داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / یک تاجر بزرگ در دبی، برای نشان دادن بازگشت Cavalli به عرصه رقابت تجاری، بر روی یک برج، 545 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

یک تاجر بزرگ در دبی، برای نشان دادن بازگشت Cavalli به عرصه رقابت تجاری، بر روی یک برج، 545 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

حسین سجوانی، مالک میلیاردر خانه مد ایتالیایی کاوالی (Cavalli)، در حال برنامه‌ریزی برای احداث برجی مجلل و جدید در دبی است تا بازگشت این برند را پس از رسیدن به مرز ورشکستگی و نزدیک به دو سال فروش ضعیف در دوران همه گیری ویروس کرونا، نشان دهد.

حسین سجوانی، بنیانگذار و رئیس شرکت املاک ومستغلات داماک در دبی، به Bloomberg  گفت که او حتی این امکان را دارد تا نمونه‌ این بنای 545 میلیون دلاری را در Miami، مجدداً احداث کند.

این سرمایه‌گذار بزرگ املاک و مستغلات، شرکت مد کاوالی را که در دهه 1970 توسط طراحی با نام Roberto Cavalli تاسیس شد، از طریق شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی خود (DICO)، در سال 2019 خریداری نمود. شرکت سهامی روبرتوکاوالی (Roberto Cavalli SpA)  در اوایل همان سال برای بستن فروشگاه‌های خود در ایالات متحده، اقدام کرده و برای جلوگیری از ورشکستگی، با طلبکاران مذاکره کرد.

سجوانی در این مصاحبه گفت: « من متعهد به بازسازی برند کاوالی و آغاز فعالیت مجدد آن در بازارهای کلیدی هستم. » به گفته وی، این امر به معنای سرمایه‌گذاری در مکان‌های جدید در سراسر جهان می‌باشد، او  بدون اشاره به تعداد دقیق طرح ها، همچنین گفت: « ما آماده سرمایه‌گذاری به مقدار مورد نیاز هستیم ».

به گفته سجوانی، کشور روسیه و آمریکای شمالی در این که  راه‌اندازی مجدد این برند موفقیت‌آمیز باشد، نقش اساسی خواهند داشت. وی افزود: « این شرکت در 18 ماه گذشته 5 فروشگاه راه‌اندازی کرده و همچنین به شرکای خود در اروپا، خاورمیانه و هند حق امتیاز داده است.»  وی افزود که شش شعبه دیگر از جمله شعبه میامی در دست احداث می‌باشد.

برندهای لوکس ایتالیایی به دلیل قرنطینه ناشی از همه‌گیری کووید-19، آسیب‌های زیادی دیده‌اند، به طوری که برخی از شرکت‌های مطرح مانند شرکت Tod’s SpA بدنبال پشتیبانی از طرف گروه‌های بزرگ‌تری مانند  LVMH (LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton) هستند.  شرکت ایتالیائی  Salvatore Ferragamo SpA، اخیراً  Marco Gobbetti، مدیر اجرایی Burberry Group PLC  را به استخدام خود درآورده تا به بازگرداندن برند محصولات چرمی مورد مناقشه خود به وضعیت مناسب کمک کند.

لازم بذکر است که کسب و کار کاوالی نیز در این مدت دچار مشکل شده است، اگرچه سجوانی گفت که فروش سالانه در حدود 170 میلیون یورو (199 میلیون دلار) تا سال 2024، (هدفی که اوایل امسال توسط Ennio Fontana، مدیرعامل کاوالی، اعلام شد) یک هدف بسیار احتمالی است. وی گفت، « این شرکت احتمالاً امسال به این سطح از فروش نمی‌رسد، اما سال 2022، سال بهتری از این نظر خواهد بود ».

قرار است ساخت این برج 70 طبقه‌ در دبی مارینا در سال آینده آغاز شود و انتظار می‌رود که طی مدت چهار سال به بهره‌برداری برسد.

ساکنان در بخش‌های لوکس و فوق لوکس ساختمان به استخرها و باغ‌های معلق مابین دو برج در طبقات بالا دسترسی خواهند داشت، در حالیکه مستأجران با سطح مالی بسیار بالا، از استخر یا جکوزی خصوصی بهره خواهند برد و تمام ساکنین از دکور داخلی با برند کاوالی، برخوردار خواهند بود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";