داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / مصاحبه آمیرا سجوانی با کارشناس CW در مورد پروژه ها و طرح‌های آینده داماک

مصاحبه آمیرا سجوانی با کارشناس CW در مورد پروژه ها و طرح‌های آینده داماک

در آخرین بخش از مجموعه مصاحبه‌های تخصصی آمیرا سجوانی، معاون ارشد عملیات در شرکت املاک و مستغلات داماک با Anup Oommen، معاون سردبیر CW ( Construction Week بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی درمورد ساخت و ساز در خاورمیانه است) در “هفته‌ ساخت و ساز” در مورد پروژه‌های در حال اجرا در داماک، برنامه‌های شرکت برای سال 2021 در راستای تغییر در صنعت ساخت و ساز گفتگو کرد.

داماک در خلال همه‌گیری  COVID-19، در حال توسعه پروژه‌هایی در سراسر دبی از Business Bay گرفته تا منطقه Dubailand بوده که شامل پروژه‌های اصلی خود مانند مجتمع 42 میلیون فوت مربعی DAMAC Hills  و همچنین پروژه‌های مستقلی مانند Aykon Heights در جاده شیخ زاید و پروژه 26 طبقه‌ای Zada ‌​​در Business Bay می‌شوند.

آمیرا سجوانی می‌گوید: «ما دو طرح توسعه اصلی داریم. اول، مجتمع DAMAC Hills، که عمدتاً ساخت و ساز آن به اتمام رسیده که پروژه‌های در حال اجرا مانند Bellavista و ویلاهای جدید Green Acres  در آنجا در دست ساخت است».

داماک همچنین در حال ساخت ویلاهای Veneto در طرح توسعه DAMAC Hills و همچنین ویلاهای The Trump Estates و آسمان‌خراش‌های Radisson ، Kiara  و Golf Vita است.

آمیرا سجوانی افزود: «در مرحله دوم، در طرح توسعه 55 میلیون فوت مربعی AKOYA Oxygen که بزرگترین طرح توسعه ما محسوب می‌شود، تا به حال اکثر بلوک‌ها را تحویل داده‌ایم. واحدهای بسیار بیشتری در سال 2021 در حال تحویل است. ما باید بتوانیم حداکثر 8000 واحد را تا اواسط سال 2021 در طرح اصلی AKOYA  تحویل دهیم».   

داماک همچنین اخیراً استخر ساحلی مصنوعی 2،294.7 متر مربعی Malibu Bay را افتتاح کرده است، که در بین مجتمع‌های مسکونی در امارات متحده عربی در نوع خود منحصر بفرد بوده و در منطقه شورای همکاری خلیج فارس بزرگ‌ترین است.

Malibu Bay با وسعت 6،689.1 متر مربع، مجهز به امکانات رفاهی از جمله انواع خوراکی و نوشیدنی، رستوران‌های سیار و همچنین تنیس روی میز و پارک آبی برای بازی کودکان، مطابق با سبک زندگی در بهشت کالیفرنیا می‌باشد.

اجرای پروژه Aykon توسط شرکت املاک و مستغلات داماک، بیش از 13 میلیون نفر-ساعت کار امن را بدون هیچ گونه اتلاف وقت به ثبت رسانیده است. در این پروژه، داماک تعداد کارگران خود را از 7500 نفر به 3500 نفر در طول دوران همه‌گیریCOVID-19  کاهش داد تا سلامت و ایمنی پرسنل خود را در اولویت قرار دهد.

داماک در طول سال 2020، با چندین پیمانکار برای تنوع بخشیدن به مجموعه پیمانکاران خود و تحویل به موقع پروژه‌ها همکاری کرده است.

«ما با چندین شریک تجاری مانند Ghantoot همکاری کرده‌ایم. همچنین شرکت Trans Emirates Contracting  را برای پروژه Zada ​در Business Bay تعیین کرده‌ایم. پروژه Aykon City نیز به خوبی و زودتر از موعد در حال ساخت است. در Akoya Oxygen، ما همکاری بسیار نزدیکی با Arabtec و چندین پیمانکار دیگر داشته‌ایم».

آمیرا سجوانی در مورد تمایلات در حال تغییر در بخش املاک و ساختمان همچنین بیان می‌کند: «تمایل به دورکاری، گرایشی است که بیشترین تأثیر را بر صنعت جهانی می‌گذارد. بسیاری از شرکت‌ها به دورکاری روی آورده‌اند و در طول همه‌گیری با این روش به کار ادامه داده و حتی آن را برای دوران بعد از COVID-19 در نظر گرفته‌اند. هزینه‌های محل کار برای بخش‌هایی که قادر به کار مکفی و موثر در خانه بوده‌اند غیرضروری تلقی می‌شود. بنابراین، من فکر می‌کنم میزان عرضه و تقاضا برای فضاهای اداری قطعاً تغییر خواهد کرد».

«علاوه بر این، وقتی به گرایشات سکونتی نگاه می‌کنیم، بسیاری از مردم از زندگی در آپارتمان‌ها به زندگی در ویلاها متمایل شده‌اند. آپارتمان‌ها دارای فضاهای مشترک زیادی مانند آسانسور هستند که مردم به دلیل این بیماری همه‌گیر از آن اجتناب می‌کنند. همچنین، به دلیل فرهنگ دورکاری و قرنطینه‌های پی در پی، خانواده‌ها به دنبال فضای بیشتری در خانه‌های خود هستند».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";