داماک در اخبار داماک در اخبار-خانه / به گفته داماک، شرکت توسعه املاک و مستغلات اماراتی، رکود بازار ملک دبی چراغ سبزی برای خریداران ملک است.

به گفته داماک، شرکت توسعه املاک و مستغلات اماراتی، رکود بازار ملک دبی چراغ سبزی برای خریداران ملک است.

به ادعای یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان املاک اماراتی: با وجود بهبود اوضاع کووید-۱۹ در شهر دبی، پیش‌بینی‌ها از تداوم رکود بازار املاک و مستغلات دبی تا دو سال آینده خبر می‌دهند.

حسین سجوانی، ریاست شرکت املاک و مستغلات داماک گفت: «با این حال، برای بازار املاک دبی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ عرضه بیش از تقاضا پیش‌بینی می‌کنم که این امر، به معنی تعداد بیشتر فروشندگان احتمالی املاک و مستغلات نسبت به خریداران می‌باشد. به ‌احتمال زیاد قیمت‌ها نیز در این سال‌ها کاهش خواهند یافت».

به گزارش گروه مشاورین ValuStrat در ماه ژانویه، املاک مسکونی در دبی نسبت به سال گذشته 12.3 درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

آقای سجوانی به Hadley Gamble خبرنگار CNBC گفت: در شرایط فعلی، بعید است که تعداد پروژه‌های جدید شرکت ما زیاد باشد.

سجوانی افزود: «در آینده، محتاطانه‌ و هشیارانه‌تر عمل خواهیم نمود. بنا نیست پروژه‌های زیادی احداث کنیم و اگر هم پروژه‌هایی در کار باشند، تعداد آن‌ها بسیار کم خواهد بود».

به گزارش گروه مشاورین ValuStrat، حتی قبل از شیوع کووید-19، دبی سال‌ها است که دچار معضل عرضه بیش از تقاضای ملک بوده و قیمت‌ها نسبت به زمان اوج خود در سال 2014 افت 30 درصدی داشته‌اند.

آقای سجوانی گفت: «پیش از همه‌گیری کرونا رشد اقتصادی با کاهشی منطقی همراه بود و کووید-19 اقتصاد را دچار رکود کرد».

کووید-19 که در سال 2020 جهان را به تسخیر خود درآورده و کشور به کشور، ویرانی به بار آورد، بیش از 109 میلیون نفر را آلوده کرد و طبق آمار دانشگاه Johns Hopkins موجب مرگ بیش از 2.4 میلیون نفر شد. شیوع این همه‌گیری اقتصاد جهانی را به نابودی کشاند و معدود صنایعی از شر آن در امان ماندند.

حسین سجوانی عنوان کرد: «با وجود همه‌گیری و اعمال محدودیت‌ها، سال گذشته برای مردم زمان مناسب خرید ملک نبود.»

 وی افزود «در این مدت، تقاضای اندکی برای ملک وجود داشته که بیشتر آن مربوط به ویلاهای لوکس آماده اقامت بوده است».

آقای سجوانی گفت: « اکنون زمان خوبی برای خرید املاک و مستغلات در دبی است» و طبق برآوردهای او در این برهه از زمان هزینه واحدهایی که با واسطه به فروش می‌رسند 10٪ کمتر از واحدهای نوساز خواهد بود.

او پیش‌بینی می‌کند که قیمت‌ها مجدداً به روال سابق برگردند و گفته است بعد از پشت سر گذاشتن بحران همه‌گیری کرونا، شهر دبی با قدرت بیشتری ظاهر خواهد شد.

وی افزود: «من بسیار به آینده شهر دبی در درازمدت خوش‌بین هستم و باور دارم در آینده عرضه کاهش یافته و قیمت ملک مجدداً  افزایش خواهد یافت».

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";