مقالات / شرایط کار پزشکان ایرانی در دبی

شرایط کار پزشکان ایرانی در دبی

افراد زیادی هستند که به دبی مهاجرت می کنند تا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوند. اما به نظر شما برای شروع می بایست از کجا شروع کرد؟

به آ دسته افرادی که در رشته هایی مثل پزشکی، پرستاری و…تحصیل کرده اید و قصد دارند برای کار به شهر دبی مهاجرت کنید، توصیه می کنیم که این مقاله را با دقت زیاد مطالعه کنید.

در این مقاله راهنمائی های لازم در زمینه شرایط کار پزشکان ایرانی در دبی را برای شما آورده ایم پس تا پایان با ما همراه باشید.

دبی یک شهر جهانی است که می توان گفت ساکنان آن تقریبا از هر جای دنیا به این کشور مهاجرت کرده اند و این کشور از لحاظ اقتصادی رشد چشم گیری داشته است.

اغلب افرادی که به شهر ىبي  مهاجرت می کنند داوطلب کار در این شهرهستند و به طورکلی شرایط کار درشهردبی برای افراد تحصیلی کرده در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری بسیار مناسب می باشد و پیشنهاد می شود.

اما قبل از مهاجرت بهتر است ابتدا نکات مهم در مورد کار را بدانید.

شرایط زندگی مهاجران در دبی چگونه است؟

حدود ۸۰ درصد از جمعیت دبی افرادی هستند که متولد این شهر نیستند. اکثر افرادی که در این شهرزندگی می کنند اصالتا یا اهل آمریکا هستند و یا اهل کشورهای اروپایی.

به طور کلی شهر دبی از عقاید و فرهنگ کشورهای دیگر استقبال چشم گیری می کند.

صلاحیت های لازم و مهم برای کارپزشکان ایرانی در دبی:

برای اینکه صلاحیت کار در حرفه ی پزشکی در کشور دبی را پیدا کنید، باید مدارک  مرتبط با تخصصتان را از کشور خودتان به اداره بهداشت دبی ارسال کنید تا مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرد.

نحوه در خواست صدور ویزا برای ملیت های مختلف متفاوت می باشد. بنابراین در این زمینه لازم است که اطلاعاتتان به روز باشد.

برای ملیت های آمریکایی و اروپایی، روند اقامت بسیار ساده است اما برای دیگر اتباع خارجی، این فرایند ممکن است طولانی تر باشد ولی ارزش دارد که این تجربه کاری را کسب کنید.

آشنایی اندکی با سیستم مراقب از سلامتی در دبی :

شهر دبی دارای زیرساخت های بهداشتی بسیار پیشرفته ای است. امکانات پزشکی دراین شهر بسیار مدرن و به روز و در دسترس عموم شهروندان قرار گرفته است.

پیدا کردن یک شغل پزشکی در دبی :

مهاجرت کنندگان می بایست قبل از ورود  به امارات متحده عربی از محل اقامت خود، شرایط مالی که  مربوط به یک اقامت راحت در این کشور می شود، اطمینان حاصل کنند. اگر قبل از اینکه کشور خود را ترک کنید، برای پیدا کردن یک کار مناسب نیز اقدام نمائید کار بسیار شایسته ای انجام داده اید. وب سایت مراقبت بهداشتی دبی  یک منبع دولتی است که می توانید برای جستجوی شغل های پزشکی در دبی به آن مراجعه کنید. مراجعه به فهرست مشاغل قابل اعتماد یکی دیگر از روش های معمول برای پیدا کردن شغل در دبی است.

میزان حقوق و درآمد یک پزشک مهاجر به دبی:

حقوق کارکنان بخش پزشکی و بهداشتی بسته به نوع شغل، مدارک تحصیلی و اینکه بیمارستانی که در آن کار می کنند دارد. جالب است بدانید مشاغل در بخش مراقبت های بهداشتی غالبا شامل کمک هزینه اقامت نیز هستند. یک پزشک عمومی در دبی سالانه درآمدی حدود ۲۴۳۸۰۵ درهم را دارد، در حالی که یک پرستار در دبی می تواند سالانه حقوق حدود ۸۷،۷۶۴ درهم داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی در ارتباط باشید .

www.damacgorup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه