معاملات املاک دبی در بالاترین سطح 7 ساله اخیر قرار دارد و این روند در سال 2021 نیز ادامه دارد

بازار املاک و مستغلات دبی به لطف اقدامات مدبرانه و طرح های تشویقی دولت در مواجه با همه گیری کووید-19، همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد.

مجموع 3.300 معامله به ارزش 6.74 میلیارد درهم در ژانویه 2021 به ثبت رسیده است.

به گفته متخصصان رسمی این صنعت؛ املاک و مستغلات دبی در ابتدای سال شاهد فعالیت گسترده ای بود، چراکه معاملات املاک ثانویه / آماده تحویل به بالاترین سطح خود یعنی تقریباً رشد هفت ساله رسیده است و این روند صعودی معاملات در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در ژانویه 2021 مجموع 3،300 معامله فروش به ارزش 6،74 میلیارد درهم ثبت شده است که از نظر تعداد معاملات 15.5 درصد و از نظر ارزش 37 درصد نسبت به ژانویه 2020 رشد داشته است.

این بالاترین تعداد  معامله املاک در بازار ثانویه و آماده تحویل است. این آمار طبق یازدهمین نسخه اداره اراضی دبی در Maasasher، شاخص رسمی قیمت فروش در دبی و املاک Finder، تنها با گذشت یک ماه از مارس 2014 است.

داده ها نشان می دهند بازار املاک و مستغلات دبی به لطف اقدامات پیشگیرانه و طرح های تشویقی که برای مقابله با اثرات و پیامدهای شیوع Covid-19 توسط دولت آغاز شد، به روند صعودی خود ادامه داد.

افزایش معاملات در این بخش افزایش اعتماد و رضایت مشتری را در پی دارد. مسلما تحقق این امر ملزم حمایت از تلاش های انجام شده در راستای بهبود و سازگاری با شرایط جدید است.

“روند افزایشی معاملات املاک در سال 2020 آغاز شد و تا سال جدید نیز ادامه یافت. 72 درصد از کل معاملات در ژانویه 2021 مربوط به املاک ثانویه / آماده تحویل و 28 درصد مربوط به املاک پیش فروش بود.

به گزارش دپارتمان اراضی دبی DLD: “بررسی حجم معاملات، نشان می دهد 2.373 معامله ملکی به ارزش در مجموع 43 میلیارد دلار در بازار ثانویه به ثبت رسیده است که بالاترین تعداد معاملات املاک ثانویه / آماده تحویل از مارس 2014 به بعد است. به ترتیب 70 و 30 درصد از معاملات فروش انجام شده، مربوط به آپارتمان ها و ویلا ها یا خانه های ییلاقی است.”

به گفته John Stevens مدیر کل شرکت Asteco؛ کاهش سرعت در اجرای پروژه های جدید و افزایش معاملات در املاک آماده تحویل منجر به افزایش حجم معاملات در اواخر سال 2020 و در نهایت منجر به افزایش کاربران نهایی و خریداران تازه وارد شده است.

تأکید بر افزایش پروژه های املاک ارزان قیمت و مناسب ادامه خواهد یافت. به همین ترتیب، با توجه به رویکرد ساکنین دبی نسبت به زندگی بلند مدت در دبی، پیش بینی ها حاکی از افزایش حجم معاملات ملکی در دبی است.

دپارتمان اراضی دبی اعلام کرده است؛ ربع چهارم سال 2020 قوی ترین فصل فروش در این سال بود که با 11.065 معامله فروش به ارزش 22.07 میلیارد درهم، کمک شایانی به افزایش حجم و ارزش معاملات ملکی کرد.

DLD همچنین افزود: “این فصل از سال، همچنان روند فروش را در آغاز سال قوی نگه داشته است و به احتمال زیاد انتظار می رود این روند تا ماه فوریه پیش رود، هرچند تا همین نقطه از ماه فوریه نیز بیش از 3.300 میلیارد دلار معاملات فروش داشته ایم. این پیشرفت در ماه فوریه را مرهون معامله یک ویلای 38 میلیون دلاری در Emirates Hills و یک ویلای 2525 میلیون دلاری در پروژه گلف جمیراهستیم.”

حدود 11.5 درصد از کل فروش ویلاها و خانه های ییلاقی در ژانویه 2021 در Nad Al Sheba، پس از آن دوبی لند(11.4 درصد)  Meydan (7.5 درصد) ، املاک دبی هیلز (6 درصد) و Tilal al Ghaf (4.8 درصد) انجام شده است.

در مورد آپارتمان ها نیز 12.4 درصد از کل معاملات در بیزینس بی انجام شده است، پس از آن بالاترین آمار فروش متعلق به دبی مارینا (9.7 درصد)، جمیرا ویلیج سیرکل (9.3 درصد)، داون تاون (5.6 درصد) و پالم جمیرا (5.4 درصد) است.