داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / شرکت ساختمانی داماک دبی در مورد عرضه بی رویه ملک در سال آینده هشدار داد

شرکت ساختمانی داماک دبی در مورد عرضه بی رویه ملک در سال آینده هشدار داد

یکی از شرکت‌های سازنده بزرگ املاک در  دبی اظهار داشت، سال 2021 می‌تواند سال چالش برانگیز دیگری باشد و در مورد ریسک عرضه مستغلات “زیر قیمت” شرکت‌ها در بازاری که همچنان املاک از پیش مانده آنها به فروش نرفته‌اند، اخطار می‌دهد.

حسین سجوانی، رئیس شرکت سهامی خاص املاک و مستغلات داماک در یک مصاحبه با BLOOMBERG TV بیان کرد: « امیدوارم شرکت‌های سازنده بزرگ فقط برای اینکه بتوانند چند صد ویلا یا آپارتمان دیگر را بفروشند، شروع به شکستن قیمت املاک از پیش مانده نکنند. ما یقین داریم که سال آینده، سالی چالش برانگیز خواهد شد ».

رئیس شرکت داماک با توجه به اینکه از سال 2014 عرضه بیش از تقاضای املاک در بازار، قیمت خانه‌ها را بیش از 30% کاهش داده است، خواستار توقف موقت ساخت و ساز در دبی، قطب گردشگری و مالی خاورمیانه، شد. دولت، هنگامی که بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده املاک شهر به ساخت و ساز ادامه دادند، مجبور به تعیین کمیته‌ای به منظور اداره‌ی بازار عرضه و تقاضا شد.

اکنون به‌نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌های سازنده املاک، با قبول لزوم توقف ساختمان‌های جدید موافقت خواهند کرد. پس از تماس‌های پی در پی برای توقف ساخت و ساز، MOHAMED ALABBAR، رئیس بزرگ‌ترین شرکت سهامی عام سازنده املاک در دبی به نام EMAAR PROPERTIES، اوایل ماه اعلام کرد که شرکتش تمام پروژه‌های ساخت و ساز جدید را موقتأ متوقف کرد.

سجوانی بیان کرد:« محدودیت‌های ایجاد شده به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه چیز را چه بخواهیم، چه نخواهیم وادار به توقف کرده است. همه‌ می‌دانیم که میزان عرضه بسیار بیشتر از تقاضاست».

سجوانی افزود: « داماک سازه جدیدی را به بازار عرضه نخواهد کرد. ما قصد نداریم که بازار را منبسط کنیم چرا که  شرایط پیش رو اصلا خوش بینانه نیست ».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";