مهاجرت به داماک هیلز دبی

در واقع این حومه شهر توسعه یافته و سرسبز، یکی از بزرگترین “حومه های بیابانی” دبی است و قیمت های مناسب این منطقه از دلایل افزایش جمعیت آن است.

این مقاله راهنمای مختصری در مورد مکان های مناسب زندگی در امارات متحده عربی است. خبرنگاران ما علاوه بر معرفی تعدادی از ساکنین که هر منطقه را منزل خود می دانند، شما را در جریان آخرین اخبار مناطق محبوب کشورو نرخ اجاره بها خواهند گذاشت.

تا چند سال پیش، این گوشه از صحرا تنها خانه خاکریزهای شنی و رفت و آمد کاروان های شتر بود.

امروزه داماک هیلز با 390 هکتار باغ و فضای طراحی شده، گزینه ای مناسب برای آن دسته از ساکنین است که خواهان کمی فضای بیشتر در گوشه دنجی از دبی هستند.

با گذشت چهار سال از ورود اولین ساکنین منطقه، این پروژه منحصر به فرد در دست تکمیل است.  بیش از 75% مجتمع پر شده است و یک هتل ردیسون نیز تقریبا آماده بهره بردای می باشد.

این منطقه با فضای سبز و جاده های طراحی شده به شکل نخل قابل شناسایی است که با امکانات کامل محل مناسبی برای خانواده های نوپا است.

کاهش قیمت اکثر پروژه های دبی، خرید ویلا را به امری ممکن برای همگی تبدیل کرده است.

به گفته Joe Chiffi مشاور املاک و Allsope

& Allsope دبی، با آغاز همه گیری تقاضای مسکن در داماک هیلز افزایش یافته است. 

او گفت: ” شایداین مجتمع نسبت به سایر مجتمع ها دور افتاده تر باشد اما وجود راه های ارتباطی همچون خیابان هسا و جاده القدرا دسترسی به همه جا را از داماک هیلز آسان کرده است”.

“تقاضای مسکن در 6 ماه گذشته کاملا تغییر کرده است و این فقط بدلیل موقعیت آن نیست، بلکه بیشتر بخاطر شیوع کووید-19 است. قیمت ویلا ها رقابتی است و امکانات آنها نیز بی نظیر است.”

” مردم مایل اند در خانه های  ویلایی زندگی کنند و از فضای بزرگ و امکانات نزدیک لذت ببرند، که داماک هیلز پیشنهادات زیادی در این زمینه دارد. ارزش پول بالاست و همچنان تقاضای مسکن در هر نوعی بسیار است”!

قیمت اجاره استودیو آپارتمان ها حدود 30.000 درهم است، این در حالی است که اجاره یک ویلای پنج خواب از حدود 150.000 تا 295.000 درهم، بسته به ساختار و موقعیت آن متغیر است. مهاجرت به این نقطه درخشان دبی مزایای خود را دارد و منظور از تپه ها (hills) خاکریز های صحرای Ramraan است.

به لطف سیستم حمل و نقل قوی شهری، با اینکه این مجتمع از شلوغی داون تاون و مارینای دبی 20 دقیقه فاصله دارد، مردم مایل به استفاده از فرصت های زندگی در این حومه ی بیابانی شهر هستند. مجتمع های مشابه شامل آکویا، میرا و ماندون می شود.

داماک هیلز علاوه بر استخر، سوپرمارکت و امکانات ورزشی شامل زمین 18 حفره ای گلف ترامپ، امکانات زیادی برای ارائه به ساکنین دارد.

بسیاری از ویلا ها، خانه های ییلاقی و آپارتمان ها چشم انداز منحصر به فردی دارند و محوطه کشی اختصاصی امنیت را برای ساکنین به ارمغان آورده است.

به گفته Niall McLoughli، نایب رئیس داماک، این پروژه با انطباق پذیری بالا، یک مرکز فروش بالقوه است.

او گفت: “امکانات داماک هیلز است که این مجتمع را از سایرین تمایز می دهد و نظر ساکنین فوق العاده است. آن ها فضا را دوست دارند و خود را عضوی از جامعه ای میدانند که تامین کننده نیاز های آن ها است”.

از استودیو آپارتمان ها گرفته تا ویلا های پنج خواب، برای هر سلیقه گزینه ای وجود دارد.

به گفته املاک دار ها، ویلای سه خوابه ای باقی نمانده اما با بهره برداری از پروژه های بیشتر این اوضاع تغییر خواهد کرد.

به گمان داماک، 8.000 نفر در این مجتمع زندگی می کنند و پیشبینی می شود این عدد با تحویل پروژه های بیشتر افزایش یابد.

احداث و تکمیل بزرگراه شیخ حمدان بن زاید آل نهیان یک تحول مهم بود که داماک هیلز را به راه های ارتباطی اصلی متصل کرد و مسافت رفت و آمد را بطور چشمگیری کاهش داد. 

چه عواملی موجب تمایز این مجتمع شده اند؟

Eldelene Bester از آفریقای جنوبی، با خانواده اش در یک ویلای سه خواب در مجتمع ریچموند زندگی می کنند. حس همبستگی، همیاری و حتی دست تکان دادن صمیمانه سر صبح از جمله دلایل او برای رضایت از زندگی در این مجتمع است.

به گفته خانم Bester که از سال 2018 ساکن داماک هیلز است :” من دو فرزند کوچک دارم واینجا خیلی امن و عالی است. داشتن یک حیاط بزرگ با وجود محدودیت های امروزی نکته بسیار رضایت بخشی است.”

“من دوستانی دارم که در Mira و Town Square زندگی می کنند، اما داماک هیلز فرق می کند، فکر نمی کنم ما بخواهیم هیچ جای دیگری زندگی کنیم. داماک هیلز شبیه یک پارک بزرگ زیبا و آرام است که دریاچه، سد و مه فضای دل انگیزی را برای پیاده روی محیا کرده است”.

امکانات زیادی برای کودکان، از جمله مسیر دوچرخه سواری در پارک، نمایشگاهاه حیوانات خانگی، پارک سگ ها، رمپ اسکیت و پیست سرباز یخ مهیا شده است.  

کار در استخر مصنوعی داماک هیلز در جریان است. مالیبو بی همان جایی است که بزرگ تر ها می توانند مادامی که کودکان در حال آب بازی در پارک آبی با استخر موج هستند، بی دغدغه استراحت کنند.

ون های غذاخوری و باربیکیو هم از جمله برنامه های در نظر گرفته شده با احداث کامل این ساحل هستند. خبر خوش برای دوستداران ورزش وجود زمین های فوتبال، دو، تنیس، کریکت، والیبال و بسکتبال است.

باوجود امکان اجاره مستقیم آپارتمان از توسعه دهنده، ویلا های داماک مالکیت اختصاصی دارند و فقط توسط مالکین حقیقی اجاره داده می شوند.

خانم Bester و همسرش، بجای پرداخت یک فقره چک، اجاره خود را ماهیانه پرداخت می کنند و با توجه به افت اجاره بها در دبی آنها مایل اند نا بزودی نرخ جدیدی را مذاکره کننند.

” ما خیلی راجب افتتاح ساحل مالیبو بی هیجان زده هستیم، بچه ها عاشقش خواهند شد”.

“محل کار همسرم نزدیکExpo2020 ا ست و این برای او یعنی فقط 10 دقیقه رانندگی “!

“حس صمیمیت قوی وجود دارد و من اینجا دوستان زیادی پیدا کرده ام، ما خیلی خوش اقبالیم”.

دسترسی چگونه است؟

داماک هیلز براحتی توسط خیابان هسا و جاده القدرا قابل دسنرسی است.

اتوبوس های عمومی داماک هیلز را به دبی استودیو سیتی، عربین رنچز، میرا اوسیس، اسپورت سیتی و دبی پروداکشن سیتی متصل می کند، در مجتمع حدود 11 ایستگاه اتوبوس وجود دارد.

20 دقیقه مسیر اتوبوس سواری مسافران را به مرکز خرید بزرگ امارات می رساند که در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارد.

اسکوتر های هوشمند کیوی در داخل داماک هیلز قابل استفاده اند.

موقعیت و جاذبه ها

باشگاه بین المللی گلف ترامپ با  یک زمین بین المللی 18 سوراخ، 9 حفره، سه زمین و یک فضای تمرین بزرگ، این مجتمع را احاطه کرده است.

با دسترسی آسان به شبکه های اصلی جاده ای شهر در جاده Umm Suqeim ، رانندگان می توانند در عرض 25 دقیقه به دبی مال و برج خلیفه برسند.

از دیگر جاذبه های 15 دقیقه رانندگی می توان به Global Village ، باغ پروانه دبی و IMG Worlds of Adventure اشاره کرد.

فرودگاه بین المللی دبی حدود 35 دقیقه راه است و رسیدن به فرودگاه بین المللی آل مکتوم از داماک هیلز کمتر از 25 دقیقه طول می کشد.

دبی مارینا و The Walk JBR هر دو 25 دقیقه با ماشین فاصله دارند و تا تفرجگاه ساحلی La Mer 30 دقیقه رانندگی فاصله است.

اجاره بها

شروع اجاره استودیو آپارتمان ها از 30،000 درهم و برای خرید 477،777 درهم است، در حالی که واحد های یک خوابه با 53،000 یا 645،000 درهم در دسترس هستند.

یک آپارتمان دو خوابه حدود 80،000 درهم و هر اتاق خواب اضافی حدود 90،000 درهم هزینه بردار است.

اجاره ویلا فقط از طریق مالکین خصوصی در دسترس است ، اما داماک دارای ویلاهای سه خوابه از 45/1 میلیون درهم، ویلاهای چهار خوابه به ارزش 77/1 میلیون دلار و واحد های پنج خوابه به ارزش 37/4 میلیون دلار برای فروش است.

ویلاهای سه خوابه می توانند از 95،000 تا 110،000  درهم در متراژ 190 متر مربع (2،050 فوت مربع) قابل اجاره هستند، ویلاهای سه خوابه 230 متر مربع (2500 فوت مربع) بزرگتر تا 130،000 درهم ارزش گذاری شده اند.

جو چیففی ، متخصص آژانس املاک Allsopp & Allsopp در این مجتمع گفت: “یک ویلا در اینجا از نظر قیمت مشابه  یک آپارتمان در Palm است ، اما در Damac Hills شما یک باغ بزرگ و حیاط و پارکینگ خواهید داشت.”

“در این مجتمع مانند سایرین استخر، نمایشگاه حیوانات خانگی، ساحل مصنوعی، اصطبل و پارک های بزرگ وجود دارد”.

“ویلا های زیبای بسیاری با قیمت مناسب در این مجتمع وجود دارند، مانند اسپرینگز و میدووز”.

“اگر مکان برای شما مناسب است ، دلیلی ندارد که در آنجا زندگی نکنید.”

امکانات

در مجتمع های ویلایی چهار استخر و یک باشگاه در مرکز برای ساکنین وجود دارد.

در مجتمع های آپارتمانی هم هر ساختمان استخر و باشگاه اختصاصی دارد، در مجتمع سیلور اسپرینگزیک مسجد و پنج زمین بازی کودکان وجود دارد.

ون رستوران های متعدد آن، گلچینی از پیشنهادات بیرون بر ویژه را فراهم کرده است و همچنین سالن های آرایشی برای بانوان و آقایان وجود دارد.

دریاچه ماهیگیری، اصطبل و باغ از دیگر امکانات مجتمع هستند.

مدرسه و بیمارستان ها

مهد کودک CreaKids  که در 2019 افتتاح شد به برنامه درسی نروژ پایبند است و یک فضای بازی در زیر زمین دارد.

مدرسه جبل علی در خیابان هسا تنها چند دقیقه تا مجتمع فاصه دارد و پایبند به برنامه درسی انگلستان است.

بیمارستان امارات هشت دقیقه فاصله دارد، بیمارستان Mediclinic و مرکز پزشکی Medcare نیز به ترتیب 13 و 9 دقیقه فاصله دارند.

کلینیک Aster (هشت دقیقه) ، کلینیک بین المللی Symbiosis Poly  (26 دقیقه) و مرکز توان بخشی اوتیسم میامی (نه دقیقه) نیز به داماک هیلز نزدیک هستند.

سوپر مارکت و مراکز خرید

سوپر مارکت های Carrefour  و  Spinneys  در داماک هیلز به چشم می خورند و یم پت شاپ نیز در این مجتمع وجود دارد.

شرکت های اصلی تحویل غذا مانند Kibsons تحویل غذای تازه به داماک هیلز را همیشه در لیست روزمره خود قرار می دهند.

دستگاه عابر بانک نیز درون سوپر مارکت کارفور قابل دسترس است.

رستوران و غذا خوری ها

رستوران، بار و سوخاری Stoke House  هر سه شنبه پیشنهادات ویژه ای از نوشیدنی، خوراکی و بازی ها است.

ون رستوران های متعددی مانند Lucky’s Pizza، Bob’s Fish & Chips، Big Misetaks و Alpha Burgers در گوشه و کنار پارک نزدیک به سوپر مارکت کارفوروجود دارند.

کافه Bakericious ارائه دهنده غذا و ساندویچ گرم در محوطه استخرPiccadilly Greens  قرار دارد.

آب و برق

تهویه هوا توسط هر واحد و جدا از هزینه سالیانه پرداخت میشود.

میانگین قبض آب و برق ماهیانه برای یک ویلای سه خوابه در تابستان حدود 1.500 تا 2.000 درهم و 1.000 تا 1.500 درهم در زمستان است.

خدمات و نگهداری نظافت منزل

شرکت نظافت تمیزکاری مجاز داماک هیلز Whitespot است که برای هر بار سرویس آپارتمان یک خوابه یا هزینه خدمات هفتگی، ماهیانه 125 درهم هزینه دریافت می کند. این مبلغ برای سرویس یکبار مصرف آپارتمان های سه خوابه تا 365 درهم یا 1.275 درهم سرویس ماهیانه متغیر است.

شرکت خدمات نگهداری مجاز داماک هیلزApex است.

ساکنین با ارائه مدارک لازم به هیئت مدیره مجتمع می توانند از 3 تا 6 ماه از شرکت های خدمات و نگهداری دلخواه استفاده کنند.

مستاجر قبل از تخلیه بایسی درخواست خود را همراه با گواهی عدم اعتراض مالک از 48 ساعت قبل به هیئت مدیره ارسال کند.