مواجه دبی با افزایش تقاضا برای املاک بزرگ تر در نتیجه همه گیری

طبق آمار پورتال Property Finder، امسال بازاراملاک دبی در نتیجه خانه ماندن مردم در دوران همه گیری کووید-19 شاهد افزایش تقاضا برای واحد های بزرگ تر در حومه های شهر بوده است.

به گفته همین پورتال مجتمع هایی مانند Tilal Al Ghaf, Al Muhaisnah, Wasl Gate, Town Square, Mira, Rukan  و Dubai Harbour شاهد رشد قابل توجه جمعیت بوده اند.

این گزارش می گوید:” بازار املاک دبی شاهد افزایش تقاضا برای عرضه واحد های مسکونی بروز تربوده است، مثل یک خانه بزرگ تر، خاص تر که در دامنه های شهر واقع شده یا حتی یک خانه کمی کوچک تر اما در موقعیتی بهتر. انگار مردم بدنبال تغییری در خود هستند.”

موقعیت های ممتاز و مرکزی مانند The Springs, Dubai Marina, Jumeirah Lakes Towers and و Arabian Ranches نیز شاهد افزایش تقاضا توسط مردمی هستند که در گذشته توانایی خرید ملک در این نواحی را نداشتند اما اکنون آن ها را دست یافتنی می بینند.

همزمان با کاهش جزئی قیمت نفت در سال 2014 و عرضه بیش از تقاضا باوجود تکمیل پروژه های مسکونی بازار املاک دبی شاهد افت نسبی بود. در گزارش بازار املاک و مستغلات سه ماهه سوم JLL گفته شده است که حدود 26000 خانه جدید در سه ماهه آخر سال جاری تکمیل شده است.

به ادعای Property Finder نقل و انتقالات انجام شده در ماه نوامبربا عدد 3.928 فروش ثبت شده، بالا ترین آمار ثبت شده در 9 ماه اخیر در این امارت بوده است.

طبق Data Finder، پایگاه داده گروه Property Finder، فروش ثانویه املاک ثانویه ثبت شده در ماه نوامبر بالاترین میزان در شش سال و هفت ماه گذشته بوده است.

طبق Data Finder،در حالیکه از سپتامبر تا نوامبر بالاترین نرخ فروش خانه های ییلاقی و ویلا های آماده ثبت شده است، این ماه نیز شاهد فروش فوق العاده 16 ماهه آپارتمان های آماده بودیم.

طبق Data Finder از ابتدای سال تا کنون تعداد خانه های ییلاقی و ویلا ها تا 400 درصد افزایش یافته است، این در حالی است که درصد تقاضای آپارتمان کاهش یافته است.

محبوب ترین مجتمع های آپارتمانی دبی طبق جستوجوی کاربران شامل Dubai Marina, Downtown Dubai, Palm Jumeirah, Jumeirah Village Circle, Business Bay, JLT و اقامتگاه های Jumeirah Beach می باشند. با این وجود Dubai Hills estate ،  Arabian Ranches، Palm Jumeirah، داماک هیلز( که با نام آکویا نیز شناخته می شود) پر سرچ ترین ویلا ها و خانه های یبلاقی هستند.

بیشترین تعداد آپارتمان موجود در  Al Jaddaf, Jumeirah Heights, Al Barari و Al Kifaf قرار دارد، در حالیکه بیشتر ویلا ها و خانه های ییلاقی در Nad Al Sheba, Meydan  و Mudon قرار دارند. این اطلاعات طبق داده های فهرست املاک این دپرتال است.

بازار املاک دبی شاهد افزایش تقاضا برای عرضه واحد های مسکونی بروز تربوده است، مثل یک خانه بزرگ تر، خاص تر که در دامنه های شهر واقع شده یا حتی یک خانه کمی کوچک تر اما در موقعیتی بهتر.

به گفته Property Finder، خانه های سه خواب پر تقاضا ترین دسته برای کسانی است که قرار است در یک ویلا یا خانه ییلاقی زندگی کنند، این در حالی است که واحد های یک خواب مجبوب ترین هستند.

بین ژانویه و نوامبر امسال تقاضا برای واحد های کوچک تر کاهش یافت و در عوض واحد های سه، چهار و بیشتر از چهار خواب بسیار طرفدار داشتند.

جستوجوی سوئیت و آپارتمان های یک خواب 4.6% و 4.7% کاهش یافته است.

//document.cookie = "cpop=0";