داماک در اخبار / ایجاد تغییر ممکن است سخت بنظر برسد، اما ضروری است.

ایجاد تغییر ممکن است سخت بنظر برسد، اما ضروری است.

اگر تنها یک درس از سال گذشته بجا مانده باشد، آن هم آمادگی برای تغییر است. تاثیرات همه گیری جهانی کووید-19 تغییرات مهمی در فعالیت مشاغل و افراد بوجود آورده است. شرکت های زیادی به دورکاری روی آورده اند و مردم نیز بیشتر به خرید آنلاین جذب شده اند. مردم همیشه در برابر تغییر مقاومت می کنند، اما نکته قابل توجه این است که تغییر یک امر متداوم است.

نوآوری، کلید بقا

یکی از مزایای تغییر پذیری، هل دادن شما در مسیر تصمیم گیری برای تعیین آینده تان است. شرکت هایی که در نوآوری ضعیف هستند، در مواجه با تغییر نیز با مشکل مواجه می شوند. یکی از اشتباهاتی که اکثر کسب و کار های موفق مرتکب می شوند، باور به همیشه در اوج ماندن است که چشم ها را به روی جهان در حال توسعه اطراف می بندد.

شرکت BlockBuster مثال واضحی در این مورد است. در حقیقت؛ حتی ممکن است خیلی از مخاطبان جوان اسم این شرکت را هم نشنیده باشند. BlockBuster، شرکت اجاره بازی های ویدئویی و DVD، در سال 1985 تاسیس شد و باعنوان یکی از برترین برند های اجاره فیلم شناخته می شد.  

این شرکت که در سال های اوج خود، در سراسر جهان 84.300 نیرو استخدام کرد و صاحب 9.094 مغازه بود؛ بدلیل ناتوانی در تطابق با عرصه دیجیتال، در سال 2010 اعلام ورشکستگی کرد. در سال 2000 نتفلیکس پیشنهاد فروش کمپانی خود را با قیمت 50 میلیون دلار به BlockBuster مطرح کرد.

مدیرعامل BlockBuster علاقه چندانی به این پیشنهاد نداشت چرا که بر این باور بود؛ این یک بیزینس کوچک است که در حال حاضر نیز در حال از دست دادن نقدینگی است. این در حالی است که نتفلیکس تا جولای 2017، صاحب 103.95 میلیون دنبال کننده و 8.8 میلیارد دلار سرمایه در سراسر جهان بود.  

ما در داماک، سریعا تغییرات لازم و منطبق با ترند های روز جهان در پی شیوع کووید-19 را شناسایی و اعمال کرده ایم و در برابر آن ها هیچ مقاومتی نشان ندادیم. اولین و مهم ترین قدم حفظ تاکید بر پیشروی در تکنولوژی است.

ما علاوه بر برگذاری جلسات ویدئو کال روزمره با کارمندان ، سرمایه گذاران و مشتریان، تور مجازی منازل را برای مشتریان راه اندازی کردیم که بتوانند بدون نیاز به ورود به کشور و سفر ملک مد نظر را بازدید و خریداری کنند.

عکس العمل های سریع ما، شناسایی هرچه بهتر چالش های بازار و پیشرفت پروژه های در دست احداث را به همراه داشته است؛ درست مثل مناقصه پروژه در ابتدای کار ZADA ، ساختمان 26 طبقه واقع در بیزینس بی، تکمیل برج B آیکون سیتی و پیشرفت برج داماک ناین المز در لندن.

رشد فردی

جنبه مهم دیگر تغییر پذیری، تاثیر آن بر رشد فردی است. در مواجه با تغییر، دو راهکار وجود دارد؛ یا اجازه دهیم ترس بر ما غلبه کند و دست ما را از رسیدن به آرزوهایمان کوتاه کند و یا با ترس روبرو شویم و خود را به چالش رویارویی با فرصت هایی بکشیم، که هرگز با آن ها روبرو نشده بودیم. همچنین می توانیم از چنین فرصت هایی برای ارتقا مهارت ها یا حتی یادگیری یک مهارت جدید استفاده کنیم.

در حالی که شیوع، صفحه ای جدید از تنهایی و بی ثباتی اقتصادی را باز کرده است، بعضی از مردم همچنان به تکرارعادت های کهنه خود بسنده می کنند، دسته دیگری نیز از این فرصت نهایت استفاد را برای رشد می کنند و به فکر بهبود سلامت روان خود هستند.

بسیاری از افراد که در پی شیوع همه گیری بیکار شدند، به فکر تحصیلات عالیه یا از سرگیری یک کسب و کار مطابق با علاقه شان افتادند، کاری که پیش از این از انجام آن واهمه داشتند.

برای دسته ای دیگر نیز، کاهش رونق اقتصادی منجر به خلاصه شدن لایف استایل آن ها شده است که بعضا آن را نوعی تغییر می دانند. آن ها توانستند خود را از متعلقات دنیوی دور تر کنند و بر مسائل مهم تر مثل؛ گذراندن تایم مفید با خانواده و ارتباط بیشتر با عزیزان تمرکز کنند.

پدرم علی سجوانی، ریاست و بنیانگذار املاک داماک، همیشه من و خواهر برادرانم را به بهبود و پیشرفت تشویق می کند. هر شرکتی سراشیبی و سربالایی هایی پیش رو دارد. پدرم هیچوقت اجازه نداد در مواجه با راحتی ها و سراشیبی ها غرور یا تنبلی را پیشه کنیم، در عوض ما را به برعهده گرفتن مسئولیت بیشتر و حتی الهام گرفتن از هر منبع ممکن دیگری تشویق می کرد.

دانش پیشرفته و مهارت های گوناگون، ما را در مواجه بهتر با چالش ها و تاب آوری در برابر سختی ها قوی تر می کنند.

شکوفایی نقاط قوت فردی

حمایت پدرم از من برای درک بهتر تکه های پازل بازار املاک و بیزینس، همزمان با کمک مادرم برای حفظ یک زندگی متعادل، از جمله دلایل خوش شانسی من در زندگی است. از تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه اقتصاد لندن گرفته تا قبول کردن مسئولیت در داماک و تلاش برای برقراری تعادل در زندگی خانوادگی، همه و همه به من آموختند به توانایی های خود قانع نباشم و مستقیما با چالش ها و سختی ها روبرو شوم.

هنگام سختی ها چیز های جدید و نکات قوت مغلوب بسیاری راجب خودتان کشف می کنید.

در نتیجه؛ اعتماد به نفس و عزت نفس شما افزایش میابد که همین امر باعث می شود خود را در رسیدن به اهداف بیشتر باور داشته باشید و از نقطه امن راحتی خود خارج شوید.

تغییر همیشه ترسناک است، اما خلاقانه! هر چه زود تر آن را عملی کنیم، برای رویارویی با چالش ها آمادگی بیشتری خواهیم داشت.

آمیرا سجوانی معاون ارشد عملیات اجرایی املاک داماک

مطالب مشابه