داماک در اخبار / آمیرا سجوانی:” احیای بازار املاک دبی به طول خواهد انجامید “

آمیرا سجوانی:” احیای بازار املاک دبی به طول خواهد انجامید “

یک مدیر ارشد به خبرگذاری زاویه گفت: از اخبار مثبت در مورد شیوع COVID-19 و رویداد World Expo در سال 2021 میتوانند از عوامل تاثیرگذار در رونق بخش املاک امارات متحده عربی می تواند باشند، اما ممکن است یک یا دو سال طول بکشد تا بازار دوباره برگردد و به سطح قبل از بحران برگردد.

بازار آپارتمان ، ویلا و واحد های تجاری در امارات متحده عربی طی چند ماه گذشته به دلیل چالش های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، کم رونق بوده است. با خاموش شدن اقتصادهای جهانی، این بخش بزرگترین ضربه در آغاز بحران سلامت متحمل شد.

اخیراً با بازگشایی و کاهش محدودیت های COVID-19 ، بازار املاک بهبود یافته است، اما قیمت اجاره و فروش هنوز پایین تر از قبل از همه گیری است. در عین حال، ترجیح توسعه دهندگان به شروع پروژه های جدید است که باعث ایجاد عرضه بیشتر در بازار شده است.

امیرا سجوانی، معاون ارشد ریاست داماک ، گفت: ” قیمت ملک کاهش یافته است و در سه ماه پایانی سال 2020 تا شروع سال 2021 ، با توجه به تاثیرات اقتصادی ناشی از شیوع کووید 19 و کاهش جمعیت امارات که دو عامل کلیدی در ممانعت از عملکرد این بازار هستند، توقع کاهش بیشتر هم وجود دارد.”

خانم سجوانی خاطر نشان کرد بررسی های بیشتر خبر از  وجود سرنخ های بهبود بازاردارند، او افزود:” هرچند به باور من این اتفاق طول خواهد کشید، حداقل 12 تا 24 ماه .”

هر چند به این معنی نیست که بخش املاک و مستغلات در سال آینده یک آشفتگی محض خواهد بود.

افزایش فروش

خانم سجوانی اظهار داشت:”با وجود چالش های پیش رو در سال آینده، فعالیت های مفید پیشرفت های بیشتری را نیز به ارمغان خواهند آورد. دقیقا نمی توانم پیشبینی کنم که این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد، چرا که عوامل بسیاری در این امر دخیل هستند. اما به هرحال با توضیع واکسن کووید-19 افراد بیشتری به این کشور سفر خواهند کرد و گردشگری جان تازه ای خواهد گرفت.”

وی افزود:” با حضور توریست های بیشتر در دبی و نزدیک شدن نمایشگاه 2020، شاهد افزایش در فعالیت های فروش و صد البته معاملات ملکی خواهیم بود.”

خانم سجوانی خاطر نشان کرد، کاهش محدودیت ها و وجود تکانه ها در سه ماه دوم سال، افزایش معاملات ملکی در سه ماه پایانی سال 2020 در دبی را به همراه داشته است.

“مفاهیم در خانه بمانیم و فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش تقاضا برای واحد های مسکونی با فضای باز خصوصی شده است. بنابراین، با وجود کاهش فروش بعضی خانه ها، در دسته دیگری از آن ها شاهد افزایش فروش بوده ایم.”

عکس العمل نسبت به تغییرات ترند بازار

با توجه به تغییر روند کارکرد شرکت ها در نتیجه شیوع کویید-19، شرکت هایی مانند داماک تصمیم گرفته اند برای جذب و ارتباط با مشتری، خصوصا آن دسته از عزیزانی که در خارج از کشور هستند و امکان سفر به امارات را ندارند، تمهیدات دیجیتال خود را افزایش دهند.

با وجود محدودیت های تردد، خانه های امارات هنوز هم برای خریداران جذابیت دارند.

خانم سجوانی در این باره گفت:” ما با تور های مجازی اطراف واحد هایمان در حال وفق دادن خود با ترند های متغییر و شرایط حاکم بر بازارهستیم و برای بهبود عملکردمان از هیچ چیز دریغ نمی کنیم. ما قادر بوده ایم منازل خود را بدون حضور مشتری، حتی بی آنکه در امارات قدم گذاشته باشد بفروشیم.”

در حال حاضر، با وجود اینکه احداث پروژه های جدید در اولویت نیستند. در عوض این توسعه دهنده در حال سرعت بخشیدن به تکمیل پروژه های باقی مانده، بهینه سازی هزینه های عملیاتی و تمرکز بر حساب های دریافتی نقدی است.

این شرکت در ماه های اخیر، برای کار عملیاتی اصلی برج زادا در بیزینس بی برنده یک قرار داد به ارزش 181 میلیون درهم (49.2 میلیون دلار) شد. از دیگر افتخارات این توسعه دهنده می توان به توسعه بی وقفه برج B پروژه آیکون سیتی در بزرگراه شیخ زاید اشاره کرد.

این توسعه دهنده که اساسا متعلق به دبی می باشد دارای پروژه های مختلف در خارج امارات مانند بیروت، ریاض، عربستان سعودی و تورنتو است.

این گروه تحت DICO در حال حاضر به دنبال توسعه نمونه کارها با تمرکز بر انگلستان و سایر بازارهای اروپا است و اخیراً برند لوکس ایتالیایی Roberto Cavalli را به دست آورده است.

بیشتری مشتری های این توسعه دهنده شامل مشتریان خارج از محدوده GCC بخصوص، هند، انگلستان و کشور های عرب زبان همسایه است، البته به تازگی شاید افزایش علاقه از سوی ملت های چینی نیز بوده است.

خانم سجوانی گفت: “ما در این برحه از این بازار چالش برانگیز که با آن روبرو هستیم استقبال می کنیم و پیشرفت مهمی را ثبت می کنیم، چرا که ما بر تحویل کالا تمرکز می کنیم و پروژه های ساختمانی را ادامه می دهیم. 

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه