داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / ساخت اسکلت برج B مجتمع AYKON CITY داماک به اتمام رسید

ساخت اسکلت برج B مجتمع AYKON CITY داماک به اتمام رسید

شرکت املاک و مستغلات داماک اعلام کرد که ساخت اسکلت برج B در پروژه AYKON City این شرکت در بزرگراه شیخ زاید به اتمام رسیده است.

تکمیل اسکلت این سازه، یک نقطه عطف برای این پروژه است و در حالی اتفاق می‌افتد که ماه گذشته نیز قراردادی به ارزش حدودی 181،000،000 درهم، برای شروع ساخت برج Zada (زادا)، یکی دیگر از پروژه‌های داماک در نزدیکی Business Bay (بیزینس‌ بی) به یکی از پیمانکاران اعطا شد.

در اسکلت این سازه حدود 90،000 متر مکعب بتن بکار رفته است. علاوه بر این، حدود 11،000 تن فولاد استفاده شده است که تقریباً معادل نیمی از وزن مجسمه آزادی است.

داماک این نقاط عطف را، به‌ویژه با توجه به چالش‌های پیش روی صنعت املاک و مستغلات به دلیل اثرات Covid-19 بر بازار و صنعت گردشگری، پیشرفت مثبتی ارزیابی می‌کند.

به لطف اقدامات قاطع و پیشگیرانه امارات متحده عربی برای مقابله با کووید -19، صنعت املاک و مستغلات با اتکا به ترازنامه‌های قوی خود، شاهد تداوم فعالیت‌های عمرانی بوده است. علاوه براین، گزارش‌های شرکت‌های مشاوره املاک و مستغلات جهانی، بیش از پیش، گویای روند مثبت و بازار املاک و مستغلات در امارات متحده عربی هستند که خبری خوشایند برای همه فعالان این صنعت به‌حساب می‌آید.

به گفته سازمان اراضی دبی (Dubai Land Department)، این شهر، در ماه اوت 2020 شاهد افزایش 13.4 درصدی فروش در مقایسه با ماه اوت سال قبل از آن بوده و در سه‌ماهه دوم، 5600 واحد مسکونی در این شهر واگذار شده است. تا پایان ماه اکتبر، معاملات املاک و مستغلات به مبلغ 4 میلیارد درهم و مجموع معاملات آن به 1،369 واحد رسید و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 38000 واحد دیگر در دبی نیز تا پایان سال تکمیل خواهند شد.

زمانی که پروژه به اتمام برسد، این برج 53 طبقه‌ای، 246 متر ارتفاع و 1218 واحد خواهد داشت.

بیشتر این واحدها، سوئیت و آپارتمان‌های یک اتاقه خواهند بود. با این وجود، 138 آپارتمان دو اتاقه و 45 آپارتمان سه اتاقه نیز در این برج وجود دارند.

AYKON City با وجود موقعیت عالی خود در جاده شیخ زاید، دقیقاً در مجاورت محدوده پر جنب و جوش داون تاون (downtown) که برج خلیفه و مرکز خرید دبی نیز در آن قرار دارند، مناظر دیدنی از چشم‌انداز شهر و همچنین کانال دبی را ارائه می‌دهد.

Niall McLoughlin، نایب رئیس ارشد داماک گفت: «ما از تکمیل ساخت اسکلت برج B این پروژه خرسندیم و با وجود چالش‌هایی که ممکن است با آنها روبرو شویم، بی‌صبرانه منتظریم سرعت تکمیل بقیه‌ی قسمت‌های پروژه نیز افزایش یابد».

وی افزود: «پیشرفت ما نشان دهنده سازمان‌دهی قوی، کارکنانی سخت‌کوش و متعهد و مجموعه‌ای از مدیران آینده‌نگر می‌باشد».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";