داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / با میلیاردر های عرب در سال 2021، آشنا شوید

با میلیاردر های عرب در سال 2021، آشنا شوید

شرکت Forbes رتبه‌بندی میلیاردرهای جهان در سال 2021 را اعلام کرد و علی‌رغم اینکه سال 2020 یکی از سخت‌ترین و غیرمنتظره‌ترین سال‌ها در تاریخ معاصر بود، مشخص است که در این سال، مشکلی برای ثروتمندترین افراد جهان ایجاد نشد. در حقیقت، در سال گذشته به‌جای اینکه شاهد کاهش جمعیت میلیاردرها باشیم، تعداد آنها با افزایش همراه بوده است.

تعداد میلیاردهای جهان در سال 2021، نسبت به سال گذشته 660 نفر افزایش یافت. از این تعداد، 493 نفر برای اولین بار در لیست Forbes قرار گرفتند. بر این اساس، در سال 2021، تقریباً در هر 17 ساعت، یک نفر جدید به جمعیت میلیاردها اضافه شد. این آمار بدون احتساب عربستان سعودی است؛ چرا که از سال 2018 تاکنون، شرکت Forbes آمریکا، در رتبه‌بندی‌های خود به این کشور نپرداخته است.

در سطح جهانی، Jeff Bezos با دارایی خالص 177 میلیارد دلار، برای چهارمین سال متوالی بعنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد، در حالی که Elon Musk با 151 میلیارد دلار، در جایگاه دوم قرار گرفت.

امسال تعداد میلیاردهای عرب در جهان نسبت به سال 2020 که 21 نفر بود، افزایش یافته و به عدد 22 رسید. اگرچه امسال Kutayba Alghanim از کویت جایگاهی در این فهرست ندارد، اماHamad bin Jassim Al Thani از قطر با ثروتی 1.3 میلیارد دلاری و همچنین Othman Benjelloun از مراکش و خانواده‌اش با همین میزان ثروت، در این فهرست قرار گرفتند.

Hussain Sajwani، رئیس شرکت املاک و مستغلات داماک نیز در این فهرست قرار دارد.

امسال دارایی خالص  Nassef Sawiris از مصر با افزایشی 3.3 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته به 8.3 میلیارد دلار رسید. وی جایگاه خود را بعنوان ثروتمندترین فرد عرب در جهان تثبیت کرد. ارزشمندترین دارایی او نزدیک به 6 درصد از سهام برند ورزشی Adidas است. Sawiris همچنین ریاست شرکت OCI را نیز برعهده دارد. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کود شیمیایی در جهان بوده و کارخانه‌های آن در ایالت‌های تگزاس و آیووا در آمریکا واقع می‌باشند. وی 5 درصد از سهام شرکت   Madison Square Garden Sportsرا نیز در ماه دسامبر 2020 خریداری کرد. این شرکت در فهرست بازار بورس نیویورک قرار داشته و مالک تیم‌های بسکتبال Knicks و هاکی Rangers می‌باشد.

تنها میلیاردرهای الجزایری در این فهرست، Issad Rebrab و خانواده‌اش هستند که با دارایی 4.8 میلیارد دلاری، در جایگاه دوم فهرست ثروتمندترین افراد عرب در جهان قرار دارند. Rebrab بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکتCevital ، بزرگ‌ترین شرکت خصوصی الجزایر است. Cevital مالک یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های شکر در جهان با ظرفیت تولید 2 میلیون تن شکر تصفیه شده می‌باشد.

 Naguib Sawiris از کشور مصر نیز با دارایی 3.2 میلیارد دلاری، یکی دیگر از این میلیاردرها است. برادران Mansour  نیز در این فهرست قرار دارند. از میان این برادران، ثروت محمد 2.5 میلیارد، یوسف 1.5 میلیارد و یاسین 1.1 میلیارد دلار می‌باشد.

Faisal bin Qassim Al Thani دومین میلیاردر از کشور قطر، مالک هلدینگ Al Faisal بوده و 1.6 میلیارد دلار دارایی دارد. همچنین، Suhail Bahwan با ثروتی 2.3 میلیارد دلاری تنها میلیاردر عمانی این فهرست می‌باشد.

Robert Mouawad، جواهرساز لبنانی، تنها میلیاردر ساکن بحرین بوده و 1.4 میلیارد دلار ثروت دارد. Najib Mikati و Taha Mikati تنها میلیاردرهای لبنانی هستند که در کشور لبنان زندگی می‌کنند و ثروت هر یک از این دو برادر 2.5 میلیارد دلار است. Bahaa، Ayman و Fahad Hariri، پسران Rafiq Hariri، نخست‌وزیر پیشین لبنان، که اکنون همگی ساکن اروپا هستند، به ترتیب، 2 میلیارد، 1.3 میلیارد و 1.1 میلیارد دلار ثروت دارند.

در این مطلب به 22 میلیاردر عرب در جهان اشاره شد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";