اخبار صنعت اخبار صنعت-خانه / فروش خانه‌های لوکس ابوظبی و دبی به سریع‌ترین میزان خود در پنج سال گذشته افزایش یافته است

فروش خانه‌های لوکس ابوظبی و دبی به سریع‌ترین میزان خود در پنج سال گذشته افزایش یافته است

ارزش خانه‌های لوکس در دو شهر بزرگ امارات متحده عربی، دبی و ابوظبی، در سه ماهه سوم سال، به سریع‌ترین میزان رشد خود بعد از سال 2015 رسیده است.

این افزایش فروش ناگهانی در حالی صورت می‌گیرد که بازار املاک مسکونی کشور به بازسازی خود از تاثیر همه‌گیری کووید -19 ادامه می‌دهد.

 بر اساس داده‌های موقتی سه ماهه سوم مشاورین املاک جهانی Knight Frank، قیمت ویلاها در دبی سالانه 16.5 درصد افزایش یافته است. بنا بر گزارش روز چهارشنبه این موسسه، ارزش املاک مسکونی در ابوظبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش یافته است.

Faisal Durrani، شریک تجاری و سرپرست تحقیقات خاورمیانه در موسسه Knight Frank گفت: « این بازار در حال بازگشت دوباره به زندگی است ».

« خوشحالی فوق‌العاده در حال شکل‌گیری در پی این واقعیت که امارات متحده عربی این همه‌گیری را به خوبی و به طور واقعی تحت کنترل دارد، به همراه هیجان ناشی از نمایشگاه Expo 2020  دبی که بسیار مشتاق آن بودیم، به اعتماد به نفس در بازار املاک مسکونی افزوده است ».

 امارات متحده عربی یکی از کشورهائی بوده که سریع‌ترین اقدامات را در خصوص واکسیناسیون کووید -19 در جهان انجام داده و از آنجائی که در صدد ایجاد تعادل بین بازگشائی امن اقتصادی و حفظ سلامت عمومی است، این امر منجر به تحرک فعالیت‌های اقتصادی و بازگشت بازدیدکنندگان خارجی می‌شود.

 موفقیت این کشور در اداره و کنترل همه‌گیری کووید -19 و اقدامات سیاست پیشگیرانه برای آغاز جهش اقتصاد، تقاضا برای املاک را افزایش داده و منجر به بالاتر بردن ارزش سرمایه‌ای خانه‌های لوکس گردیده است.

 طبق گزارش Knight Frank، واکنش سریع امارات متحده عربی به بیماری همه‌گیر کووید -19، سرمایه‌گذاران ثروتمند جهان را که به شکل گروهی روانه دبی می‌شوند، به سوی خود جلب کرده است. آنها به سرعت گران‌ترین خانه‌ها را در مکان‌هایی مانند نخل جمیرا و خلیج جمیرا خریداری می‌کنند. این گزارش افزود که این امر نقش مهمی را در افزایش ارزش ویلا ایفا کرده است.

 این گزارش نشان می‌دهد که قیمت ویلا در دبی در سه ماهه سوم سال 2021 موقتاً 5 درصد افزایش یافته است.

تعداد خانه‌هایی با ارزش بیش از 10 میلیون دلار که در این امارت فروخته شده‌اند در حال حاضر 54 عدد است که رکورد قبلی را که در سال 2015 به تعداد 31 عدد ثبت شده بود، شکست.

 Palm Jumeirah و Emirates Hills تقریبا 75 درصد از میزان فروش خانه‌های سوپر لوکس در شهر را در اختیار دارند، اما بازارهای جنبی جدید در دبی مانند Business Bay نیز به لیست مکان‌های دارای خانه‌هایی با ارزش بیش از 10 میلیون دلار پیوسته‌اند.

 آقای Durrani ضمن تاکید بر این نکته که نه تنها بازار املاک سوپر لوکس دبی در حال گسترش است، بلکه آماده عرضه برای فروش  نیز می‌باشد، گفت: « فقط موضوع زمان مطرح بود تا اثر رونق اقتصادی به مانند هاله‌ای نورانی از مرکز شهر دبی به بازارهای اطراف سرایت کند ».  

بنا بر تحلیل‌های Knight Frank، قیمت خانه‌های لوکس در ابوظبی نیز در حال افزایش است و ارزش املاک مسکونی در دومین سه ماهه متوالی سالانه خود افزایش یافته است.

 این گزارش بیان کرد که ارزش املاک مسکونی در پایتخت امارات متحده عربی در حال حاضر 2 درصد بیشتر از یک سال قبل است و ویلاها  با 3.1 درصد در مقایسه با آپارتمان‌ها با 1.8 درصد، رشد قیمت بیشتری را تجربه کرده‌اند.

 آقای Durrani گفت: « از آنجا که این موضوع در دوران همه‌گیری اتفاق افتاده بود، صاحبخانه‌های فعلی با اشتیاق چشم خود را به خانه‌های بزرگ‌تر، چه به منظور داشتن  فضای بیشتر برای دفتر کار خانگی و چه دستیابی به فضای اضافی در داخل یا خارج از خانه، دوخته‌اند ».

 از آنجائی که همه‌گیری موجب عادی شدن کار از راه دور و تحصیل در خانه گردیده است، بیشتر ساکنان امارات متحده عربی در جستجوی خانه‌های بزرگ‌تر هستند.

 آقای Durrani گفت: « همانطور که در پروژه‌های فروش سریع ویلاهای خارج از طرح در ابوظبی نشان داده شد، ذکر این نکته که مورد بزرگ‌تر، بهتر است یک واقعیت را نشان می‌دهد.» او نمونه‌هایی از احداث 480 ویلای Aldar در Noya Viva در Yas Island که در ماه آوریل طی 48 ساعت بطور کامل به فروش رسیدند و فروش اخیر تمامی 83 ویلا در Saadiyat Reserve the Dunes را برشمرد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";