دلایل مشارکت در مسئولیت‌ پذیری اجتماعی (CSR)

املاک داماک، بعنوان یک شرکت پای‎گرفته در امارات متحده عربی، معتقد به ادای دین به کشوری است که چنین نقش مهمی را در جریان موفقیت آن داشته است. داماک و بنیان‌گذار آن، حسین سجوانی، طی سال‌ها در بسیاری از فعالیت‌های خیرخواهانه مشارکت داشته و از ابتکارات و سازمان‌های متعددی مانند "امید سازان عرب 2020" (Arab Hope Makers 2020)، هلال احمر امارات، Dubai Caresو جامعه Dar Al Ber حمایت کرده‌اند. همچنین خیرخواهی در سیستم ارزشی خانواده سجوانی، ریشه پیشینه داشته و به عنوان یک اصل غیر قابل تغییر محسوب می‌گردد. در مجموع، داماک و حسین سجوانی، از دیدگاه عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم برای آینده‌ای بهتر حمایت می‌کنند، آینده‌ای که در آن مردم شادتر هستند و از کیفیت زندگی بهتر لذت می‌برند.

نقاط عطف

شرکت املاک داماک و رئیس آن، حسین سجوانی، با تعدادی از نوآوران و سازمان‌ها برای کاستن از دشواری‌ها و تلاش برای بهبود کیفیت زندگی در جوامع تحت پوشش داماک فعالیت می‌کنند. نقاط عطف قابل ذکر عبارتند از:


"روز زاید" در راستای اقدامات بشر دوستانه

"روز زاید" در راستای اقدامات بشر دوستانه

طی یک گردهمایی به مناسبت روز جهانی انسان دوستی با شعار "خانواده شما، مردم ما"، رئیس هلال احمر آقای خلفان سرحان الرمیثی (Khalfan Sarhan Al-Rumaithi) یک فقره چک از سرتیپ ژنرال جمال سالم العامری(Jamal Salem Al Ameri) ، مدیر اجرایی شرکت ساعد (Saed)، برای کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس جدید کرونا، کووید-19 دریافت کرد. این اقدام، تحت پوشش ماموریتی جهت ثبت طرح ابتکاری حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده، با همراهی هیئت نمایندگان هلال احمر و پلیس ابوظبی پیگیری شد. داماک، بعنوان بخشی از فعالیت‌های اجتماعی خود از این ابتکارات حمایت کرد.


مرکز Al Hadaf، برای اقشار خاص

مرکز Al Hadaf، برای اقشار خاص

در ماه مبارک رمضان، بنیاد داماک - حسین سجوانی، از حامیان اصلی مرکز ،Al Hadaf همراه همیشگی اقشار خاص جامعه، بوده است. با شروع آموزش مجازی به دستور وزارت آموزش و پرورش، این مرکز به منظور ادامه تحصیل کودکان و آموزش از راه دور، برای آنها وسایل الکترونیکی مربوطه را تهیه خواهد کرد.


"روز زاید" در راستای اقدامات بشردوستانه

"روز زاید" در راستای اقدامات بشردوستانه

بنیاد داماک - حسین سجوانی، به مناسبت "روز زاید" با اهداف انسان‌دوستانه از مرکز بازپروری Al Tariq و مرکز اوتیسم به منظور کمک و تهیه خدمات بهداشتی، بازپروری و حمایت آموزشی برای گروه‌های مختلف اقشار خاص جامعه حمایت کرده است.


ابتکار 10 میلیون وعده غذایی

ابتکار 10 میلیون وعده غذایی

بنیاد داماک - حسین سجوانی، از کمک مالی یک میلیون درهمی برای تامین 125 هزار وعده غذایی برای جوامع متاثر از ویروس کرونا (کووید-19) در امارات متحده عربی، به عنوان بخشی از بزرگترین انگیزه توزیع مواد غذایی در کشور خبر داد.


امیدسازان عرب 2020

امیدسازان عرب 2020

بنیاد داماک - حسین سجوانی رسماً وعده پرداخت 3 میلیون درهم به طرح ابتکاری امیدسازان عرب 2020 را داده است، ماحصل این همکاری، ساخت مرکز بین‌المللی قلب Magdi Yacoub در مصر به عنوان ابتکار اصلی بشردوستانه سال بوده که کمک شایانی به درمان رایگان هزاران کودک و بزرگسال عرب که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، نموده است.


