با استناد بر گزارش جهانی ثروت (Wealth Report): به گفته آژانس املاک Knight Frank، ثروتمندان اماراتی برای خرید ملک در سال 2021 مصمم تر هستند.

دبی: توسعه دهندگان در امارات و اقصی نقاط جهان بدانند و آگاه باشند؛ ثروتمندان جهان در سال جاری برنامه های قوی برای خرید ملک جدید و یا انواع دیگری از مستقلات در سر دارند.

طبق گزارش جهانی ثروت (Wealth Report) و آژانس املاک Knight Frank؛ 26% از ثروتمندان جهان- با سرمایه 30 میلیون دلار و بیشتر- به فکر خرید ملک جدید هستند. این عدد نسبت آنچه در سال 2020 پیش بینی شده بود (21%) بیشتر است. امسال نیز این فزایش تقاضا می تواند تا 7% باعث افزایش قیمت ها در بازار های کلیدی شود.

Liam Bailey، سرپرست پژوهش های جهانی Knight Frank اظهار داشت: “همه گیری دلیل اصلی تقاضای بالا برای مکان های مرفه تر است. بنظر کوه ها، دریاچه ها و مناطق ساحلی گرم نیز از عوامل موثر بر این امر هستند.”

ایشان ادامه داد: ” گذشته از تضعیف کیفیت زندگی در سطح شهر، شیوع همه گیری به مفهوم ‘زندگی دوباره’ جانی دیگر بخشید. هر چند توقع پیشرفت بیشتری در پروژه هایی نظیر ‘استراتژی شهر های 15 دقیقه ای ، ‘شهر های سبز’، مکان سازی و دیگر نظریه های پیشرفتی وجود داشت. جای تعجب نیست که سرمایه گذاری در املاک جزء سه سرمایه گذاری محبوب امسال ثروتمندان جهان، با سرمایه بیش از 30 میلیون دلار است.

* پروژه شهر ۱۵ دقیقه‌ای بر این باور استوار است که شهر‌ها هم‌زمان با خروج از دوران کرونا باید تغییراتی ایجاد کنند تا به مکانی امن‌تر، پاک‌تر و عادلانه‌تر تبدیل شوند. بر این ‌اساس، شهر‌های چندمیلیون نفری باید موقعیتی را فراهم کنند که همه‌ی شهروندان با استفاده از دوچرخه یا به ‌صورت پیاده در ۱۵ دقیقه نیاز‌های عمومی خود را رفع کنند. با درنظرگرفتن خانه‌های مختلف، همه‌ی اقشار می‌توانند مسکن دلخواه و قابل تأمین خود را داشته باشند و در همان ربع ساعت به محل کار خود برسند یا فرصت‌های دور کاری برای آن‌ها فراهم شده باشد.

*نظریه مکان سازی Place making)) یک رویکرد چند وجهی برای برنامه ریزی ، طراحی و مدیریت فضاهای عمومی است. این نظریه با استفاده از دارایی ها، الهامات و پتانسیل های یک جامعه محلی، برای  ایجاد فضای عمومی سالم، شاد و مرفه تلاش می کند.

لندن با حدود 68.000 واحد ملک ممتاز به ارزش 2 میلیون پوند و بیشتر، بعنوان اولین شهر با بیشترین تعداد خانه های لوکس شناخته می شود.

دبی نیز با 42.356 خانه لوکس به ارزش حدود 3.6 میلیون درهم و بیشتر، در جایگاه دوم قرار دارد.

پس از دبی، سیدنی با 27.436 خانه لوکس جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

به احتمال زیاد ثروتمندان خاورمیانه کشور های انگلستان، آمریکا، اسپانیا و امارات را برای سرمایه گذاری ترجیح دهند. در واقع امسال 31% از ثروتمندان جهان با سرمایه بیش از 30 میلیون دلار، چنین برنامه ای برای خرید دارند.  

در حقیقت ممکن است بعضی خرید ها حتی پیش از موعد اتفاق افتاده باشند! در واپسین روز های سال گذشته وضعیت کمیسیون و فروش واقعی املاک لوکس در دبی افزایشی گزارش شده است.  

 در سال 2020 با افزایش 18 درصدی بهای املاک، شهر اوکلند واقع در نیوزلند در در راس فهرست املاک مسکونی و ممتاز بین المللی Knight Frank قرار گرفت.

علاوه بر بهبود اقتصادی سریع، نرخ پایین وام وعرضه محدود سهام، اقدامات موثر نیوزلند در مواجه با همه گیری کووید-19 از جمله عوامل کلیدی آن در پیشرفت های مالی است.

شهر های آسیایی صاحب سه جایگاه بعدی هستند: شنزن (در چین) 13%، سئول 12% و مانیل (فیلیپین) 10%.

استرالیا (4.9%) و آمریکای شمالی (6.4%) هم بعنوان دو منطقه با عملکرد مطلوب در سال 2020 شناخته می شوند. هر دو این مناطق با تسهیل در محدودیت های ناشی از همه گیری و تجدید نظر مالکین در ارزش ملک خود، شاهد افزایش تقاضا برای در بازار املاک بودند.

طبق شاخص Knight Frank؛ 10 تا از 11 مارکت آمریکای شمالی بین 20 رتبه برتر جهان قرار دارند. Palm Beach، شهرکی در فلوریدا، با ثبت 20 قرارداد فروش در کارنامه خود به ارزش بیشتر از 20 میلیون دلار در سال 2020، که در مقایسه با سال 2019 دو برابر شده است، یک نقطه اصلی و مهم قلمداد می شود.

//document.cookie = "cpop=0";