داماک در اخبار / با میلیاردرهای عرب در سال 2021، آشنا شوید

با میلیاردرهای عرب در سال 2021، آشنا شوید

Forbes رتبه بندی خود را در خصوص میلیاردرهای جهان در سال 2021 اعلام کرد و علی رغم اینکه 2020 یکی از سخت ترین و غیرمنتظره ترین سال ها در تاریخ معاصربود، اما به وضوح این سال مشکلی برای ثروتمندترین افراد جهان ایجاد نمی کرد. در حقیقت ، سال گذشته بیش از آنکه شاهد کاهش جمعیت در میلیاردرها باشیم، شاهد یک رونق در این زمینه بودیم.

در سال 2021، نسبت به سال 2020، 660 میلیاردر بیشتر در سراسر جهان وجود دارد – از جمله می توان به 493 تازه وارد که قبلاً هرگز در لیست Forbes نبوده اند، اشاره کرد.  این موضوع تقریباً با ورود هر یک ازمیلیاردرهای جدید درهر 17 ساعت در سال 2020، برابری می کند و بدون توجه به عربستان سعودی در نظر گرفته شده است- از سال 2018 تا به کنون، پادشاهی تحت پوشش رتبه بندی Forbes آمریکا نبوده است.

در سطح جهانی ، Jeff Bezos  برای چهارمین سال متوالی، با دارایی خالص 177 میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان است، در حالی که Elon Musk با 151 میلیارد دلار، در جایگاه دوم قرار دارد.

امسال 22 میلیاردر، عرب در سراسر جهان، در مقایسه با 21 نفر در سال 2020، وجود دارد. اگرچه لیست امسال، Kutayba Alghanim کویتی را از دست داد اما از Hamad Bin Jassim Al Thani قطری، با ثروت تقریبی 1.3 میلیارد دلار و از Othman Benjelloun مراکشی و خانواده آن نیز با 1.3 میلیارد دلار، استقبال کرد. 

Hussain Sajwani ، رئیس DAMAC Properties نیز این قرار دارد.

Nassef Sawiris مصری با 8.3 میلیارد دلار- با احتساب 3.3 میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته، همچنان ثروتمند ترین فرد عرب در جهان است. ارزشمندترین دارایی وی نزدیک به 6 درصد از سهام برند ورزشی Adidas است.  وی همچنین OCI، که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان در خصوص کودهای نیتروژنی گیاهان Texas و Lowa است را اداره می کند. او در دسامبر سال 2020 ، 5٪ از سهام شرکت Madison Square Garden Sports در نیویورک ومالکیت تیم های NBA Knicks و NHL Rangers را به ​​دست آورد.

تنها میلیاردرهای الجزایر ، Issad Rebrab و خانواده اش هستند که با دارایی 4.8 میلیارد دلار، دومین ثروتمند عرب جهان هستند.  Rebrab بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Cevital ، بزرگترین شرکت خصوصی الجزایر است.  Cevital با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن شکر تصفیه شده ، یکی از بزرگترین پالایشگاه های شکر در جهان را در اختیار دارد.

 Naguib Sawiris مصری نیز میلیاردر است و دارایی آن 3.2 میلیارد دلار است.  همانند برادران منصور، که ثروت محمد 2.5 میلیارد دلار ، یوسف 1.5 میلیارد دلار و یاسین 1.1 میلیارد دلار می باشد.

Faisal bin Qassim Al Thani دومین میلیاردر قطر، مالک هلدینگ Al Faisal است که به میزان 1.6 میلیارد دلار دارایی دارد.  تنها میلیاردر عمان ، Suhail Bahwan، ثروتش به میزان 2.3 میلیارد دلار می باشد.

Robert Mouawad، جواهر فروش لبنانی، تنها میلیاردر ساکن در بحرین است و دارایی آن به میزان 1.4 میلیارد دلار است.  Najib و Taha Mikati تنها میلیاردرهای لبنانی هستند که در لبنان زندگی می کنند و ثروت هرکدام 2.5 میلیارد دلار است.  Bahaa، Ayman و Fahd Hariri – فرزندان نخست وزیر سابق لبنان، Rafiq Hariri – هم اکنون در اروپا زندگی می کنند و به ترتیب 2 میلیارد ، 1.3 میلیارد و 1.1 میلیارد دلار دارایی دارند.

در این مطلب به 22 میلیاردر عرب در جهان اشاره شد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه