ثبت معاملات ملکی در دبی به ارزش 6.7 میلیارد درهم در ماه ژانویه

دبی: در ژانویه 2021، بازار املاک و مستغلات دبی شاهد معاملات ملکی متعدد به ارزش 6.74 میلیارد درهم بود. با توجه به شاخص بهای فروش که توسط نهاد دولتی اراضی دبی (DLD) تعیین می شود؛ نرخ 37% رشد ،نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، ثبت شده است.  

در این گزارش آمده است: “طبق داده های حاصل از این شاخص؛ اقدامات موثر و تدابیر مشوقانه دولت دبی در مواجه با آثار و عواقب ناشی از همه گیری کووید-19، باعث شده است بازار املاک دبی روند صعودی خود را حفظ کند.”

تقاضای بیشتر مشتریان برای املاک آماده اقامت

در سال 2020، شاهد فعالیت بیشتر در معاملات مربوط به املاک آماده تحویل و بازار ثانویه (واحد های موجود در بازار) بودیم و همین روال در سال جاری نیز ادامه دارد.

اداره اراضی دبی (DLD) خاطر نشان کرد؛ 72% از کل معاملات انجام شده در ژانویه 2021 مربوط به واحد های موجود در بازار (و نه عرضه های جدید) و 28% نیز مربوط به پروژه های پیش فروش است.

در رابطه با ارزش قرارداد ها نیز باید خاطر نشان کرد؛ 2.373 معامله به ارزش 5.43 میلیارد درهم مربوط به بازار ثانویه بوده است. از مارس 2014 تا کنون این بیشترین رقم ثبت شده در طول تنها یک ماه است.

به ترتیب 70 و 30 درصد از معاملات فروش مربوط به آپارتمان ها و ویلا ها یا خانه های ییلاقی بزرگ است.

ربع “قوی” سال

سه ماه پایانی سال 2020 با 11.000 معامله به ارزش 22.07 میلیارد درهم، “قوی ترین” ربع سال شناخته شد.

طبق این گزارش: “عملکرد مناسب در این سه ماه سال باعث شد سال جدید با قدرت هر چه تمام شروع شود و شاهد ادامه این روند صعودی در فوریه نیز باشیم. هر چند تا همین نقطه هم، در هفته اول ماه فوریه شاهد کسب مبلغ بیش از 3.3 میلیارد درهم در معاملات فروش بوده ایم.”

//document.cookie = "cpop=0";