اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / بازار املاک در بخش اداری دبی همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد

بازار املاک در بخش اداری دبی همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد

امارات – موسسه بانکداری آنلاین مباشر: بر اساس تحقیق روز سه‌شنبه  Savills’ Market in Minutes، بازار املاک اداری درجه A در دبی طی سه ماه گذشته از آنجائی که تقاضا برای این دسته از املاک از سه ماهه چهارم (Q4) 2020 با حمایت اقتصادی قابل توجهی همراه بوده است، با قدرت به کار خود ادامه داد.

جابجائی‌ها، با توجه به جست‌و‌جوی افراد جهت ارتقاء سطح املاک اداری خود به درجه A، منجر به روند رو به افزایش تقاضا گردید.

Swapnil Pillai، دستیار مدیر پژوهش در بخش خاورمیانه موسسه Savills چنین اظهار نظر کرد: «در اکثر بازارهای خرد، ارزش اجاره در مقایسه با Q1-21 (سه ماهه نخست سال 2021) نسبتاً ثابت مانده است. با این حال، برخی از بازارهای جانبی، مانند منطقه طراحی دبی(Dubai Design District-D3) و One Central ، ارزش اجاره را هر سه ماه یکبار (QoQ)، 1.5 تا 3 درصد افزایش داده‌اند».

آژانس تحقیقات املاک و مستغلات تأیید کرد که تقاضا برای فضاهای اداری به طور قابل توجهی به سمت بازارهای فرعی مانند مرکز مالی بین المللی دبی  (Dubai International Financial Centre-DIFC)، مرکز تجارت جهانی دبی  (Dubai World Trade Centre-DWTC)، مرکز چند منظوره مبادله کالای دبی  (Dubai Multi Commodities Centre-DMCC) و مناطق ساحلی مانندBusiness Bay  تغییر جهت داده است.

Paula Walshe، مدیر خدمات شرکت های بین‌المللی در بخش خاورمیانه موسسه Savills چنین گفت: «به دلیل سرعت بخشیدن به واکسیناسیون، اقتصاد امارات متحده عربی جزء اولین‌ کشورها درجهان است که روند افزایشی بهبود و رشد اقتصادی را به نمایش گذاشته است. این امر به شرکت‌ها این اطمینان را می‌دهد که از تمرکز بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها به جای تأمین فضاهای اداری با کیفیت فاصله بگیرند».

همچنین تمایل شدیدی برای ارتقاء و رشد کسب‌وکار مبتنی بر فناوری داخلی و فناوری نوآورانه در خدمات مالی وجود دارد که منجر به تقاضا برای فضاهای اداری، به ویژه فضاهای بزرگ که قابلیت تغییر چیدمان را دارند، گردیده است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه