قیمت املاک دبی در ماه آوریل، از سال 2014 به سرعت در حال افزایش است.

به گفته ValuStrat، در سطح شهر،  رشد ارزش سرمایه در خانه های مسکونی آغاز می شود؛ اما این که بازار املاک بهبود یافته است، یک نشانه امیدوارکننده است.

این گزارش افزود که در زمینه ارزش سرمایه، در 96 درصد از مکان های تحت نظارت VPI، پیشرفت صریحی مشاهده شده است. 

امسال نتایج مبتنی بر ارزیابی، 6.5 درصد کمتر از سال قبل بود که این نشان می دهد کاهش دو رقمی ارزش سالانه به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

ValuStrat همچنان گفت که در ماه آوریل، با حجم فروش واحدهای مسکونی که نسبت به ماه گذشته حدود 16.9 درصد بیشتر بود، این رشد به طور مداوم ادامه یافت. 

تحقیقات همچنین نشان داد که فروش ماهانه خانه های خارج از برنامه حدود 30.1 و خانه های آماده حدود 8.7 درصد افزایش یافته است. 

اماکنی که تحت نظارت VPI بودند، ماهانه شاهد افزایش ارزش سرمایه در ویلا و آپارتمان به میزان 1.1 بودند.

در این گزارش آمده است که در ارزش آپارتمان های اقامتگاه ساحلی جمیرا ، پالم جمیرا (عکس بالا) و برج های دریاچه جمیرا، با رشد ماهانه متوسط ​​1.5 درصد، بهبود هایی مشاهده شده است. 

اماکن مختص ویلا، افزایش ماهانه ای را ثبت کردند که میانگین آن در ماه آوریل 2.1 درصد بود در حالی که در جزایر جمیرا، ماهانه حدود 3 درصد رکورد سود دیده می شد.

ValuStrat گفت فروش خانه های موجود برای جابه جایی در ماه آوریل، از کل سه ماه دوم سال 2020 فراتر رفت، این زمانی بود که به دلیل ویروس کوید-۱۹ اقداماتی برای تعطیلات انجام شد.

وی افزود: املاک دبی هیلز و پالم جمیرا بالاترین میزان فروش ماهانه ویلاهای خود را به ثبت رسانده اند. 

بر اساس این گزارش ، املاکی که توسط Emaar ، Nakheel Damac ، Dubai Properties ، MAG Property Development توسعه یافته اند، به طور کلی در رده نخست جدول فروش قرار گرفتند.

ملک های خارج از برنامه فروش که در ماه آوریل معامله شدند، در بندرگاه دبی ، شهر محمد بن راشد – منطقه هفت، برج های دریاچه جمیرا، شهرک جمیرا و Arjan (ارجان) بوده در حالی که بیشتر خانه های آماده معامله در دبی مارینا ، شهرک جمیرا، شهر ورزشی دبی، پالم جمیرا و میدان شهر دبی  (Town square) واقع شده است.