مقالات / پروژه مجمع الجزایر جهان در دبی

پروژه مجمع الجزایر جهان در دبی

هوش سرشار و نبوغ حاکمان دبی، در ایجاد جاذبه های گردشگری برهیچ کس پوشیده نیست. تمامی ایده های که در برنامه هایی کاری خود داشتن را به بهترین نحو ممکن به سرانجام رسانده اند، و مایه تعجب و شگفتی همگان بوده است. برنامه هایی همچون: ساخت ماشین پرنده بی سرنشین، برج چرخان، هتل زیردریایی و حتی ساخت خانه در مریخ که هنوز تکمیل نشده است. همه ی این مواردی که ذکر کردیم، ملزم به داشتن هوش و ذکاوت و همچنین زیرساخت های قوی اقتصادی می باشد که دبی، به تمامی موارد دسترسی دارد. در این مقاله به معرفی یکی از جذاب ترین پروژه های در حال ساخت دبی می پردازیم.

داماک، ابر سازنده املاک جهان، پروژه مجمع الجزایر جهان را به شما معرفی می کند.پس با ما همراه باشید.

مجمع الجزایر جهان در دبی

این پروژه به مجموعه ای از جزایر مصنوعی گفته می شود که با استفاده از ماسه های خلیج فارس در دست احداث است.این بخش از 300 جزیره مصنوعی تشکیل شده و در بخش تقریبا کم عمق( 4کیلومتری ساحل ) واقع شده است. نمای این مجمع الجزایر از بالا به شکل نقشه جهان می باشد.

ساخت جزیره

ایده اولیه برای ساخت این جزایر، توسط شیخ محمد ابن رشید آل مکتوم، حاکم دبی مطرح گردید که در سال 2003، ساخت آن ها آغاز شد.هزینه ی اولیه برای ساخت این جزایر حدودا 14میلیار دلار بود؛ از آن جایی که برای ایجاد هر کشور به حجم زیاد ماسه احتیاج داشتند، هزینه مالی و طبیعی زیادی را متحمل شدند. اندازه هر جزیره از ۲۳٬۰۰۰ متر مربع تا ۸۴٬۰۰۰ متر مربع متفاوت است و ارتفاع آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر از سطح دریا است.

جزایری که تا کنون ساخته شده اند

جزیره لبنان، جزیره پیت، شش جزیره ای که “قلب اروپا” را تشکیل می دهند، افتتاح شده اند وجزایر متعلق به قاره آفریقا، آسیا، استرالیا و آمریکای جنوبی کاملا خالی از سکنه و به شکل تپه های شنی در میان آبهای خلیج فارس آرمیده اند. مسافت بین این جزیره ها توسط هلیکوپتر طی می شود.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

مزرعه عمودی دبی

مساجد مهم دبی

مزایای زندگی در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه