داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / به گفته شرکت املاک و مستغلات داماک، این شرکت با راه‌اندازی یک تیم تحقیقاتی جهانی با توانمندی بالا و متنوع، در حال ایجاد تغییر در برداشت از مفهوم جذب استعدادها می‌باشد

به گفته شرکت املاک و مستغلات داماک، این شرکت با راه‌اندازی یک تیم تحقیقاتی جهانی با توانمندی بالا و متنوع، در حال ایجاد تغییر در برداشت از مفهوم جذب استعدادها می‌باشد

داماک، به عنوان یکی از سازندگان تمجید شده پیشرو در زمینه املاک لوکس در جهان، با اجرای پروژه‌هائی درGCC (کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس)، کشورهای حوزه شرق مدیترانه، خاورمیانه و انگلستان، در حال بازتعریف محیط زندگی لوکس می‌باشد. جدای از جذب سرمایه‌گذاران از سراسر جهان برای سرمایه‌گذاری در املاک امارات متحده عربی، شرکت املاک و مستغلات داماک با عملیاتی کردن استراتژی‌های جذب استعدادهای هوشمند که جزئی از روند کاری شرکت گردیده و با آن در تعامل است، به عنوان یکی از مطلوب‌ترین مکان‌ها برای کار شناخته شده است. شرکت املاک و مستغلات داماک با راه‌اندازی یک تیم تحقیقاتی جهانی با توانمندی بالا و متنوع، در حال ایجاد تغییر در برداشت از مفهوم جذب استعدادها می‌باشد. مسیری که در طول این سالها به لطف دیدگاه مدیریتی و تلاش خستگی ناپذیر تیم رهبری، منجر به ظهور داماک به عنوان یک کارفرمای برجسته در صنعت املاک و مستغلات گردیده، مسیر روشنی بوده است.

به گفته M.P. John، مدیر ارشد منابع انسانی، شرکت املاک و مستغلات داماک بر چگونگی استحکام روند صعودی شرکت در ارتباط با افراد، فرایند انجام امور و استفاده از فناوری با مشارکت در یک تعامل منحصربفرد با دیدگاه‌های مدیرعامل تاکید دارد.

بعنوان رئیس منابع انسانی در شرکت املاک و مستغلات داماک، چگونه در افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کنید؟

در داماک، ما قویاً به رویکرد ارزش‌آفرینی مشارکتی اعتقاد داریم. به منظور ایجاد و شکل‌دهی مشاغل، رویکردی چند جانبه در جهت افزایش بهره‌وری کارکنان، یعنی همانجایی که ما بهترین‌ها را برای کارکنان خود فراهم می‌کنیم، وجود دارد. داماک بر اساس داده‌ها پیش می‌رود و هر کارمند مستقیماً نتیجه تأثیری که خود بر روند انجام امور می‌گذارد را مشاهده می‌کند. در کنار یک محیط کاری سالم و رقابتی که منجر به پیشرفت شغلی بر اساس  شایسته‌سالاری می‌شود، ما یک ساختار “یادگیری و بهبود مستمر” ارائه می‌دهیم که نه تنها به داماک و کارکنانش کمک می‌کند تا جای خالی مهارت‌های مورد نیاز را شناسایی کنند، بلکه این جاهای خالی را با برنامه‌های تکمیلی به منظور بهره‌برداری در آینده در کنار هم قرار می‌دهند. سرانجام، با استفاده از فناوری، به کارکنان خود کمک می‌کنیم تا هوشمندانه‌تر کار کنند و خروجی بهتری ارائه دهند!

پیشنهادات شرکت شما، نحوه تعامل (هم با مشتریان و هم با فناوری) و فرصت‌های رشد درون شرکت چگونه به جذب و حفظ استعداد کمک می‌کند؟

داشتن یک گروه متنوع و با توزیع مناسب از لحاظ جغرافیایی به همراه علاقمندی به کار در زمینه املاک و مستغلات لوکس، مهمان‌نوازی، فروشگاه مد، تولید و سایر زمینه‌ها، ما را تبدیل به یک منبع تولید استعداد می‌کند، که می‌تواند همگام با فناوری بوده و همچنین در تقابل با سایر مشاغل مورد استفاده قرار گیرد. ما بر اساس نیازهایمان، شدیداً معتقد به جذب استعدادهای گوناگون از سراسر جهان هستیم. اینکه داماک خودش را بعنوان یک گروه در حال رشد سریع و آینده‌نگر ثابت کرده است، به کارکنان این اطمینان خاطر را می‌دهد که آنها در جای مناسب قرار دارند و می‌توانند در دراز مدت از نظر شغلی ارتقاء یافته و دریافت پاداش کارشان را با ما تجربه کنند! ما همچنین به این واقعیت افتخار می‌کنیم که کارمندانی که از شرکت داماک جدا شده‌اند در هر جائی که در حرفه خود هستند، در جایگاه صدر قرار دارند. در هر سطح، کارکنان ما کار خود را بر اساس شاخص‌های کلیدی عملکرد فردی خود برنامه‌ریزی و اولویت بندی می‌کنند که این موضوع به نوبه خود در راستای اهداف سازمان قرار دارد.  

شرکت املاک و مستغلات داماک از سال 2002 در خط مقدم بازار املاک لوکس خاورمیانه قرار دارد. چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این موضوع بی‌نظیر بدست‌آمده، ماحصل عملکرد ایده‌آل نیروی کار شماست؟

اعتبار این امر به طور کامل متعلق به رهبران و مدیران ارشد شرکت می‌باشد که با DNA شرکت داماک زندگی می‌کنند و آن را برای تمامی گروه رده پائین‌تر نمونه‌ سازی کرده و به نمایش می‌گذارند، جسارت، نوآوری، جزئی‌نگری، داشتن شم اقتصادی و مشتری‌مداری از مختصات DNA یک داماکی است. این ویژگی‌ها به داماک کمک کرده است تا با رویکرد متمایزی که دارد، بتواند خود را بعنوان پیشگام بازار املاک لوکس خاورمیانه قرار داده و با تمام قدرت پیش برود.

چگونه سیاست‌های شرکت شما، استراتژی‌ها را با اهداف کلی تجارت ادغام می‌کند؟ چگونه منابع انسانی یک محیط کار مثبت را هدایت و راهبری می کند؟

مزیت ساختار و چارچوب سیاست انعطاف‌پذیر این است که به یک شرکت کمک می‌کند تا به آسانی رشد سازمانی خود را  به صورت طولی و عرضی با نمودار اولیه مقایسه کند. در این راستا، مدیران تجاری و سرپرستان گروه‌ها، به عنوان مثال، از بخش‌های فروش، عملیات یا پروژه‌ها، با تیم‌های منابع انسانی و توسعه استعدادها همکاری می‌کنند تا استراتژی‌ها و اهداف تجاری را با چارچوب این سیاست هماهنگ کرده و دوباره در یک راستا قرار دهند. این موضوع از جزئی‌ترین سطح شروع شده، به مدیریت اجرا که تواماً توسط تیم‌های تجاری و توسعه استعدادها رصد شده و گسترش می‌یابد، انتقال داده می‌شود. این روش کاری برای شرکت ما بارخورد مناسبی داشته و کلید آن، ارتباطات و همکاری در جهت اهداف کلی کسب و کار گروه است.

منابع انسانی، نه فقط از طریق پاداش و تقدیر، بلکه از طریق فعالیت‌های مشارکتی هدفمند، تقویت تجارب کارکنان و ترویج فرهنگ نوآوری و مهارت آموزی، موجبات گسترش محیط کاری مثبت را فراهم می‌آورد. این استراتژی به ما کمک کرده است تا یک محیط کاری شاد، مشارکتی و مثبت ایجاد کنیم. شرکای تجاری ما در بخش منابع انسانی، نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کنند.

چگونه شفافیت در مدیریت و تصمیم‌گیری را برای کارکنان خود تضمین می‌کنید؟ چگونه کار کارکنان خود را برنامه ریزی، سازماندهی و اولویت‌بندی می‌کنید؟

سیستم‌ها و فرایندهای ما برای ترویج و اجرای یک فرهنگ شفاف و کمک به تصمیم‌گیری قوی در سطوح مختلف طراحی شده‌اند. با استفاده از ارتباطات، به عنوان کلید برنامه‌ریزی، سازماندهی و اولویت‌بندی کار، مدیران ما تلاش می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اهداف و چشم‌انداز کسب و ‌کار ما به طور صحیح به اشتراک گذاشته شده‌اند. شرکای تجاری ما در بخش منابع انسانی در اینجا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. در هر سطحی، کارکنان ما کار خود را بر اساس شاخص‌های کلیدی عملکرد Key Performance Indicators (KPIs)، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی می‌کنند که به نوبه خود در راستای اهداف سازمان است.

از نظر رشد درآمد، شرکت چگونه توانسته خود را حفظ کرده و نقشه راه پیش روی شرکت املاک و مستغلات داماک چیست؟

رشد درآمد در ساختار شرکت داماک عمدتاً از طریق ترکیبی از پایدارسازی نوآوری و ممانعت از رشد بازارهای جدید، به ویژه طبقات مختلف درآمدی بوده است. پروفسور Clayton Christensen از دانشکده تجارت هاروارد نظریه‌های جالبی در این خصوص دارد که به این شرکت کمک می‌کند از رویکرد متمایز در مجموعه سهام و سرمایه‌گذاری، استراتژی ورود به بازار، همکاری با شرکا، مشتری محوری و ایجاد بازارهای جدید بهره‌مند شویم.

برنامه‌ریزی ما بر این اساس است که جای پای خود در مناطق جغرافیایی جدید، زمینه‌های جدید تجاری، پیشاهنگی بعنوان بهترین و جدیدترین روش‌های فناوری ساخت و ساز و مزیت استفاده از ابزار دیجیتال و همچنین فناوری عصر جدید گسترش داده و بدینسان کمک کنیم تا به هدف خود که دستیابی به ستارگان در ماورای زمین است، راه خود را ادامه دهیم!

M.P. John، مدیر ارشد سرمایه انسانی ، شرکت املاک و مستغلات داماک

M.P. John بیش از 25 سال سابقه فعالیت و موفقیت کاری موثق در طیف متنوعی از محیط‌های تجاری و جغرافیائی مختلف را در کارنامه خود دارد. M.P. John، در طی 18 سال همکاری با شرکت داماک، تیم خود را با موفقیت رهبری کرده تا این سازمان را به حجم و کیفیت امروزی برساند که نتیجه آن، دریافت چندین جایزه و تقدیرنامه داخلی و خارجی برای این تیم بوده است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";