داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / محمد بن راشد کمپین “100 میلیون وعده غذایی” را، راه اندازی می کند.

محمد بن راشد کمپین “100 میلیون وعده غذایی” را، راه اندازی می کند.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور ، نخست وزیر امارات متحده عربی ، حاکم دبی ، برای تأمین حمایت غذایی در ماه رمضان در 20 کشور جهان ، روز یکشنبه کمپین “100 میلیون وعده غذایی” را راه اندازی می کند.

این ابتکار ، بزرگترین کمپین بشردوستانه در نوع خود در منطقه ، و بخشی از ابتکارات بنیاد جهانی محمد بن راشد آل مکتوم است.

کمپین “100 میلیون وعده غذایی” ادامه کمپین “10 میلیون وعده غذایی” است که در سال 2020 برای حمایت از گروه های نیازمند محلی و تحت تأثیر چالش های ارائه شده توسط شیوع ویروس جدید کرونا راه اندازی کرده بود ، همانطور که این کمپین در خارج از كشور كسترش يافت تا به گروه های نیازمند در 20 کشور جهان تمرکز کند.

این کمپین با هدف کمک به دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای بهبود زندگی مردم تا سال 2030 ، و رفع گرسنگی و تأمین امنیت غذایی انجام شده است.

این کمپین شامل 20 کشور از جمله سودان ، لبنان ، اردن ، هند ، پاکستان ، آنگولا ، اوگاندا و مصر و غیره می باشد.

این کمپین باعث تحریک حس انسانی گروه های مختلف جامعه می شود ، و کمک های مالی افراد، نهادها ، شرکت ها و بازرگانان را جمع آوری می کند. برای تهیه سبد و بسته های غذایی برای توزیع در خانواده های نیازمند در بازارهای هدف با همکاری شرکای استراتژیک ابتکار.

مبلغ کمک مالی برای هر وعده غذایی یک درهم است، و شامل مواد غذایی اساسی است . اين وعده غذايى به خانواده های نیازمند این امکان را می دهد که وعده های غذایی خود را برای مدت یک ماه آماده کنند.

مکانیسم های دریافت کمک های مالی شامل چهار روش مختلف ، یعنی وب سایت ، پیام های  تلفني ، مرکز تماس وعلاوه بر انتقال به حساب بانکی تعیین شده است.

کمپین “100 میلیون وعده غذایی” تحت چتر بنیاد ابتکارات جهانی محمد بن راشد آل مکتوم قرار دارد ، که در سال 2015 به عنوان چتر حمایتی برای 33 موسسه و نهاد بشردوستانه ، جامعه و توسعه آغاز شد. که ایجاد فرهنگ انسان دوستانه ، امدادی ، خیریه و کار توسعه و گسترش امید از طریق برنامه ها و پروژه های مختلف با تمرکز بر کشورها و گروه های کم بخت تر ونیازمندان و محرومان در جوامع شکننده از جمله اهداف اصلی آن می باشد.

همه گیری کووید بسیاری از مردم را به سمت چالش های بی سابقه زندگی سوق داده است، 52 میلیون نفر تهدید به گرسنگی هستند که تنها 4 ساعت با ما فاصله دارد. امروز ما کمپین 100 میلیون وعده غذایی را راه اندازى می کنیم .بزرگترین کمپین در نوع خود برای تغذیه مواد غذایی و توزیع 100 میلیون وعده غذایی در 20 کشور منطقه شد.