مقالات / چرا در سفر به امارات باید از ابوظبی هم دیدن کرد ؟

چرا در سفر به امارات باید از ابوظبی هم دیدن کرد ؟

اگرچه در سال های اخیر دبی بیشتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته تا جایی که به آن لقب عروس خاورمیانه داده اند، با این حال اگر به امارات سفر کردید حتما سری به شهر زیبای ابوظبی بزنید و از مکان تفریحی مختلف آن لذت ببرید.داماک برترین و معتبرترین سایت املاک دبی  در این مقاله به معرفی جاذبه های گردشگری مختلف شهر ابوظبی ، پایتخت امارات می پردازد.

جاذبه هابی مختلف این شهر از حیث فرهنگی، اجتماعی و تاریخ بسیار قابل تامل می باشند.در ادامه این مکان ها را نام می بریم.

کویر و تورهای کویر گردی

ابوظبی هم چون سایر شهر های امارات ، آب و هوایی بسیار گرم و خشک دارد. بدیهی است که در این شرایط کویرگردی یکی از تفریحات رایج گردشگران باشد . البته امکانات گسترده ای مانند سافاری ، موتور سواری ، شن سواری و… در کویر انجام می شود که بر جذابیت آن می افزاید . حتی اگر تمایل به انجام این چنین فعالیت ها در کویر ندارید ، می توانید در شب از تماشای آسمان کویر لذت ببرید و یا به عکاسی بپردازید.

مسجد شیخ زاید

اگر می خواهید ازمحیطی آرامش بخش که جنبه تاریخی و فرهنگی دارد  دیدن کنید ، مسجد شیخ زاید بهترین گزینه است . اسم کامل این مسجد ، مسجد الشیخ زاید بن سلطان آل نهیان ، می باشد. شیخ زاید بنیان گذار کشور امارات بود و از طریق برقراری صلح با دبی امارات را تاسیس کرد. مسجد شیخ زاید در منطقه‌ ای عظیم در میان دو پل مصفح و مقطع در مدخل جزیره شهر ابوظبی واقع شده است این مسجد باشکوه با ابعاد 420 متر در 290 متر، بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی بزرگ ترین مسجد است. با این حال این مسجد تازه ساخت است ودستور ساخت آن، توسط حاکم وقت ابوظبی، برای یادبود شیخ زاید صادر شده است.

شهربازی دنیای فراری

شهربازی دنیای فراری یکی از مدرن ترین و پرسرعت ترین شهربازی های جهان می باشد که معماری منحصر به فردی دارد . معماری  خارق العاده این شهربازی سرپوشیده مورد تحسین همگان قرار گرفته است. دنیای فراری در جزیره یاس قرار دارد و در این مکان بازی های متنوع و پرسرعتی وجود دارند که می تواند آرزوی نهایت سرعت شما را برآورده کند ، در این سرزمین می توانید تفریحات خاص ، سواری های متفاوتی را تجربه کنید و با یک دنیای جدید روبرو شوید.

سواحل رویایی

ابوظبی در مجاورت دریا قرار دارد و سواحل سعدیات و کورنیش از جمله سواحل زیبا و دیدنی برای سپری کردن اوقات فراغت می باشند. در این ساحل ها رستوران های مختلف برای صرف غذا و امکانات ورزشی مختلف وجود دارد . همچنین شنا در کنار دلفین ها و لاکپشت ها از دیگر جذابیت های این مکان به شمار می آید.

موزه لوور ابوظبی

ساختمان لوور ابوظبی را ژان نوول، معمار برجسته فرانسوی، با الهام از معماری عربی در سال ۲۰۰۸ در سبک عربی طراحی کرده‌است.این موزه نمای بسیار جذابی دارد و با توافق فرانسه نام گذاری آن انجام شده است .این موزه  بیشتر توجه‌اش معطوف  به تاریخ تمدن کشورها و ادیان جهان خواهد بود و جنبه مذهبی فرهنگی دارد.

مجموعه برج های اتحاد

 این مجموعه شامل 5 برج است که بلندترین آن‌ها 308 متر ارتفاع دارد. این برج 74 طبقه دارد و چشم اندازی از کل شهر را به شما نمایان می کند. این برج ها با معماری های شگفت انگیز خود یکی از جاذبه های گردشگری ابوظبی به شمار می آیند.

مطالب مشابه:

برج های شگفت انگیز دبی

موزه آینده دبی

معماری های شگفت انگیز امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه