مشاورین ValuStrat ، قیمت ویلاها در سه ماهه دوم سال 2021 در املاک و مستغلات دبی به روند رو به رشد خود ادامه داد.

فهرست قیمت‌های  ( ValuStrat Price Index – VPI ) ValuStrat که گستره آن ، بیشتر مناطق شهر را در بر می‌گیرد ، در بازه زمانی ماه آوریل تا ژوئن ،  3.8 درصد در مقایسه با سه ماه قبل رشد داشته است.

ValuStrat ، روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که این رشد قیمت‌ها ، تقریباً تمام خسارات وارده به سرمایه‌های سال قبل را جبران کرده است.

این گزارش افزود که در ماه ژوئن ، این لیست قیمت ، 69 واحد را در مقایسه با همین دوره در سال گذشته با 69.4 واحد ، به ثبت رسانده است .

علی رغم پیشرفت‌های اخیر ، هنوز تا رسیدن به 100 واحد ثبت شده در ژانویه 2014 ، فاصله زیادی وجود دارد. نیازی به ذکر این نکته که در اوج این وضعیت در ژوئن 2014، VPI در سطح شهر به حد نصاب  112.9 واحد رسید ، نیست.

ویلاها که 13 درصد از بازار مسکن دبی را تشکیل می‌دهند ، رشد سه ماه دوم سال را به میزان 7 درصد و رشد سالیانه به میزان 6.3 درصد را از آن خود کردند.

به گفته ValuStrat ، تمام ویلاهایی که این گروه زیر نظر گرفته ، از سال 2014 شاهد چنین رشدی نبوده‌اند. بالاترین سود سرمایه سالانه در مناطق The Meadows ، Arabian Ranches ، The Lakes ، Jumeirah Islands ، Dubai Hills Estate و Mudon مشاهده شد.

در هر سه ماهه سال ، آپارتمان‌های VPI ، حدود 1.7 درصد رشد کردند اما عملکرد سالانه آنها به خوبی ویلاها نبوده ، بطوری که نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته ، حدود 4.8 درصد کاهش داشته‌اند.

Jumeirah Beach Residence ، Palm Jumeirah ، Downtown Dubai و The Views ، بهترین عملکرد را در سه ماهه سال داشته‌اند.

به نقل از ValuStrat ، درقیاس با سال جاری ، آپارتمان های International City ، Palm Jumeirah ، Jumeirah Beach Residence ، Al Furjan and Al Quoz Forth زیان مالی در سال گذشته را گزارش داده‌اند.

VPI برای ارزش سرمایه‌های مسکونی دبی آنچنان افزایش یافته است که 95 درصد از بازار املاک قانونی را پوشش می‌دهد بطوری که شهر ، شاهد ایجاد مناطق جدید و تأثیرگذاری بر عملکرد کلی املاک و مستغلات خود است.

3 منطقه ویلایی و 5 منطقه آپارتمانی ، به فهرست املاک و مستغلات اضافه شده که تیمی مخصوص ، هر ماهه به ارزیابی آنها می‌پردازند.

مناطق ویلایی عبارتند از : Estate Dubai Hills ، Mudon و Green Community (DIP) ، در حالی که برای آپارتمان‌ها ،  مناطق  Dubai Silicon Oasis ، Al Furjan ، Dubailand Residence Complex ، Town Square و  Al Quoz Fourth (Al Khail Heights) اضافه شده‌اند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه