مقالات / قبل از اجاره خودرو در دبی، چه مواردی را در نظر بگیریم؟

قبل از اجاره خودرو در دبی، چه مواردی را در نظر بگیریم؟

رانندگی در دبی ممکن است برای افرادی که به ترافیک عادت ندارند کمی سخت باشد.هزینه های خرید ماشین نیز می تواند بسیار قابل توجه باشد.به همین دلیل بسیار از افرادی که به دبی مهاجرت می کنند، ترجیح می دهند تا از ماشین اجاره ای استفاده کنند.

اجاره بلند و کوتاه مدت خودرو در دبی

زمانی که تصمیم گرفتید در دبی ماشین اجاره کنید، سوالی که باید از خود بپرسید این است که اجاره ماشین بلند مدت باشد یا کوتاه مدت. مسافران می توانند ماشین،ون و یا کامیون را اجاره کنند و به صورت ساعتی،روزانه و یا ماهانه هزینه آن رابپردازند.تمامی شرکت های اجاره ماشین در دبی، خدمات اجاره بلند مدت و کوتاه مدت را ارائه می دهند.

خدمات اجاره کوتاه مدت برای سفر های هفتگی و گردش های روزانه بسیار بهتر است. خدمات اجاره بلند مدت خودرو یک راه حل مقرون به صرفه برای کسانی است که به دنبال اجاره ماشین برای مدت طولانی تر هستند یا اغلب ماه ها نیاز به ماشین دارند.

برای اجاره خودرو مراحل زیر را طی کنید:

 • یک شرکت قابل اعتماد پیدا کنید

معتبر بودن شرکت های اجاره ای، یک امر بسیار مهم است.قبل از تصمیم گیری ،شما باید در مورد شرکت مورد نظر تحقیق و در رابطه با خدماتی که تا به حال انجام داده اند مطالعه کنید. شما می توانید قوانین ، مقررات و سیاست های اجاره ماشین در دبی را بررسی کنید وقبل از انتخاب ، درباره شرایط قرارداد اجاره خودرو بخوانید، چرا که این امر بسیار مهم است.

 • گواهی نامه رانندگی

گردشگران یا بازدیدکنندگان با ویزا، می توانند از گواهینامه رانندگی بین المللی خود استفاده کنند. دارندگان گواهینامه رانندگی اروپایی یا GCC نیز به شرط داشتن ویزای گردشگری معتبر می توانند خودرو مورد نظرخود را کرایه کنند.

 • محدودیت سنی

سن قانونی رانندگی در تمامی شهر های امارات 18 سال می باشد،اما شما باید حد اقل 21 سال سن داشته باشید تا بتوانید خودرو مورد نظرتون در دبی را اجاره کنید، برخی از شرکتهای اجاره ای حداقل سن برای اجاره خودرو را 25 سال  تعیین  کرده اند.

 • مسئولیت های اجاره

کسی که خودرو را اجاره می کند باید خودرو را، به همان گونه ای که تحویل گرفته بود، بدون هیچ خراش و یا آسیبی باز گرداند. اگر آسیبی به خودرو وارد شود زمانی که خودرو را تحویل می دهید خسارت آسیبی که به ماشین وارد شده است از شما گرفته می شود. همچنین فردی که ماشین را اجاره می کند باید طبق قرار داد مشخص شده ماشین را سر زمان تعیین شده به شرکت بازگرداند. لازم به ذکر است که خودروی اجاره شده نباید برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار گیرد، مگر در صورت داشتن مجوز از شرکت اجاره اتومبیل.

فردی که ماشین را اجاره می کند، باید از قوانین راهنمایی و رانندگی دبی پیروی کند؛ مانند:رعایت چراغ راهنمایی و رانندگی ، مصرف نکردن الکل و مواد مخدر و ….

شخص اجاره کننده نباید از ماشین برای فعالیت های ورزشی (مسابقه دادن) استفاده کند. همچنین در وسیله نقلیه اجاره ای نباید بیش از حدمجاز بارگیری کنید.

 • بازرسی خودرو

شخص اجاره کننده قبل از اجاره خودرو باید آن را بازرسی کند، چرا که باید اطمینان حاصل کند که لوازم جانبی اتومبیل مانند GPS و صندلی های ایمنی کودک به درستی تنظیم شده باشد. بررسی فشار لاستیک ، سوخت ، روغن اتومبیل و مایعات رادیاتور از موارد دیگری هستند، که لازم است حتما به آن دقت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اجاره خودرو

 • کپی پاسپورت
 • مجوز ویژه رانندگی
 • مجوز رانندگی بین المللی برای اتباع غیر شورای همکاری خلیج فارس
 • جزئیات شرکت بیمه خودرو
 • اثبات درآمد
 • تایید سکونت

سخن نهایی

استفاده از خدمات اجاره اتومبیل در دبی برای گردشگران و ساکنان جدیدی که به شهر نقل مکان می کنند، امری عادی است. بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی درباره اجاره ماشین در دبی ، با دقت این مقاله را مطالعه کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه