داماک در اخبار / پنج نکته مهم برای کارآفرینان، برای رسیدن به واقعیت و شروع به کار

پنج نکته مهم برای کارآفرینان، برای رسیدن به واقعیت و شروع به کار

آیا تا به حال به این  فکر کرده اید که چرا کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، شرکت های زیادی را از طریق بسیاری از بنیانگذاران میلیونر و میلیاردر خود ساخته، در مقیاس جهانی راه می اندازند؟ 

مطمئناً ، اگر به تکنولوژی پی ببریم، بیشتر اسم های تکنولوژی، آمریکایی هستند. در حقیقت ، برای تأکید بر سلطه آمریکا در این بخش، لازم به ذکر است که در سال 2020، از 20 برند برتر تکنولوژی جهان، فقط چهار برند تکنولوژی از خارج از ایالات متحده آمریکا، ظاهر شدند. Tencent و Huawei از چین ، SAP از آلمان و سامسونگ از کره ، با برندهایی نظیر Apple ، Microsoft ، Facebook، Amazon ، Oracle ،Cisco ، Intel ، Adobe ، Dell و Google، در حال رقابت بودند.

چرا چنین است؟ 

برخی از افراد ممکن است استدلال کنند که این یک روحیه کارآفرینی می باشد؛ جایی که تعقیب رویای آمریکایی، یک سرمایه فرهنگی است.  من می گویم که تا حدی درست است؛ مطمئناً اگر ما بخواهیم خاورمیانه و امارات متحده عربی را مقایسه کنیم، این می تواند یک مسئله فرهنگی باشد، اما بعداً در مورد این مسئله بحث خواهیم کرد. اول از همه، بیایید فرصت های بودجه را در خاورمیانه بررسی کنیم.

این دیدگاه گسترده وجود دارد که بودجه برای شرکت های نوپا، همچنان یک چالش بزرگ برای کارآفرینان خاورمیانه است.  به طور متوسط ​​، تقریباً 50 درصد از سرمایه اولیه، توسط بنیانگذار تأمین می شود و تقریباً 25 درصد دیگر از طریق خانواده و دوستان تأمین می شود.

 بنابراین ، آیا همه اینها به کمبود بودجه بستگی دارد؟ این چیزی است که مانع کارآفرینی ما شود؟  امارات و مصر به ترتیب با میزان 35 و 27 درصد دراین زمینه ، شروع به کار می کنند، بنابراین در حال حاضر بر فضای مالی تسلط دارند، اما کارآفرینان هنوز هم می توانند کارهای بیشتری انجام دهند.

من با افتخار، عضو هیئت مدیره Emirates Angels هستم، یک سازمان غیر انتفاعی که هدف آن حمایت از کارآفرینان امارات متحده عربی با سرمایه گذاری در مرحله اولیه یا همان سرمایه بذر است. 

به طور کلی ، این امر باید سرمایه کافی را برای یک شرکت نوپا فراهم کند تا بتواند خود، ابتکار عمل داشته باشد و در صورت دوام داشتن کسب و کار، می تواند به سوی مراحل بعدی بودجه پیش رود.

اشتیاق من در زمینه PropTech است و در هیئت انجمن می نشینم؛ بنابراین می توانم بسیاری از ارائه های جدید و هیجان انگیز را برای شروع کار در اختیار شما بگذارم تا ببینید.  باید اعتراف کنم که برخی از افراد با استعداد و خلاق در امارات متحده عربی وجود دارند که بارها و بارها ایده های بزرگی را ارائه داده اند و آن ها را بسیار خوب اجرا کرده اند. 

اما یک چیز کم است، شاید احساس بی تجربه بودن بکنند؛ که کاملاً قابل درک است، بالاخره اینها شرکت های نوپایی هستند. اما به مرور این تجربه کمی عمیق تر می شود ، استعداد و نبوغ یک کارآفرین با واقع گرایی مطابقت ندارد.

بنابراین، با توجه به تجربه ای که دارم، بگذارید پنج نکته برتر خود را برای همه کارآفرینان تازه کار خلاصه کنم؛ که من را به یاد یکی از بزرگترین کارآفرینانی که تاکنون وجود داشته، یعنی Conrad Hilton می اندازد.  وقتی از او پرسیدند که سه ویژگی برتر او چیست، هنگامی که می خواست هتل جدیدی را گسترش دهد، عبارت location، location، location را ابداع کرد.

در مورد میزان بودجه ای که می توانید برای ایده تجاری خود بدست آورید، واقع بین باشید.  هر ابتکاری، یک سرمایه گذاری چند میلیون دلاری نیست. 

واقع بین باشید و هر ایده ای جواب نمی دهد؛ پس آماده شکست باشید. Richard Branson هفت شکست عظیم داشت، اما همیشه پس از هر شکست به حالت اولیه بازمیگشت- آیا کسی Virgin Cola را به یاد می آورد؟

در ارتباط با میزان تعهد و پشتکار واقع بینانه باشید تا یک ایده به یک تجارت موفق تبدیل شود – زمان بندی نیز می تواند بسیار مهم باشد. 

در مورد میزان دسترسی به بازار واقع بین باشید ، اینجا امارات متحده عربی است نه Silicon Valley.

واقع بین باشید زیرا کارآفرینان باید ریسک پذیر باشند نه خطرپذیر.

این مقادیر باعث رسیدن به موفقیت در کارآفرینی می شوند، بنابراین اگر احساس می کنید که می توانید Souq،Careem، یا Dubizzle بعدی باشید – واقع گرا باشید و در این صورت رویای کارآفرینی شما، به واقعیت تبدیل می شود. 

Ali Sajwani ، مدیر کل DAMAC Properties

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه