مقالات / در سفر به مناطق گرمسیری چه نکاتی را راعایت کنیم؟

در سفر به مناطق گرمسیری چه نکاتی را راعایت کنیم؟

دبی از جمله شهر هایی است که در چند سال اخیر به پیشرفت های زیادی نائل آمده است؛ تا قبل از آن دبی شهری بود پوشیده از کویر و تنها فعالیت هایی نظیر صید ماهی و مروارید در آن انجام می شد، اما با گذشت زمان سیاست هایی در جهت ارتقا زیرساخت های اقتصادی و گردشگری تعبیه شد، که ثمره آن را امروز مشاهده می کنیم. اکنون دبی یکی از قطب های گردشگری جهان می باشد. اگر چه امروزه دبی بسیار پیشرفته تر از چیزی است که فکرش را بکنید و در تمامی مراکز خرید آن، سیستم های خنک کننده بسیار قوی موجود است، با این حال دبی آب و هوای بسیار گرم و سوزان دارد و لازم است در سفر به این شهر زیبا ، نکاتی را رعایت کنید.

داماک برترین شرکت ساختمانی جهان، شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

از آنجایی که تمامی مراکز خرید و مکان های تفریحی سرپوشیده، دارای سیستم خنک کننده بسیار قوی می باشند خیالتان راحت باشد اما اگر در فصل تابستان سری به سواحل آفتابی دبی زدید، نکات زیر را رعایت کنید تا از گرمازدگی در امان باشید.

غذاهای مورد استفاده در فصول گرم

1- سعی کنید در غذاهایتان از چاشنی های ترش مانند: آبلیمو ، آبغوره یا زرشک  استفاده کنید.

2- نوشیدنی های که ترکیب ترش و شیرین را همراه دارند، برای جلوگیری از گرمازدگی بسیار مفید می باشند ، مثل: شربت آبلیمو که از ترکیب شکر و لیمو و آب تهیه می شود و یا شربت توت فرنگی.

3- یکی دیگر از راه های برطرف کردن تشنگی در سفر به مناطق گرمسیری، این است که قبل از سفر، مقداری تخم خرفه کوبیده تهیه کرده و به همراه ببرید و به منظور پیشگیری از تشنگی، 10 گرم از آن را با کمی آب و سرکه مخلوط کرده و مصرف کنید.

4- اگر از شدت آفتاب و گرما، دچار سردرد شدید، مخلوطی از گلاب و روغن گل سرخ را به پیشانی بمالید . اگر روغن گل سرخ در دسترس نبود مخلوط آب و گلاب را میل کنید.

از آن جایی که امارات به داشتن کویر های زیبا و شگفت انگیز معروف است ، آرزوی هر فردی است که به گشت و گذار در کویرهای امارات بپردازد و از جاذبه های گردشگری مختلف مانند :سافاری یا موتور سواری بر روی شن ها لذت ببرد. اما باید بدانید که در این شرایط شما ملزم به رعایت بعضی نکات می باشید. در ادامه مقاله نکات قابل توجه در سفر به کویر را برایتان عنوان می کنیم.

1-در ساعات ظهر که آفتاب به بیشترین حد خود رسیده به کویر نروید.

2-بطری آب همراه خود داشته باشید و آب زیادی بنوشید تا میزان آب بدنتان در اثر گرما کم نشود.

3-برای کویر نوردی باید لباسی بلند ، گشاد و نخی بپوشید. تاکیید می کنیم که حتما لباستان آستین های بلندی داشته باشد تا از آفتاب سوختگی در کویر در امان بمانید. آفتاب کویر بسیار گرم و سوزان است و موجب آفتاب سوختگی های شدید می شود.

در انتهای مقاله قصد داریم تفاوت بین گرمازدگی و بیماری دیگری که ناشی از آفتاب و گرمای طولانی است را بیان کنیم.

علائم مربوط به گرمازدگی

  • عرق کردن بیش از اندازه بدن
  • پوست خنک و رنگ پریده
  • حالت تهوع یا استفراغ
  • ضربان قلب ضعیف
  • گرفتگی عضلات

اگر به این علائم  توجهی نکنید ممکن است سکته گرمایی پدید آید که در آن صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.

علائم سکته گرمایی

  • اصلا عرق نمی کنید
  • پوست خشک و بسیار داغ
  • حالت تهوع یا استفراغ
  • از دست دادن قدرت تکان دادن عضلات

امیدواریم که این مقاله مورد قبولتان واقع شود و در سفر به شهر شگفت انگیز دبی از آن استفاده کنید.

مطالب مشابه:

غذاهای معروف دبی

فستیوال های دبی

قهوه های دست ساز در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه