تعطیلات عید سعید فطر: با پر شدن هتل های دبی، ظرفیت کامل شده است

هتل های دبی به دلیل تقاضای زیاد برای اقامتگاه ها و همچنین ورود گردشگران خارجی ، به ویژه از اروپا و کشورهای عربی ، در طول عید سعید فطر تقریباً شاهد اشغال کامل هستند. 

مدیران صنایع در دبی نشان دادند که سطح اشغال به 80 درصد می رسد که با توجه به بخشی از اقدامات ایمنی و پیشگیری ویروس کوید-19، با حداکثر ظرفیت تعیین شده توسط دولت مطابقت دارد.

ایمان آشور ، مدیر کل بندر روتانا و ارجان روتانا گفت: “ما تا زمانی که به 80 درصد برسیم فعالیت می کنیم و بیشتر مشتریان خواستار اقامت در هتل هستند ، در حالی که گردشگران خارجی عمدتا آلمانی ، روسی ، هلندی ، اسکاتلندی و فرانسوی هستند.”

به گفته ی آشور: “ما شاهد بودیم که دو ماه اول سال 2021 مطلوب بود و در سه ماه اول سال به دلیل 79 درصد اشغال برای اقامت، تعطیل کردیم. اکنون شاهد ثبات هستیم. زیرا ماه رمضان به دلیل 75 درصد اشغال برای اقامت، کمی ساکت می باشد. من انتظار دارم تابستان تقریبا با همین تعداد نیز  ثابت باشد و سپس چهار ماه اول سال، سطح اشغال برای اقامت را تا حدود 90 درصد نشان می دهد.”

با توجه به بررسی ای که در ارتباط با هلال ماه انجام شد، ساکنان امارات متحده عربی انتظار دارند که 4-5 روز تعطیلات را در ایام عید سعید فطر داشته باشند.

Mamoun Hmedan ، مدیر عامل منا و هند در وب سایت سفر و رزرو هتل Wego، اشاره کرد که با نزدیک شدن به تعطیلات عید سعید فطر، جستجوی هتل ها در امارات متحده عربی نیز به تدریج افزایش یافته است.

او همچنان گفت: “هتل ها معاملات ویژه ای را برای تعطیلات عید ارائه می دهند، از جمله پیشنهادات ارزش افزوده برای خانواده ها. ما انتظار داریم که این پیشنهادات باعث احیای گردشگری و جذب گردشگران بیشتری شود. ما از طریق سیستم عامل خود، شاهد افزایش جستجوی هتل ها تا حدود 500 درصد، از مارس تا آوریل ، برای ایام عید سعید فطر بودیم. ما همچنین در طول بیماری پاندمی متوجه شدیم که بیشتر مسافران یک هفته قبل از اقامت خود اقدام به رزرو می کنند ، بنابراین ، انتظار می رود که در هفته آینده تعداد رزروها به طور قابل توجهی افزایش یابد. “

بر اساس داده های Wego ، هتل ها با 82 درصد در رتبه نخست لیست جستجوها قرار دارند، پس از آن اقامتگاه ها با 12 درصد، و سپس هتل آپارتمان ها با چهار درصد؛ و مدت اقامت مسافران تا حدود چهار روز است.

خلیفه بن برائیک ، مدیرعامل هتل های ماجد الفطیم ، گفت:رزرو هتل ها از میانگین نرخ قبل از پاندمی و سطح اشغال برای اقامت، فراتر رفته اند.

وی گفت: “این سال با تقاضای بازارهای اصلی، قدرتمندانه آغاز شد. با نمایشگاه Expo 2020 در اواخر سال جاری ، انتظار داریم تقاضای زیادی برای اتاق های هتل در دبی داشته باشیم. ما انتظار داریم هتل ها در سال 2022 میزان سطح اشغال قبل از پاندمی را بدست آورند.

کالین بیکر، مدیر خاورمیانه، در StayWell Holdings ، گفت که آنها شاهد یک صعود استوار از مسافران داخلی، با افزایش قابل توجه افرادی که تمایل به سکونت در هتل های دبی دارند. هستند.

جاسمیت باکشی ، مدیر گروه The Hotel Show (نمایشگاه رویدادهای گروهی صنعت هتلداری در دبی)، گفت: سطح اشغال در دبی هنوز به سطح قبل از پاندمی نرسیده است، اما به نظر می رسد که شهر “مطمئنا” در مسیر درست حرکت می کند.

وی گفت: “طبق تجزیه و تحلیل های از پیش انجام شده توسط گردشگری اقتصادی، با در نظر گرفتن گسترش واکسن ، بهبود اشتغال ، تقاضای متوقف شده با پس انداز مصرف کننده و حذف نهایی  محدودیت های سفر، ما شاهد رشد 5.6 درصدی اقتصاد جهانی در سال جاری هستیم.”

وی افزود: “هنگامی که به نیمسال دوم 2021 می رسیم و همینطور جلوتر می رویم، ترکیبی از این عوامل پشت سر هم به سطح اشغال بالاتری برای اقامت تبدیل خواهد شد.”