مقالات / پروژه مجمع الجزایر جهان در دبی

پروژه مجمع الجزایر جهان در دبی

هوش سرشار و نبوغ حاکمان دبی، در ایجاد جاذبه های گردشگری بدیع بر هیچ کس پوشیده نیست. تمامی برنامه هایی که خبر از ساخت آن ها داده شده به بهترین نحو ممکن به سرانجام رسیده و مایه تعجب و شگفتی همگان بوده است. برنامه هایی همچون: ساخت ماشین پرنده بی سرنشین، برج چرخان، هتل زیردریایی و حتی ساخت خانه در مریخ که هنوز تکمیل نشده است. همه ی این مواردی که ذکر کردیم، ملزم به داشتن هوش و ذکاوت و همچنین زیرساخت های قوی اقتصادی می باشد که دبی، به تمامی موارد دسترسی دارد. در این مقاله به معرفی یکی از جذاب ترین پروژه های در حال ساخت دبی می پردازیم.

داماک، ابر سازنده جهان، پروژه مجمع الجزایر جهان را به شما معرفی می کند.پس با ما همراه باشید.

مجمع الجزایر جهان در دبی

این پروژه به مجموعه ای از جزایر مصنوعی گفته می شود که با استفاده از ماسه های خلیج فارس در دست احداث است.این بخش از 300 جزیره مصنوعی تشکیل شده و در بخش تقریبا کم عمق(4کیلومتری ساحل)واقع شده است. نمای این مجمع الجزایر از بالا به شکل نقشه جهان می باشد.البته لازم به ذکر است که ساخت این پروژه در سال 2008 به خاطر بحران مالی جهانی به تعویق افتاد و به طور کلی در طول سال های تاسیس در برخی مواقع با شکست همراه بوده است.

ساخت جزیره

ایده اولیه برای ساخت این جزایر، توسط شیخ محمد ابن رشید آل مکتوم، حاکم دبی مطرح گردید که در سال 2003، ساخت آن ها آغاز شد.هزینه ی اولیه برای ساخت این جزایر حدودا 14میلیار دلار بود؛ از آن جایی که برای ایجاد هر کشور به حجم زیاد ماسه احتیاج داشتند، هزینه مالی و طبیعی زیادی را متحمل شدند. اندازه هر جزیره از ۲۳٬۰۰۰ متر مربع تا ۸۴٬۰۰۰ متر مربع متفاوت است و ارتفاع آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر از سطح دریا است.

جزایری که تا کنون ساخته شده اند

جزیره لبنان، جزیره پیت، شش جزیره ای که “قلب اروپا” را تشکیل می دهند، افتتاح شده اند وجزایر متعلق به قاره آفریقا، آسیا، استرالیا و آمریکای جنوبی کاملا خالی از سکنه و به شکل تپه های شنی در میان آبهای خلیج فارس آرمیده اند.مسافت بین این جزیره ها توسط هلیکوپتر طی می شود.

عدم موفقیت پروژه در حال حاضر

این مجمع الجزایر به علت تغییرات آب و هوایی و مواردی از این قبیل، آن طور که باید، پیش نرفت و شکل ظاهری بسیاری از قاره ها و کشورها دگرگون شد؛ به طوری که اکنون از ارتفاع قابل تشخیص نمی باشد.

اگر چه آن طوری که انتظار می رفت، ساخت این جزایر تکمیل نشد، اما با توجه به پیشینه ای که از همت و ذکاوت حاکم دبی، سراغ داریم، امید است که در سال های آتی این پروژه به بهترین شکل ممکن تکمیل شود.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

مزرعه عمودی دبی

مساجد مهم دبی

مزایای زندگی در دبی

مطالب مشابه