داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / دلایل هوشمندتر شدن هتل ها

دلایل هوشمندتر شدن هتل ها

وقتی به هتل ها فکر می کنم، آنها را به طور خودکار نه تنها به عنوان کسب و کاری مبتنی بر فناوری، بلکه به عنوان رشد دهنده نوآوری هم نمی بینم.  اما، اگر نحوه عملکرد هتل ها را بررسی کنیم، می فهمیم که میزان فناوری پیشرفته در این زمینه قابل توجه است. 

به عنوان مثال سیستم های مدیریت املاک  (PMS)، نرم افزار های پیچیده ای هستند که احساس راحتی را برای تمامی مسافران از بدو ورود تا زمان خروج، فراهم می آورند. هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (loT) ، از برخی جهات، PMS را به سطح کاملاً جدیدی می رسانند. 

هتل های هوشمند ممکن است تقریباً مشابه هتل های معمولی باشند اما به روشی کاملاً متفاوت عمل می کنند. 

اهمیت اتصال

 هتل های هوشمند آینده ، مانند خانه های هوشمند یا ساختمانها، قصد دارند تا دستگاه ها و لوازم را به یکدیگر و به اینترنت متصل کنند.  این زمانی است که loT (اینترنت اشیا) وارد عمل می شود، حتی دستگاه های معمولی هم اکنون می توانند داده ها را ارسال و دریافت کنند که این، آنها را “هوشمند” می کند.

 loT (اینترنت اشیا) ، به مانند یک توانمند ساز، رشد هوشمندانه را تسریع می کند.  حتی در جایی که چندین دستگاه به یکدیگر متصل می شوند، بازهم میتوان توسط یک کاربر از یک نقطه از راه دور، و به وسیله تلفن هوشمند یا تبلت آنها را مدیریت کرد.  برخی از لوازم خانگی به عنوان مثال، چراغ ها، پرده ها و سیستم های صوتی می توانند اطلاعات را از اینترنت دریافت و رمزگشایی کنند، این امر به آنها این امکان را می دهد که هوشمندانه یا مستقل از دستورالعمل های کاربر، عمل کنند. 

به راحتی می توان فهمید که چرا این همه هیجان در مورد Al و loT وجود دارد.  این امکانات ظاهراً بی پایان هستند.  چه کسی نمی خواهد به اتاق هتلی با سیستم خودکارکنترل دما و روشنایی، سرگرمی های درخواستی از جمله ویدیو ها یا موسیقی به سلیقه شخصی خود و سایر تجارب بسیار شخصی که همه با این فناوری های نو فعال می شوند ورود کند؟

دلایل تلاش هتل ها در جهت بهینه سازی

با اینحال، آیا فناوری در تضاد با میهمان نوازی سنتی ، مبتنی بر عوامل انسانی نظیر خوش برخوردی نیست؟  هتلداران غالباً به ما می گویند، “صنعت هتلداری تماماً با مردم سرو کار دارد “، و در این راستا، با وجود صرف هزینه بابت نگهداری فنی،  ارتقا مداوم، آموزش کارکنان ، به طور بالقوه به دوری یا فاصله گرفتن میهمان اشاره می کنند. 

بسیار خوب، من معتقدم دلایل بسیار خوبی وجود دارد که برندهای بزرگ هتلی جزء پیشگامان بوده اند..  فناوری می تواند تجارب مهمانان را بهبود بخشد.  این باعث می شود که هتل ها با تراکم نیروی انسانی کمتر و بیشترین کارایی روبرو شوند که در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

فناوری تجارب میهمانان را بهبود می بخشد

 • مهمانان نیازی به ورود فیزیکی ندارند.  ثبت نام می تواند از طریق هر تلفن هوشمندی انجام شود
 • سیستم تشخیص صدا می تواند امکانات درون اتاق مانند تلویزیون، چراغ ها، پرده ها و سیستم تهویه هوا را کنترل کند
 • یک سرویس سر خدمتکار شخصی که فوراً با صدا فعال می شود، می تواند جایگزین صفحه کلید برق یا تلفن شود
 • خدمات رباتیک چند زبانه دربانی شبانروزی
 • منوهای خودکار سرویس اتاق که باعث بهبود زمان تحویل و کاهش خطاهای انسانی می شوند

فناوری باعث می شود هتل ها مقرون به صرفه تر باشند

 • با سیستم های تشخیص چهره در محل، نیاز به انتظامات کاهش می یابد
 • سیستم کامپیوتری ورود و خروج، به معنای حضور کارکنان کمتری در دفتر کار است. 
 • نیازی به اپراتورهای آسانسور یا باربر چمدان نیست. زیرا این کارها می توانند خودکار باشند
 • دستگاه های تمیز کننده هوشمند تعداد خدمتکاران را کاهش می دهند
 • نیاز به کارکنان سرویس دهی به اتاق هنگامی که تحویل غذا به صورت روباتیک باشد، کاهش می یابد
 • تهویه ها و چراغ های هوشمند، انرژی کمتری مصرف می کنند و باعث کاهش هزینه آب و برق می شوند

با این وجود، برخی از میهمانان هستند که ارتباط مستقیم را ترجیح می دهند، به ویژه کسانی، مانند افراد مسن که با فن آوری آشنایی چندانی ندارند و راحت نیستند.  در نتیجه، من معتقدم هتل ها تا حد زیادی خدمات ترکیبی ارائه می دهند تا مطمئن شوند میهمانان گزینه هایی برای انتخاب بین فناوری هوشمند و ارتباطات انسانی دارند. 

از آنجا که استراحتگاه های ساحلی، فضای آرام تری نسبت به هتل های شلوغ شهری دارند، اتوماسیون به جای یک ضرورت می تواند به عنوان یک امر جدید تلقی شود.  با این حال، هتل ها هنوز هم می توانند از طریق loT دستگاه های هوشمند ایجاد کنند. 

در طرف دیگر این مقیاس، من می توانم برخی برندهای هتلی را که با ارائه خدمات به صورت تمام خودکار یک پارچه می شوند تصور کرده و به عنوان تقاضای خاصی از میهمان بدانم و متناسب با آن قیمت گذاری کنم. 

فناوری هوشمند بدون شک یک مرحله گذرا نیست.  این روندی است که ماندگار است.  این روند در سالهای آینده با مفهوم خدمات شخصی که معنای کاملاً جدیدی پیدا می کند، افزایش خواهد یافت.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه