اخبار صنعت / اختصاصی: ساخت و ساز در پس برج B آیکون سیتی

اختصاصی: ساخت و ساز در پس برج B آیکون سیتی

منتشر شده در 7 دسامبر 2020، هفته ساخت و ساز

گروه املاک داماک که در فهرست مهم ترین عناوین بازار مالی دبی قرار دارد، ساخت برج  B  پروژه عظیم  آیکون سیتی را به اتمام رساند. طبق آخرین گزارشات، بررسی های انجام شده در حوزه جزئیات نهایی اصول ایمنی و بررسی تکنولوژی بکار رفته در ساخت و ساز برای سرعت بخشیدن به آن، حدود 60 درصد از پروژه تا هفته ساخت و ساز تکمیل شده است.

این پروژه عظیم که در اتوبان شیخ زاید در بیزینس بی قراردارد، علیرغم محدودیت های قرنطینه و تردد سال جاری، با سرت قابل توجهی پیش برده شد.

نایل مخلوقین، نایب رئیس املاک داماک در این باره اینگونه گفت: “در طول محدودیت های منع تردد، رفت و آمد بین ایالات سخت شده بود که بر روند کار ما نیز بی تاثیر نبود. اکنون با توجه به رفع محدودیت ها مدیریت و نظارت بر پیشرفت کار نیز آسان تر شده است.

خوشبختانه با تمهیدات به موقع، موفق شدیم از شیوع گسترده ویروس در محوطه های ساخت و ساز خود جلوگیری کنیم”.

ساخت برج B، به ارتفاع 246 متر که دارای 53 طبقه و 1218 واحد مسکونی است بطور کامل به اتمام رسیده است، این در حالی است که دیوار چینی و نقاشی به ترتیب 83% و 64% نکمیل شده اند.

به گفته سازنده عملیات تاسیساتی، برق و لوله کشی نیز 60% تکمیل شده اند، همچنین عملیات نما و آسانسور نیز به ترتیب 50% و 40% پیشرفت داشته است.

به گفته آقای ناین مخلوقین، برج B در مجموع 60% و برج C نیز تا 50% تکمیل شده است.

طرف قرارداد اصلی پروژه آیکون سیتی داماک شرکت مهندسی ساخت و ساز خاورمیانه چین   (CSCEC ME) و لاکازا Lacasa)) نیز طرف اصلی مشاوره و معماری است.

قرارداد تاسیستات، برق و لوله کشی برج B، M/s Nascon است و برای برج C  نیز M/s Conversion  در نظر گرفته شده است، در واقع M/s Conversion  پیمان کار برج B  و M/s UDC  پیمانکار برج C  است.

امنیت محیط ساخت و ساز و سلامت کارگران

با 3200 کارگر مشغول به کار در پروژه آیکون سیتی، داماک تمام تلاشش را برای حفظ سلامتی و ایمنی تمام کارگران در مقابل همه گیری کووید-19 و فاصله گذاری اجتماعی انجام داده و میدهد.

این سازنده با شعار ” متعهد به تمهیدات ایمنی کار” در روند پروژه آیکون سیتی، تا کنون حدود بیشتر از 13 میلیون ساعت کاری ایمن بدون جراحات کاری  (LTI) را به ثبت رسانده است.

محل زندگی و دستشویی های کارگران مرتب ضد عفونی و شسته می شوند، همچنین مایع ضد عفونی کننده به وفور در سراسر محل ساخت و ساز در دسترس کارگزان است.

همچنین در صورت مشاهده علائم مریضی در هر یک از کارگران، سریعا از کارگر مذکور و 300 کارمند دیگر که با او در تماس بوده اند یا اوغات استراحت کاری را گذرانده اند تست تشخیص کووید-19 گرفته می شود.

او افزود:” ما با نصب یادآورهای صوتی و تصویری در محل کار کارگران مانند پوستر ها بر اهمیت رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی تاکید داریم”.

جهت جلوگیری از حوادث ناگوار، در سرتاسر پروژه از توری های فلزی استفاده شده و از گذرگاه های عمودی یا شیب دار زیر زمینی و اسلب بتون ها جهت جلوگیری از سقوط ناگهانی استفاده شده است.

ارزیابی خطرات احتمالی آمد و شد متناسب با پروتوکول های ایمنی و سلامت نیز از دیگر تمهیدات در شروع کار است.

تکنولوژی

بی شک هفته ساخت و ساز درس های بسیاری از DAMAC در مورد چگونگی کمک فناوری به پروژه های بزرگ و نحوه کمک به ساخت و ساز در طول دوره همه گیری گرفته است.

از آنجایی که در حال حاضر جرثقیل های غول پیکر متعددی  در پروژه آیکون سیتی مشغول به کار هستند، DAMAC سیستم ضد برخورد جرثقیل را برای جلوگیری از برخورد بین جرثقیل های برج و سازه ها به کار گرفته است.

سایر تکنولوژی های بکار رفته شامل سیستم کنترل و تشخیص چهره، سیستم کنترل و ضبط صدا، سیستم آموزشی تصویری برای کارگران بر پایه واقعیت مجازی (VR) و کد های پلسخگویی سریع (QR).

کابین های حقیقت مجازی به محوطه های کار اضافه شدند تا موقعیت های خطرناک زندگی را شفاف سازی کنند و آگاهی ایمنی را در بین کارگران افزایش دهند.

به گفته نایل مخلوقین، این سازنده با استفاده از برنامه سیستم ایمنی محیط (SQS)، از خطرات شناسایی و احراز هویت جلوگیری به عمل می آورد.

از دیگر اقدامات تکنولوژی محور حول موضوع کووید-19، می توان به تغییر جلسات حضوری به جلسات مجازی اشاره کرد که مدیران و سهامداران از طریق تماس های ویدئویی موضوعات مهم را بررسی و بحث می کنند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه