واکسن، تلنگر اصلی رشد دبی

کمپین واکسن قدم مهمی به سمت بازگشت به زندگی عادی و بهبود اقتصاد است.

کمپین توزیع همگانی رایگان واکسن کووید-19 توقع رشد 4 درصدی را در عرضه و تقاضای این شهر بوجود آورده است.

این پیشبینی جسورانه بر اساس آخرین اطلاعات از صنعت هواپیمایی، جهانگردی و داده های روزانه گوگل از آمد و شد ها در مراکز خرید، رستوران ها و سایر مراکز سرگرمی در امارات است.

اطلاعات اخیر نشان میدهند در ماه دسامبر فرودگاه دبی در عرصه هواپیمایی و جهانگردی شلوغ ترین فرودگاه از نظر نقل و انتقالات مردم در سراسر جهان شناخته شده است.

پیش بینی رشد اقتصاد دبی در سال 2021 بسیار بیشتر از پیش بینی رشد 1.3 درصدی صندوق بین المللی پول برای امارات متحده عربی است.

از طرف دیگر بانک جهانی، با توجه به بهبود شرایط پس از انقباض 6.3 درصدی در سال 2020 و افزایش 1.0 درصدی پیش بینی شده برای امسال، برای امارات متحده عربی 2.4 درصد افزایش در سال 2022 پیش بینی کرده است.

طبق ادعای صندوق بین المللی پول، اقتصاد عربستان -دومین اقتصاد بزرگ جهان- میتواند 6.6% کوچک تر شود.

پیش تر کمیته عالی مدیریت بحران و حوادث در دبی از آغاز کار واکسیناسیون خبر داده بود و سازمان بهداشت دبی اظهار داشت که روند واکسیناسیون در چندین مرحله از آسیب پذیرترین گروه ها از جمله افراد مسن ، کارگران خط مقدم در بخشهای دولتی و خصوصی و کسانی که در مشاغل حیاتی دیگر کار می کنند شروع می شود (تا پایان مارس 2021).

فاز دوم نیز از آپریل با هدف واکسیناسیون 70% جمعیت امارات (مرحله ایمنی اجتماعی) تا پایان 2021 آغاز خواهد شد و تمام مردم جامعه، شهروندان و مقیمان دبی را شامل خواهد شد.

طبق گفته های اقتصاد دانان دبی، واکسیناسیون گام مهمی جهت بازگشت به زندگی عادی و بهبود اقتصاد در بخش های مختلف فعالیت های اقتصادی تحت تأثیر اقدامات پیشگیرانه ، به ویژه فعالیتهای فشرده کاری است.

بخشهای کلیدی که Covid-19 تأثیر عمده ای بر آن ها داشته است شامل خدمات اقامتی، رستوران ها، کنفرانس ها و نمایشگاه ها است. بر اساس این گزارش ، دبی بیش از 140 نمایشگاه و رویداد ترتیب داده بود که شاهد مشارکت بیش از دو میلیون نفر در سال 2019 بود.

همچنین انتظار می رود که بخش هنر و سرگرمی در ماه های آینده بهبود چشمگیری داشته باشد، به ویژه از نظر فعالیت ها و امکاناتی مانند مهمانی ها، موزه ها، تئاترها، سینما ها و فعالیت های مختلف ورزشی که تحت تأثیر فاصله گذاری اجتماعی قرار گرفته اند.

همچنین انتظار می رود خرده فروشی ها نیز به دلیل اعتماد به نفس ناشی از واکسن و افزایش جای رفت و آمد در مراکز خرید، شتاب بیشتری بگیرد.

اقتصاد دانان دبی می گویند: بازگشت به زندگی عادی همچنین منجر به کاهش دور کاری ها کار و آموزش از راه دور می شود که انگیزه بیشتری به بهبود اقتصادی می بخشد.

//document.cookie = "cpop=0";