داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / بر اساس نظرسنجی شرکت داماک، فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در آینده بیشترین تأثیر را بر صنعت املاک و مستغلات خواهند گذاشت

بر اساس نظرسنجی شرکت داماک، فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در آینده بیشترین تأثیر را بر صنعت املاک و مستغلات خواهند گذاشت

طبق نظرسنجی سالیانه شرکت داماک در زمینه استفاده از فناوری در صنعت املاک و مستغلات، فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی در آینده بیشترین تأثیر را بر این صنعت خواهند گذاشت. در این نظرسنجی که بین کارمندان شرکت داماک انجام شد، ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان از بخش فناوری اطلاعات داماک و مابقی آنها از بخش‌های ارتقای تجاری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و فناوری این شرکت بودند.
حدود یک چهارم شرکت‌کنندگان از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، بعنوان تأثیرگذارترین فناوری‌ها نام بردند. به ترتیب اهمیت، فناوری‌های اینترنت اشیاء (۲۰ درصد)، امنیت سایبری (۲۰ درصد) و واقعیت مجازی و افزوده (۱۷ درصد) در جایگاه بعدی این نظرسنجی قرار گرفتند.
بر اساس این نظرسنجی، در بین فناوری‌هایی که افراد هنگام خرید خانه به دنبال آنها هستند، خانه‌های هوشمند مجهز به اینترنت اشیاء با انتخاب ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان در جایگاه نخست قرار گرفت. فناوری‌های سیستم کنترل دسترسی به ملک، خدمات تراکنش آنلاین و واقعیت مجازی به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.
شرکت داماک نیز در راستای پاسخگویی به نیازهای این‌چنینی کاربران، از نرم‌افزار Damac Central رونمایی کرده است. Damac Central تمامی راه‌های ارتباطی، همکاری‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و همچنین پنل های دسترسی مدیران، بخش‌ها و کارمندان شرکت را در قالب یک نرم افزار گرد هم آورده است. همچنین یکی دیگر از اهداف نرم‌افزار DAMAC Living ارائه خدمات به ساکنین و مستاجرین مجتمع‌های داماک می‌باشد. این نرم‌افزار، خدمات و فرآیندهای بسیاری مانند انجام پرداخت ها، بارگزاری اسناد برای تحویل ملک، رزرو امکانات رفاهی و دریافت تخفیف‌های ویژه را برای مالکین سهولت می‌بخشد.
به گفته جایش ماگانلال (Jayesh Maganlal)، مدیر ارشد بخش فناوری اطلاعات داماک، «نکته مهمی که از این نظرسنجی درمی‌یابیم این است که در آینده نزدیک، تحولاتی عظیم در بازار املاک و مستغلات رخ خواهد داد. این تحولات ممکن است از دیجیتال کردن فرآیند خرید و فروش گرفته تا تغییر گرایش‌ها و نیازهای مردم در زمینه فناوری را شامل شوند. در حالی که این تحولات، ما را از تغییرات آینده‌ی صنعت املاک و مستغلات مطلع می‌سازد، مردم در فرآیند خرید خانه همچنان به حمایت و راهنمایی متخصصین نیازمند هستند. شرکت داماک بر این خواسته‌های مشتریان واقف بوده و بر روی جدیدترین فناوری‌ها سرمایه‌گذاری کرده تا تجربه‌ای مطابق با بالاترین استاندارها در اختیار مشتریان و کارمندان خود قرار دهد».
علاوه بر این، اکثر شرکت‌کنندگان نظرسنجی اتفاق نظر داشتند که استفاده از تورهای مجازی سه بعدی به منظور ارائه ملک به مشتریان احتمالی، ارزشمندترین فناوری برای مشاورین و کارگزاران املاک به حساب می‌آید. به ترتیب میزان اهمیت، خدمات تراکنش‌های آنلاین، فناوری واقعیت افزوده و موتورهای جست و جوی هوشمند، در جایگاه بعدی این بخش از نظرسنجی قرار گرفتند.
در اوایل سال ۲۰۲۰، شرکت داماک با بهره‌گیری از فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از ایده‌ای منحصر به فرد با نام A La Carte Villas رونمایی کرد. این پروژه مشتریان را قادر می‌ساخت تا از طریق یک نرم‌افزار پیشرفته، جنبه‌های مختلف خانه از جمله نوع ویلا، نقشه، منظره، فضای داخلی و وسایل منزل را مطابق باسلیقه شخصی خود طراحی کنند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";