مقالات / کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت کدام است؟

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت کدام است؟

انگیزه‌های زیادی برای مهاجرت وجود دارد، که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پیشرفت تحصیلی، و رشد شغلی اشاره کرد.

یکی ازسوال های مهم افراد متقاضی قبل از مهاجرت  شرایط زندگی، هزینه‌ها، شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور مقصد به چه صورت می‌باشد.

بنابراین به دلیل شرایط اقتصادی حال حاضر جهان، افراد با توجه به سرمایه خود به دنبال کشورهایی با هزینه‌های زندگی پائین تر می‌باشند.

در ادامه این مقاله قصد داریم، به بررسی این سؤال که کم‌هزینه‌ترین کشورها برای مهاجرت کدام است بپردازیم.

هند

هزینه زندگی کردن در کشور هند نسبت به بقیه کشورها پایین است، به طوری که می توان با درآمد ماهانه 500 دلار به راحتی در این کشور زندگی کرد. هزینه های مرتبط با حمل و نقل و خدمات درمانی و خوراک و پوشاک در هند بسیار مناسب است.

البته باید به این نکته تو جه کرد، که هند جمعیت بالای دارد، و امکان دارد پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب کمی زمان بر باشد.

مکزیک

متقاضیانی که قصد دارند به کشور مکزیک مهاجرت کنند. هزینه زندگی در این کشور 700 دلار است و متقاضیان می توانند پس از پیدا کردن شغل مورد نظرشان به راحتی هزینه های همانند مسکن، حمل و نقل، خوراک، را پوشش دهند.

(نکته)

البته کشور مکزیک از نظر اقتصاد یکی از کشورهای معادل از نظر نوسانات اقتصادی است و همه مردم یک زندگی حد وسط با درآمد خوبی دارند. با داشتن یک شغل معمولی می توان در این کشور زندگی کرد.

آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل به حساب می آید. دانشگاه های کشور آلمان بسیار معتبر هستند و درس هایی که در دانشگاه های آلمان تدریس می شود زبان های آلمانی و انگلیسی است.

نکته بسیار مهم این است دانشجویانی که به زبان آلمانی مسلط باشند، امتیازی بیشتری برای تحصیل رایگان در کشور آلمان دارند.

هزینه تحصیل در کشور آلمان حدود 700 یورو است.

لهستان

کشور لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل است. نکته مهم  این است اگر بر زبان لهستانی مسلط باشید، می توانید تحصیل رایگان داشته باشید اما کسانی که مایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستند، باید هزینه ماهانه حدود 200 یورو پرداخت کنند. هزینه زندگی در کشور لهستان ماهانه 500 یورو می باشد که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است.

فرانسه

یکی  از کشور اروپاپی برای تحصیل و زندگی  کشور فرانسه است.  هزینه تحصیل در این کشور 300 یورو می باشد و دانشجویانی که بورسیه می گیرند، تحصیل برای آنها رایگان خواهد بود.

برای گرفته بورسیه تحصیلی برای دانشجویان  باید  دانشجویان مسلط به زبان فرانسوی باشند.

کشورهایی که هزینه های مربوط به تحصیل، مسکن، حمل و نقل، خورد وخوراک و … در مقایسه با درآمد شغلی افراد پایین تر است، کشور های ارزان به شمار می رود؛ لذا افراد باید با درنظر گرفتن میزان سرمایه خود و هزینه ی زندگی در کشور مقصد، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند تا پس از مهاجرت از لحاظ مالی با مشکل مواجه نشوند.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه