مقالات / نخستین زن فضانورد امارات کیست؟

نخستین زن فضانورد امارات کیست؟

امارات کشوری است که در چند دهه اخیر، دست خوش پیشرفت های زیادی شده است، پیشرفت هایی که در طول این سال ها، منجر به ارتقای زیرساخت های اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و … امارات شده است.همانطور که می دانید این کشور به مسائل آموزشی اهمیت زیادی می دهد و در این راستا دانشگاه های معتبر زیادی را تاسیس کرده که همه ساله مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد.شاید در نگاه اول فکر کنید امارات همچون سایر کشور های عربی حقوق زنان را نادیده می گیرد و در راستای برابری و اهداف زنان کاری نمی کند ؛در حالی که کاملا در اشتباه هستید.

داماک، ابر سازنده املاک جهان، در این مقاله به معرفی اولین زن فضانورد اماراتی می پردازد.پس با ما همراه باشید.

معرفی نخستین فضانورد زن امارات

نام این خانم، “نورا المطروشی” می باشد که از بین 4000 داوطلب در امارات انتخاب شده است و قرار است درمرکز فضایی جانسون ناسا، واقع در هوستون در ایالت تگزاس آمریکا، آموزش ببیند. در حدود 1 ماه پیش( آوریل 2021) شیخ محمد راشد آل مکتوم ،این خبر را اعلام کرد که مایه شگفتی همگان بود.

نورا المطروشی، متولد 1993 در امارات می باشد. نورا، تحصیلات خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه امارات به اتمام رساند و سپس تحت عنوان مهندس در شرکت نفت مشغول به کار شد. نورا المطروشی، باور دارد که در زندگی باید کاری را انجام داد که واقعا به آن علاقه داریم و خودش بیان کرده که از کودکی به رصد کرن ستارگان و فضانوردی علاقه داشته است.وی در ادامه از حاکم و تیم برنامه فضانوردی امارات،بابت قرار دادن این فرصت بزرگ در اختیارش ،تشکر کرد.

نورا المطروشی باور دارد که روزی در تاریخ امارات ،سرنوست ساز خواهد شد.

دومین فضانورد اماراتی

محمد المولا، فرد دیگری است که از بین 4000 کاندید ،همراه با نورا المطروشی ، برای آموزش در ناسا و رفتن به فضا انتخاب شده است. وی متولد سال 1988 می باشد و به عنوان خلبان برای پلیس دبی کار می کند. المولا ریاست بخش آموزش پلیس دبی را نیز ،برعهده دارد.

در نهایت لازم است بگوییم امارات علاوه بر اعزام فضانوردانش ، موفقیت های دیگری نیز داشته است ؛ برای مثال: ماه فوریه گذشته این کشور کاوشگر فضایی خود موسوم به «امل» را در مدار کره مریخ قرار داد.همچنین در حدود 3 سال پیش ،حاکم دبی در جلسه ای از برنامه ی ساخت خانه در مریخ خبر داد و گفت که تا 100 سال آینده این پروژه را عملی می کند. اگر چه کمی دور از واقعیت به نظر می رسد ،با این حال، همه ما می دانیم که امارات به وعده های خود جامه عمل پوشانده است.

سخن نهایی

داماک معتبر ترین، بزرگ ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

ساخت خانه در مریخ توسط امارات

ساخت خانه با پرینتر 3بعدی در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه