مقالات / دبی چرا سریع رشد کرد؟

دبی چرا سریع رشد کرد؟

دبی شهری نو ظهور که به سرعت رشد کرد ، و هزاران شرکت را در خود جای داده و اقتصادش سالانه همانند مگنت سرمایه های اطراف را به خود جذب میکند

دبی بزرگترین شهرکشور امارات متحده عربی است. جایگاه آن در خلیج فارس به پیشرفت آن به عنوان یک مرکز نوآوری ، تجاری و گردشگری دبی  استعانت کرده است. مهاجران از سرتاسرجهان جمعیت دبی رارو به افزایش می برند. فقط بخشی از دبی ساکنان بومی هستند.

دسترسی آسان و زیرساخت های پیشرفته این شهر مدرن و لوکس را به مکانی محبوب برای مسافران تجاری و گردشگران تور دبی تبدیل کرده است. بخشهای اصلی صنعت دبی شامل تجارت ، املاک و مستغلات ، ساخت و ساز ، مهمان نوازی و جهانگردی است.

فرودگاه دبی:

فرودگاه بین المللی دبی سومین فرودگاه پرتردد در جهان از نظر جابجایی مسافر است. مسافت آن تا مرکز شهر 5 کیلومتر (تقریبا 3 مایل) است.

حمل ونقل:

تاکسی ها از هر ترمینال حرکت می کنند و 24 ساعته در دسترس هستند. این سریعترین گزینه شما برای رسیدن به مرکز شهر است – حدود 15 دقیقه مسافت است.خط قرمز در مترو دبی از فرودگاه به مرکز شهر می رود. قطارها روزانه با شروع صبح جمعه بعدی حرکت می کنند. کارت Nol اعتباری متناسب با نیازهای حمل و نقل خود دریافت کنید.برنامه تلفن همراه مانند اسنپ خودمان با نام های Careem و Uber گزینه های پیشواز از سواری را ارائه می دهند. برنامه ها را قبل از بازدید ازتور ارزان دبی بارگیری کنید.

محل اقامت:

هتل واقع در گلف دبی کریک در منطقه ای است که خانه های تاریخی با نگارخانه های هنری و مغازه ها همزیستی می کنند. پارک هایت دبی رستوران های برنده جایزه و آبگرم نیزارائه می دهد.منظره پانوراما و موقعیت در مرکزشهر به جذابیت Voco Dubaiافزوده است . امکانات این هتل شامل وای فای پرسرعت، استخرهای روباز و سرپوشیده ، آبگرم ، سالن بدن سازی و مرکز تجاری است.این هتل پنج ستاره در تفرجگاه ساحلی در فاصله پیاده روی از Gold Souk و نزدیک بسیاری از جاذبه های دیگر قرار دارد. از رستوران Al Dawaar است.

برج خلیفه:

 برج خلیفه بلندترین ساختمان جهان – بر فراز شهر دبی است . ارتفاع آن 868 متر (2717 فوت) است. رصد در 124 هفتم و بالاتر عرضه نظرگاه های پانوراما از شهر و چشمه دبی را در زیر نشان می دهد. بلیط ها از 1414 AED آغاز می شوند.

این بلندترین برج در جهان است ، دارای طویل ترین سفر آسانسور عمودی و 828 متر طول ، 24.348 پنجره دارد فقط درحدود نیمی از مسیر صعود بسیار چشمنوازاست و عرشه های رصد آسمان ، طبقات 124 و 148 منظره ها و تلسکوپ هایی را ایجاد می کنند که باعث حرکت می شوند ، بنابراین می توانید بزرگنمایی کنید.تقریبا 20 طبقه از هتل آرمانی در پایین قرار دارد که دارای رستوران های شیک  و باکلاس است.

دبی مال کارآزمای متوسط ​​خرید شما نیست. بلکه بیش از 1200 فروشگاه و بیش از 200 فروشنده مواد غذایی و آشامیدنی وجود دارد ، همچنین این مرکز خرید آکواریوم دبی ، یک زمین یخ بزرگ المپیکی و یک سالن سینما را در خود جای داده است.

راهنمای سریع به منطقه تاریخی الفهیدی:

از این جمله استفاده کنید. ال فهیدی ، که قبلاً با نام Bastikiya شناخته می شد ، یکی از قدیمی ترین مکان های میراث شهر (و پیشنهاد میراث جهانی یونسکو) است. در سال 1800 ، در سایه قلعه آل فهیدی ، در حال حاضرمحل موزه دبی ، یک مرکز تجاری برای بازرگانان پارچه و مروارید بوده است. محدوده ای که در حال حاضروجود دارد با مصالح سنتی تاسیس شده و به روشی که در هنگام شروع ساخته شده ، با معابر باریکی که در بین ساختمانهای کم ارتفاع قرار دارند ، طراحی شده است.

فروشگاه های پارچه زیادی را در نزدیکی Textile Souk خواهید یافت. اکنون در الفهیدی ، همه چیز در مورد هنر و فرهنگ است. نگارخانه ها و نمایشگاه های هنری وجود دارد به نگارخانه ها XVA و مجلس) و موسساتی همانند مرکز تفاهم فرهنگی شیخ محمد ، که به طورمداوم و منظم در رابطه با سنت ها و میراث امارات متحده عربی ، صبحانه های اماراتی و جلسات داستان سرایی صحبت می کند. تورهای 90 دقیقه ای منطقه و همچنین تورهای مسجد جمیرا را برگزار می کند نگاه کنید

از چایخانه عربستان، که در گذشته  به آن کافه هنری باستا می گفتند، بازدید کنید. این یک ساختمان زیبا و مدرن با حیاطی کاملاً معین و مناسب است که مکان مناسبی برای قرار دادن یک ساعته پاها درون آب آهک و نعناع سرد و یک تکه کیک خرما است .

پیشنهاد میکنم حتما موزه دبی را بررسی کنید. این ساختاریک جاذبه منحصر به فرد است .نمایشگاه ها در داخل دیوارهای قلعه بازسازی شده ال فهیدی واقع شده اند. این بنا در اواخردهه 1700 ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین بناها در شهر است. تصاویر قدیمی دبی و همچنین قایق های ماهیگیری سنتی ، مخازن آب ، سلاح های قدیمی و صحنه هایی که شیوه های زندگی سنتی در امارات متحده عربی را طی صدها سال به رخ می کشد ، بررسی کنید.

یکی از بهترین مکانهای شهر برای اطلاع از میراث ، سنت ها ، زبان و تکامل امارات متحده عربی ، SMCCU دارای تقویمی است که با گفتگوها ، صبحانه ها ، دروس عربی و کارگاه های آموزشی پر شده است. یکی از مکان هایی که حداقل یک بار ارزش بازدید را در تور دبی دارد.

مطالب مشابه