یک میلیون کد نویس عرب تبار

یک میلیون کد نویس عرب تبار

طرح "یک میلیون کد نویس عرب"، با هدف توانمند سازی یک میلیون دانشجوی عرب به زبان کد ‌نویسی توسط شیخ محمد ابن راشد آل‌مکتوم، نایب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی راه‌اندازی شد.


سازمان بشردوستانه Dubai Cares

سازمان بشردوستانه Dubai Cares

اهدای 10 دستگاه آپارتمان به ارزش 10 میلیون درهم برای عرضه در حراج به منظور حمایت از اقدامات Dubai Cares.


هلال احمر امارات

هلال احمر امارات

کمک مالی یک میلیون درهمی به کمپین اماراتی Suqia (با هدف آبرسانی)، بعنوان بخشی از برنامه‌های خیریه در ماه مبارک رمضان به منظور دستیابی 5 میلیون نفر به آب تازه در سرتاسر دنیا.


مرکز اوتیسم دبی

مرکز اوتیسم دبی

کمک مالی یک میلیون درهمی به منظور حمایت در ساخت یک مرکز درمانی با امکانات پیشرفته مراقبتی جدید برای کودکان اوتیسم.


هلال احمر امارات

هلال احمر امارات

کمک مالی یک میلیون درهمی به کمپین "حمایت از یمن " که توسط امیر امارات متحده عربی عالیجناب شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم و ولیعهد ابوظبی و معاون عالی فرماندهی نیروهای مسلح امارات متحده عربی، عالیجناب شیخ محمد بن زاید آل نهیان راه‌اندازی شده است.


هلال احمر امارات

هلال احمر امارات

کمک مالی یک میلیون درهمی به کمپین Tarahamu (همدردی امارات متحده عربی) برای حمایت از هزاران نفر در اردن و لبنان که توسط کولاک‌های زمستانی گرفتار شده‌اند.


جامعه Dar Al Ber

جامعه Dar Al Ber

کمک مالی 100.000 درهمی برای حمایت از مراسم سالیانه رمضان برای یتیمان و کودکان نیازمند .

بنیاد حسین سجوانی- داماک

بنیاد حسین سجوانی- داماک
بنیاد حسین سجوانی- داماک یک اقدام خیرخواهانه مشترک بین گروه داماک و بنیان‌گذار آن حسین سجوانی است. این بنیاد بر یادگیری و فرصت‌های کسب مهارت برای تسهیل مشارکت اقتصادی و اجتماعی سودمند متمرکز است. ابتکارات این بنیاد، موجب تقویت جوامع در جهان عرب به سمت آینده‌ای پایدار می‌شود.

ماموریت ما

بنیاد حسین سجوانی - داماک، ابزار یادگیری و توسعه مهارت‌ها را در ایجاد مشارکت اقتصادی – اجتماعی و بهبود معیشت فراهم می‌آورد.

هدف ما

بنیاد حسین سجوانی – داماک، پیشرفت در آموزش و یادگیری را بعنوان هدف اصلی خود قرار داده است. این بنیاد شکاف یادگیری و مهارت‌های حرفه‌ای محقق نشده را در جوامع ارزیابی می‌نماید. سپس، با ارائه نوآوری‌هائی که موجب بهبود وضعیت اقتصادی رواج اشتغال ایجاد شکوفائی این خلاءها را پر کند. این بنیاد حامی اصلی طرح نوآورانه بنیاد آینده دبی( Dubai Future )"یک میلیون کد نویس عرب" است که یک برنامه آموزشی یکپارچه با هدف توانمند سازی یک میلیون عرب با مهارت کد نویسی است.


بنیاد حسین سجوانی - داماک به شبکه‌ای از سازمان‌های مردمی، سازمان‌های غیردولتی و ارگان‌های دولتی در سراسر جهان عرب برای تسهیل دسترسی به رایانه و اینترنت برای دانشجویان علاقه‌مند می‌پیوندد.


ابتکار یک میلیون کد نویس عرب بیش از یک میلیون درخواست دریافت کرده است که 311 دانشجوی برتر برای ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی درجه نانو در موسسه UDACIT (Universal Data Access) انتخاب شده‌اند.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح یک میلیون کد نویس عرب یا خواندن نظرات آقای حسین سجوانی درباره اهمیت کد نویسی برای مشاغل آینده روی لینک‌های مربوطه کلیک کنید.

//document.cookie = "cpop=0";