مالیات کشور امارات

با داماک گروپ damac group همراه باشید تا موضوعات مختلفی در مورد مالیات کشور امارات در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اطلاعات در مورد دریافت مالیات در امارات از سال ۲۰۱۸ را با داماک damac  ببینید:

دریافت مالیات در امارت اخیرا بحث برانگیز شده است. دولت امارات متحده عربی که مدت هاست به کارگران خارجی وعده زندگی بدون مالیات را داده است و می توانند با خیالی تقریبا آسوده زندگی کنند، اکنون صحبت از دریافت مالیات ۵ درصدی می کند. پس از افت قیمت نفت در طی ۳ سال گذشته، سرانجام دولت امارات تصمیم گرفت با شروع سال ۲۰۱۸، مالیات ۵ درصدی را بر روی بسیاری از کالاها و خدمات خود اعمال کند؛ از این رو دریافت مالیات در امارات حتمی می باشد.

قانون مالیات در امارات بر روی چه کالا و خدماتی اعمال می گردد؟

این مالیات بر روی اقلامی نظیر: مواد غذایی، پوشاک، لوازم الکترونیکی و بنزین تحمیل گردیده است. همچنین، ساکنین امارات متحده عربی باید در ازای استفاده از تلفن، برق، آب و رزرواسیون هتل مالیات پرداخت کنند .

این جمله تا اندازه ای ترس از گرانی و عدم توانایی خرید لوازم ضروری زندگی در میان ساکنان امارات متحده عربی و به ویژه مهاجران را نشان می دهد. از آنجایی که همه چیز در دبی خیلی گران است، بسیاری از اماراتی ها بر این عقیده هستند که پرداخت ۵ درصد مالیات دیوانه کننده خواهد بود.

البته برای برخی از هزینه های سنگین مثل: خرید و اجاره املاک و مستغلات توسط شرکت داماک damac هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی شود و معاف از مالیات است .

البته دریافت مالیات برای تحصیلات عالیه در امارات متحده عربی اعمال خواهد شد. همچنین، هزینه های اضافی دیگری مثل خرید یونیفورم، کتاب، سرویس حمل و نقل و ناهار دانش آموزان که والدین مجاب به پرداخت آن هستند، با مالیات ۵ درصدی همراه خواهد بود. هزینه کارگزاری املاک و مستغلات برای فروش و اجاره (کمیسیون دفاتر املاک) با مالیات بر ارزش افزوده کسب می شود.

طرح دریافت مالیات در سایر کشورهای حوزه خلیج فارس به چه صورت می توان باشد ؟

انتظار بر این می رود که دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال های آتی، طرح مالیات بر ارزش افزوده را اجرا کنند.

تمام فروشگاه ها، ورزشگاه ها و سایر خرده فروشان حوزه خلیج فارس در صدد هستند تا از روزهای باقی مانده بدون مالیات نهایت استفاده را ببرند پس از آن باید مالیات پرداخت کنند .

حتی با افزایش ۵ درصدی قیمت ها، نرخ مالیات در امارت، به میزان قابل توجهی کمتر از متوسط مالیات بر ارزش افزوده (۲۰ درصد) در برخی از کشورهای اروپایی است.

مقایسه مالیات در امارات و مالیات در کشورهای اروپایی را با داماک damac ببینید :

 معاون مدیر رستوران های فرانسوی که به مدت ۳ سال در دبی زندگی می کند، اظهار داشت:  “اگر تنها مالیات غذا و اجاره مسکن در امارات را با اروپا مقاسه کنید، خواهید دید ۵ درصد مبلغ ناچیزی است. اما به هر حال باید از این پس در هنگام خرید دقت بیشتری به خرج دهیم.”

افزایش مالیات در امارات و تاثیر آن بر روی هزینه های زندگی مردم در کشور امارات:

با اجرای قانون مالیات، هزینه های زندگی در امارات متحده عربی از سال ۲۰۱۸، در حدود ۲.۵ درصد افزایش خواهد داشت؛ اما حقوق کارکنان همواره یکسان باقی خواهد ماند.

با اینکه دولت در صدد تعدیل و کاهش قیمت نفت برآمده است، انتظار می رود امارات در حدود ۱۲ میلیارد درهم از طریق مالیات درآمد کسب کند.

مالیات در امارات و تاثیر آن بر زندگی مردم :

با این حال، بسیاری از ساکنین خلیج فارس می گویند که هزینه زندگی بسیار بالاست. تنها اجاره بهای مسکن می تواند یک سوم درآمد را در شهرهایی مثل دبی کسر کند. علاوه بر این، میلیون ها نفر از خارجیان در خلیج فارس بخش قابل توجهی از درآمد خود را به خانواده هایشان بازمی گردانند. با این حساب تنها یک سوم از درآمدشان باقی می ماند تا در طول ماه با آن امرار معاش کنند.

اما نظر مردم امارات متحده عربی این است که افزایش ۵ درصدی قیمت ها با توجه به عدم افزایش حقوق و درآمد، خیلی زیاد است و روی همه چیز تاثیر خواهد گذاشت. ولی داماک بدون هیچ گونه مالیاتی آماده خدمت رسانی می باشد .

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ damac group در ارتباط باشید .