مقالات / کار در دبی

کار در دبی

جالب است بدانید شرایط کار در دبی علاوه بر ایده آل های اقامت در دبی مطابق با استاندارد های روز دنیا است، حال اگر مشتاق زندگی در دبی هستید بهتر است با مزایای کار و زندگی در دبی آشنا شوید. از اصلی‌ترین مزایای کار و زندگی در دبی می توان به: مالیات آزاد ، استانداردهای بالای زندگی ، شرایط عالی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار، ثبات شرایط اقتصادی و سیاسی اشاره کرد.
پیش از هرچیز برای شروع کسب و کار یا مهاجرت به دبی باید برای اخذ اقامت دبی اقدام کرد. اخذ اقامت دبی نسبتا آسان است و در صورتی که مراحل مربوطه به درستی و در موعد مقرر پیگیری شود می‌توانید در مدت زمان کوتاهی اقامت دبی را کسب کنید و به راحتی وارد مرحله مهاجرت به دبی شوید. اقامت دبی برخلاف ویزای توریستی به مدت 5 سال معتبر است و پس از اتمام اعتبار آن ، به تعداد دفعات نامحدودی قابل تمدید می باشد. با اخذ اقامت دبی، تا مادامی که واجد شرایط اقامت در دبی هستید، می توانید در این شهر به همراه همسر و فرزندان زیر 18 ساله خود که قبلا برای آنها نیز ویزای اقامت دریافت کرده اید، زندگی کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار در دبی نیز باید خاطر نشان کرد، بدلیل توسعه صنعت ساخت و ساز و جهانگردی در دبی تقاضای نیروی کار، چه متخصص و چه نیروی کار ساده ، بالا است. همانطور که قابل حدس است یکی از پر تقاضا ترین زمینه های کاری در دبی صنعت ساخت و ساز است ، چرا که ساخت انبوه پروژه‌های لوکس دبی یکی پس از دیگری شروع و تمام می شوند، به‌عبارتی می توان گفت هنوز یکی از این پروژه‌ها تمام نشده پروژه‌ بعدی آغاز می‌شود. همه‌ی این پروژه‌ها به حجم عظیمی از نیروی کار انسانی وابسته ‌اند و به همین دلیل است که مهاجران یا به‌عبارتی دیگر ، نیروی کار خارجی ، در برنامه‌ریزی بلندمدت و سیاست‌گذاری داخلی دبی نقش تعیین کننده‌ای دارند.

با توجه به اینکه شهر دبی از تامین کنندگان نفت خام می‌باشد ، بهای نفت خام دبی ، به عنوان معیار یا مبدأ قیمت نفت خلیج فارس ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل استفاده از آن هم، در دسترس بودن این محصول برای خرید فوری، نسبت به انواع دیگر نفت‌های استخراج شده در خلیج فارس می‌باشد. با این حساب می توان گفت مشاغل این دسته نیز از زمینه های پرتقاضای کار در دبی می باشند.

برای کار و زندگی در شهر دبی پیش از هر چیز باید به نوع نیروی کار مورد نیاز این شهر توجه داشت. ممکن است که فرد تخصصی داشته باشد که عملاً در این شهر مورد نیاز نباشد. پس صرفاً به ‌واسطه‌ی تخصص خاصی که در کار خود دارید نمی‌توانید راهی دبی شوید و ابتدا باید نیازهای شهر هدف را مد نظر قرار دهید. برای این کار شاید بهترین گزینه شرکت‌های استخدامی دبی باشند که فرد می‌تواند با ارسال رزومه کار و فعالیت‌های متناسب، تخصص خود را معرفی کند. توجه داشته باشید فرد باید بعد از اطمینان حاصل کردن از صحت و اصالت شرکت مربوطه در مصاحبه‌ها شرکت کند و آزمایش‌های پزشکی لازم را انجام دهد.

شرایط کار در دبی

ساعات کاری دبی روزانه حدوداً ۹ ساعت (هفته‌ای ۴۷ ساعت) است و برای این میزان ساعت کاری و بسته به نوع حرفه بطور متوسط از 1.000 تا 90.000 درهم حقوق ماهیانه پرداخت می‌شود. در دبی میزان مرخصی مانند ایران ۳۰ روز در سال است و از این ۳۰ روز تنها ۲۲ روز مرخصی با حقوق است. لازم است ۱۵ روز مرخصی استعلاجی را هم به این مرخصی‌ها اضافه کنید.

اما بی‌شک خبر خوش برای اتباع خارجی امارات معافیت مالیاتی است، چرا که افرادی که اقامت دبی را دریافت کرده اند می‌توانند حقوق خود را کامل دریافت کنند و نگران پرداخت مالیات نباشند. از همین رو دبی گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند، همچنین پیشرفت اقتصادی و روز افزون این شهر باعث شده است هرساله افراد زیادی جهت سرمایه گذاری در دبی بخصوص در بخش خرید ملک و مستغلات و یا ثبت شرکت، به دبی مهاجرت کنند.

اگر خواهان سرمایه گذاری امن و سریع در دبی هستید، داماک گروپ بهترین و قابل اعتمادترین راهنما و همراه شما در این امر است. شما می توانید علاوه بر خرید ملک در دبی با ثبت شرکت در دبی نیز به این شهر مهاجرت کنید و از زندگی نهایت لذت را ببرید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه